Gumová dlažba dlaždice - revize a vlastní ukládání

Oblast stavebních technologií nestojí v klidu a nabízí nové, jedinečné vlastnosti svých materiálů. Objevil ne tak dávno na trhu dlažební desky pryžové drobně rychle dostalo uznání spotřebitele, a nyní zdobí většinu sportů, dětských hřišť, přilehlých oblastí a parkovišť v mnoha městech. Tento výrobek má úžasné vlastnosti, díky kterým byl široce známý. Hlavní výhodou dlaždice z kaučukové drobky je traumatická bezpečnost. Materiál má měkkou strukturu a drsný povrch, který zajišťuje dobrou přilnavost k botám. Při sportovním nebo dětském hraní na takovém krytu budou pády bezpečné pro děti i dospělé.

Obsah
 1. Obsah
 2. Druhy materiálu a použití
 3. Základ pro výrobu dlaždic
 4. Jak dát gumové dlaždice

Obsah

 • Druhy materiálu a použití
 • Základ pro výrobu dlaždic
 • \ t
 • Jak dát gumové dlaždice

Pružná gumová dlažba má mrazuvzdorný povrch, nerozpadá se a při vystavení nízkým teplotám nepraská, snadno se čistí od ledu a nečistot. Výrobci se postarali nejen o kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí, ale také o bohatou paletu výrobků, takže barvu lze zakoupit za jakoukoliv chuť.

Pružná a pevná struktura materiálu značně usnadňuje proces jeho přepravy a skladování. Při nákupu výrobků je extrémně vzácná deformace, protahování nebo zakřivení, které snižuje procento manželství na minimum.Výrobci tvrdí, že životnost materiálu je prakticky neomezená. To je spolehlivý fakt, protože gumové dlaždice mají pouze pozitivní zpětnou vazbu na tuto vlastnost.

Druhy materiálu a použití

\ t

Ve většině případů se výrobky z kachlových kaučuků používají v dětských hřištích, sportovních areálech, zahradních a venkovských domech v uspořádání přilehlého prostoru. Její trávník neprochází přes její povrch, hmyz se v kloubech neusadí, protože mezi prvky nejsou prakticky žádné mezery. Nejoblíbenější mezi spotřebiteli jsou tyto materiály: "Wave", "Coil" a "Brick".

Typy gumových obkladaček

Protiskluzová ochrana je schopna poskytnout dlaždici z kaučuku o tloušťce 20 milimetrů, kterou lze pokládat na jakýkoliv plochý a pevný povrch. Jedna z aplikací - krytí schodů v soukromém domě nebo vchodu do obchodu, kanceláře. To poskytuje dodatečnou ochranu před zraněním, zejména v zimě, a návštěvníci se mohou cítit bezpečně. Pro stejný účel je materiál umístěn v blízkosti umělých bazénů.

S přihlédnutím k tomu, že pokládka pryžových obkladů nevyžaduje použití složitých a speciálních mechanismů a úprav, může být provedena nezávisle na zkoumání všech doporučení výrobce a rad odborníků.

Základ pro výrobu dlaždic

\ t

K výrobě materiálu se používá odpad z gumárenských výrobků, zejména automobilových pneumatik, které se pomocí speciálního míchadla přeměňují na frakcionovanou pryžovou drť.

Volbasuroviny nejsou náhodné: výrobci pneumatik používají při výrobě výrobků pouze vysoce kvalitní komponenty, které musí odolat obrovskému zatížení.

Barevná škála pryžové drobky

\ t

Vzhledem k tomu, že zařízení pro výrobu pryžových dlaždic a surovin není považováno za drahé, je výroba obkladů a dlažeb nákladným procesem. Technologie spočívá v podstatě v tom, že se kaučuková drť smísí s pojivy, plnivy a barvivy za použití horkého nebo studeného lisování výsledné hmoty.

U frakcionované strouhanky se vyrábějí také pryžové formy na dlažbu. Všechny výrobky z kaučukové pryskyřice jsou pečlivě sledovány a ověřeny, aby splňovaly požadavky technických norem a norem.

Jak dát gumové dlaždice

Systém prací vypadá takto:

Strukturální plán prací

Plánování. Pokládka

Při provádění prací na uzavření tohoto materiálu se nejvíce řídí všemi pravidly, doporučeními, normami a požadavky. Výrobce zpravidla provádí nejen výrobu gumových obkladů, ale také podmínky pro jeho použití.

V přípravné fázi je nutné určit obvod prostoru pro umístění desek, zobrazujících „majáky“. Po rozlomení kontury začněte připravovat půdu. Je umístěn na zarovnaných vrstvách štěrku a štěrku.

Bias a odvodnění

Švy dlaždic se drží pevně, ale voda stále uniká na zem. Z tohoto důvodu apoužijte štěrk nebo drcený kámen a kryt je opatřen okapy a odchylkami pro odvodnění.

Ložisková kulička

V závislosti na účelu dlážděné plochy (vozovky nebo pěší zóny) by měla být tloušťka vrstvy od 15 do 30 cm. Pokud je na krytu plánováno velké zatížení, tím vyšší by měla být nosná vrstva. Na okrajích zpevněného území by mělo být používáno obrubníku, jinak by v nepřítomnosti materiálu "plazil".

Vyrovnávací koule

Před pokládkou obkladových prvků je nutné vybavit písčitou vrstvu. Pro tento účel se používá pouze čistý písek bez nečistot, tloušťka vrstvy je cca 5m. Pokládání vrstvy podvrstvy se provádí po položení vodítek, po kterých musí být zarovnán.

Pokládací materiál

\ t

Stejně jako u jiných typů desek je nutné prodloužit šňůru po obvodu dlažby. Po každé ze tří popsaných sad zkontrolujte přesnost stohování. Dovolená chyba - od 0,5 do 1 sm. Musíte nastavit polohu prvků gumovým kladivem.

Zbývající volný okraj pozemku je naplněn kousky desek, které lze odříznout pomocí řezných kotoučů s diamantovou strouhankou.

Po pokládce všech pryžových desek musí být podlaha utěsněna vibrační deskou. Po dokončení tohoto procesu je povrch naplněn čistým pískem, který musí být odstraněn ucpáním švů.

Dlaždice z kaučukové drobky - skvělá výzdoba přilehlého území. Když jste ji uzavřeli na dvoře, nikdy nemáteJe mi líto vaší volby.

Viz články pro podobná témata:

 • Paluby - terasovité desky a zahradní parkety
 • Původní nápady pro zahradu a letní sídlo - vysíláme fantazii do zahradní zahrady
 • Umělecké kování - fotografické kompilace a náčrtky
 • Lavice pro zemi a zahradu - praktičnost nebo elegance?
 • Pokládání umělého a přírodního kamene - různé typy a metody
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design