Garáž s podkrovím

Samozřejmě je pro každého majitele vozidla nutná garáž - budova. Nejenže chrání auto před různými atmosférickými vlivy, ale také chrání před útoky vetřelců nebo jednoduchých chuligánů či únosců.

Konstrukce tohoto důležitého předmětu pro motoristy však zahrnuje náklady na peníze, někdy velmi významné, což je nepravděpodobné, že by se někdy ospravedlnilo. Velmi ušetřit rodinný rozpočet pomůže vybudovat garáž s podkrovím. Tato multifunkční struktura nejen ospravedlňuje peníze investované do ní, ale je také velmi užitečná.

Obsah
  1. Velikost garáže s podkrovím
  2. Výhody garáže s podkrovím
  3. Proces výstavby garáží s podkrovím

Velikost garáže s podkrovím

Projekty takových stavebních objektů, jako je podkroví s podkrovím, lze dnes nalézt na stránkách mnoha internetových stránek, můžete také vyhledat pomoc kvalifikovaných odborníků. Nejdříve se musíte rozhodnout o velikosti budoucí stavby. Tyto parametry lze číst na základě přezkoumání stavebních předpisů, zde je však uvedena pouze minimální standardní velikost budovy. Pro auto jsou 2,5x5 metrů.

Tato garáž je určena pro průměrné osobní vozidlo o délce 4 metry a šířce 1,5 metru. Není nutné zapomínat na každé straně konstrukce volnou vzdálenost půl metru, takže je možné dveře odblokovat aopustit garáž.

Stanovená velikost vám umožní umístit vaše auto do garáže, ale tady je opravárenské práce, tato oblast nedovoluje. Proto je pro určení požadované velikosti garáže v první řadě nutné vybrat ty akce, které budou v této místnosti provedeny. Nejen, že zde bude hrát vůz řidičského vozu vlastněného majitelem vozu a lidé, kteří auto použijí, a proto se dostanou dovnitř a ven z garáže. Výška garážové místnosti by měla být určena v závislosti na výšce majitele a výšce vozidla, zatímco stavební normy doporučují, aby byla alespoň 2,5 m vysoká.

Kromě toho by se při výstavbě garáže neměla vyloučit možnost, že se v majiteli brzy objeví ještě jedno vozidlo, které bude také třeba někde poslat. Výstavba další garáže vyžaduje dodatečné náklady, čas a peníze. Předvídáním takové varianty bude lepší začít stavět garáž pro dvě auta najednou.

Výhody podkroví s podkrovím

Budova garáže s podkrovím zvýší celkovou užitnou podlahovou plochu. To dává řadu výhod, v první řadě si můžete dát na podkroví část nástrojů a domácích potřeb, které byly dříve uloženy v domě. Tímto způsobem uvolníte obytný prostor. Kromě toho může být garážové podkroví vybaveno dílnou nebo sportovním koutkem. Nicméně, garáž s dodatečným pracovním prostorem a vyžaduje dodatečné osvětlení, azimní topná zařízení.

Je třeba počítat s tím, že střecha mansardského typu se vztahuje k jedné z variant střech s dvojitým ostřím. Zařízení této střechy obsahuje některé složitosti, ale snadno se řeší, pokud uvažujete o detailu stavby garáže. Navíc při tvorbě garážového projektu s půdní vestavbou můžete ihned zajistit vybavení v půdních prostorách upravených pro bydlení, nebo zde můžete uspořádat slušný sklad.

No, a samozřejmě, podkrovní garáž lze využít jako další obytný prostor celoroční a letní typu. Mimochodem, v mnoha evropských zemích je to poměrně běžné.

Díky tomu může zařízení podkroví s podkrovím pomoci vyřešit věčný problém nedostatku užitečného prostoru v obytných budovách. Na mnoha stavebních fórech a stránkách si můžete podrobněji přečíst typy takových garáží, viz foto budovy.

Proces výstavby garáží s podkrovím

Při stavbě podkroví s podkrovím je nutné projekt předem připravit. Je třeba mít na paměti, že střešní zařízení nemá mnoho potíží, protože střecha s dvojitým pláštěm není při provádění složitá. Samozřejmě musíte zajistit spolehlivé překrytí mezi podlahami. Navíc, pokud plánujete stavět garáž poměrně velké velikosti, mějte na paměti, že bude nutné provést složitou konstrukci střechy.

Pokud jde o budovu o rozloze více než 80 metrů čtverečních, bude nutné využívat farmypříkopové trámy, ve kterých budou krokve vycházet ze dvou nosných bočních stěn, stejně jako speciální sloupové nebo střední nosné stěny. Samozřejmě, že použití takového prvku pomůže správně naplánovat celou konstrukci garáže.

Další výhodou použití vorového systému je skutečnost, že spodní nosná část nosníků může být použita jako mezipodlažní strop. Toto překrytí se stane stropem pro garáž a podlahou v místnosti nad garáží.

Dalším důležitým argumentem ve prospěch podkroví s podkrovím bude, že jeho výstavba ušetří poměrně významnou část rodinného rozpočtu. Nevyžaduje speciální stavební znalosti a dovednosti, stejně jako profesionální nástroj.

Vše, co musíte udělat, je vybudovat garáž:

  • vykopat výkop a naplnit základ;
  • pro vytvoření zařízení pro uložení stěn;
  • pro snížení střechy podkroví.

Podkroví, které bude nadále využíváno jako obytný prostor, bude nutné důkladně izolovat a zároveň odolávat vlhkosti.

V současné době je na trhu stavebních materiálů prezentován široký sortiment izolačních materiálů. Je možné vytápět kvalitní atiky jedním z nejšetrnějších materiálů - minerální vlnou. Kromě toho je také jedním z nejlevnějších izolačních materiálů. Pro hydroizolaci se hodí válcované materiály, včetně ruberoidu a speciálního filmu.

Tyto tipy vám jistě pomohoujako je výstavba podkroví s podkrovím.