Halogenové ohřívače

Obsah
  1. Halogen
  2. Obsah
  3. Vlnová délka a teplota ohřevu
  4. Přístroje s dlouhými vlnami (v rozsahu 5,6-100 mikronů)
  5. Typy topných těles
  6. Halogenový prvek?

Halogen

Halogenové topné těleso s krátkou vlnou může negativně ovlivnit osobu, proto je jeho použití považováno za nepřijatelné.Vyžaduje se dlouhodobé záření .

Ohřívač vybavený nástěnným držákem musí být umístěn v určité vzdálenosti od povrchu podlahy. Pokud má rodina malé děti, výška instalace by měla být taková, aby se nemohla dostat do zařízení. Pokud plánujete umístit ohřívač pod oknem, vyberte si tzv. "Soklový" model - perfektně se vejde pod okenní otvor.

Obsah

  • Halogenový prvek

Vlnová délka a teplota ohřevu

Topné články uvnitř infrazářičů mohou mít různé vlnové délky, teplota ohřevu může být také odlišná. Čísla jsou následující:

Přístroje s dlouhými vlnami (v rozsahu 5,6-100 mikronů)

Normálně se provozní teplota tohoto typu zařízení pohybuje v rozmezí 100 - 600 stupňů. Používají se v domácnostech, kancelářích, průmyslových prostorách s výškou stropů do 3 m. Byt bude mít dostatek zařízení s pracovní teplotou 120 ° C.

Průměrné vlny (s délkou v rozmezí 2,5 - 5,6 mikronů) emitují ohřívací prvky, které se ohřívají silněji - od600 až 1000 ° C. Stropy v prostorách s takovým vytápěním jsou žádoucí ne méně než 3-5 m. Zpravidla se jedná o administrativní budovy, zřídka soukromé domy.

Krátké vlny (0,74-2,5 mikronů) jsou vyráběny topnými články, které pracují při teplotách od 100 ° C. V tomto případě již požadovaná výška stropu již přesahuje 6 m. Takové vysoké stropy jsou například v továrních dílnách. Ohřívače tohoto typu mohou být také použity na ulici. Obecně se nedoporučuje používat je zpravidla.

Typy topných těles

Určeno typem INFRAROVANÉHO OHŘÍVAČE při volbě mějte na paměti, že přístroje se liší ve skořápce, kde záření vyzařuje vlnovou složku. Plášť může být vyroben z různých materiálů: kovu, keramiky nebo křemene.

Halogenový prvek?

Je to halogenová žárovka, která poskytuje záření v infračerveném spektru. Lampa obsahuje vlákno (obvykle wolframové nebo uhlíkové vlákno). S ohřevem nitě je přiřazena infračervená energie, která je přenášena do trubice lampy. Halogenové žárovky vždy vyzařují zvláštní zlaté světlo, které je pro ně nepřijatelné z důvodu, že dráždí oči, a proto, aby se tento efekt odstranil, výrobci často pokrývají lampu se speciálními kompozicemi. Hlavní nevýhoda tohoto topného tělesa spočívá v tom, že halogenové topné těleso vyzařuje krátké vlny a může mít negativní vliv na osobu. Proto je podle našeho názoru lepší vzdát se infračervených ohřívačůtakový topný prvek.

Prvek uhlík-ohřívač je vyroben ve formě křemenné trubice. Uvnitř vytváří vakuum, ve kterém je uhlíková (uhlíková) spirála. Výhodou takového prvku je velmi rychlé vytápění a také to, že jeho účinnost je vyšší než kkd v ohřátém plechu kovu. Nicméně, tam jsou nevýhody: oni slouží asi dva roky, a spotřebuje elektřinu příliš mnoho - jeden k dva a půl kilowatts. Stále svítí červeným světlem, dráždí oči. Neměli by ani používat astmatiky a alergie. Stručně řečeno, tento typ ohřívačů je vhodný pouze pro krátkodobou práci - dlouho k jejich špatnému použití.

Topné těleso s keramickým pláštěm je dokonale chráněno, takže během práce nesvítí. A tam je takový prvek nejméně tři roky, pouze z jeho ceny je vyšší než křemen. Ale je to poměrně hospodárné a jeho rozsah spotřeby energie je od 50 do 2000 wattů. Tento rozdíl je způsoben strukturálními vlastnostmi. Navzdory tomu, že se tyto topné elementy neohřívají a nevychlazují velmi rychle, často se používají ve zdravotnických zařízeních a v saunách - jsou poměrně silné.

Trubkový (mikatermicheský) prvek kovu připomíná design prvku z keramiky, ale je dražší. Takové ohřívače fungují dobře, jsou v každodenním životě spolehlivé a pohodlné. Pokud nebudete otravováni malým praskáním při práci, můžete toto zařízení zastavit. A praskneprotože koeficienty teplotní roztažnosti ocelové spirály a hliníkového tělesa jsou rozdílné. Na tom není nic strašného. Při volbě tohoto typu ohřívače zkontrolujte vlastnosti tahu, zářiče, pouzdra, fólie a izolátoru.

Otázky ke koupi infračerveného ohřívače:

Při rozhodování o tom, jak vybrat infračervený ohřívač, musíte vědět, jakou tloušťku má eloxovaná vrstva na infračervené vlnové délce. Pokud bude mít tloušťku ne menší než 25 mikronů, pak bude zajištěna dobrá práce po dobu 20 let. Pokud je tato vrstva tenčí, pak se po třech letech bude muset ohřívač rozloučit - bude hořet. Je škoda, že tento parametr nemohl být vizuálně zkontrolován - když si koupíte zařízení, musíte se spoléhat pouze na integritu prodávajícího.
Materiál topného tělesa je také důležitý. Pokud se jedná o černý kov, pak zvlhčovač (například v koupelně nebo v sauně), topení nelze použít. Pokud se používá nerezová ocel, pak je mnohem lepší.
Tloušťka fólie emitoru by neměla být menší než 120 mikronů. Pokud je fólie tenčí, místo zahřívání místnosti bude strop marně zahřívat paprsky. Zkontrolujte tloušťku fólie jednoduchým zatlačením kuličkového pera. Pokud je fólie studená nebo přehřátá, znamená to, že není příliš vysoká, ne tlustší než 100 mikronů. A při 120 mikronech nelze provést díru.

5. Jaký výkon je optimální pro INFRARED HEATER.

V místnosti o rozloze 10 m2Obecně je požadovaný výkon 10 kilowattů. Je však lepší koupit ohřívač, který má kapacitní rezervu (zejména v nepřítomnosti jiných zdrojů tepla). Je nutné vzít v úvahu tepelné ztráty přes stěny, stropy a okna. Pokud je ohřívač používán jako doplněk k existujícímu topnému systému, výkon se vypočítá podle podmínek jeho provozu. Měli byste také mít na paměti tepelné ztráty.

V obchodech naleznete topná tělesa o výkonu 300 wattů. Jsou velmi vhodné pro použití tam, kde potřebujete rychle a nepřetržitě ohřívat místnost, jako je sklep nebo garáž. Taková zařízení nejsou zvlášť škodlivá, takže mohou dobře pracovat v těsné blízkosti lidí.

Pokud potřebujete zvolit infračervené ohřívače, aby na paměti, že v letních domech nepotřebují vysokou teplotu vytápění - to bude stačit ke zvýšení teploty v něm jen několik stupňů. Proto je možné zvolit ohřívač pro výpočet výkonu 60-80 wattů na metr čtvereční. Pokud je velmi studená, bude nutné tyto hodnoty opravit.

6. Z izolátoru.

Těleso ohřívače se neohřívá nad 95 stupňů, má izolátor. Přicházejí v různých typech, z nichž nejlepší a nejbezpečnější je čedičový izolátor. Zvláště dobré, pokud v něm nejsou žádné přísady. Tyto přísady totiž mohou poškodit lidské zdraví - při zahřátí slouží jako zdroj jedovatého formaldehydu. Optimální volba je, když je možný tepelný izolátorpoužívá se v potravinářském průmyslu - to by mělo být označení v hygienickém certifikátu (musí předat prodávajícímu).

7. Jak by mělo vypadat tělo topného tělesa?

Tělo zařízení musí být vyrobeno z materiálu odpovídající kvality - to umožní ohřívači sloužit dlouho jejich pánům. Dříve byla materiálem pro jeho výrobu pouze ocel, ale nyní byly vyrobeny z hliníku. Jsou krásnější a vypadají moderně, ale ocelové pouzdro je samozřejmě spolehlivější. Když se díváte na přístroj, podívejte se dovnitř skříně - obvykle se v něm nenachází žádný nátěr, což je zcela přirozené. Ale přítomnost rezavých stop by vás měla upozornit. To znamená, že rez zvenčí postupně vyzařuje rez, což je nejen špatné, ale také zkracuje životnost zařízení.

8.Vybereme výrobce.

Zpravidla chceme koupit výrobek značky, která se projevila v nejpříznivějším světle. Samozřejmě si můžete koupit zboží z Evropy, ale jen to nebude levné. Kromě toho je třeba mít na paměti, že téměř všechny velké podniky v Evropě mají továrny v Číně, kde je nejlevnější pracovní síla. Postupně začínají a berou komponenty na stejné místo. Díky tomu dochází ke ztrátě kvality. Proto při výběru výrobce věnujte pozornost zemi výroby.

9. Další možnosti.

Nebude zbytečné, bude-li ohřívač:

vestavěný termostat, který umožňuje udržovat konstantní teplotu;
čidlo ochrany proti přehřátí;
pro desktopy je žádoucí mít ochranný senzor odpřevrátit
dálkové ovládání, stropní modely jsou obvykle k dispozici, jiné - dostupnost závisí na modelu.

Jak používat infračervené topení

Nejjednodušší způsob, jak se starat o zařízení na realizaci stropu, je čas od času vypálit prach a všechno. Co se týče modelů stěn a podlah, pak hlavním pravidlem - nic, co by je mělo zakrýt shora. Být na jejich čelním panelu by měl být alespoň jeden metr od zásuvek (které by měly být uzemněny) a všech předmětů v místnosti. Tam, kde je k dispozici vysoká vlhkost, používejte zařízení s třídou krytí nejméně IP24.

Infračervené záření pro člověka není škodlivé. Lze říci, že to dokonce zlepšuje zdraví. Zde je jen pod přímými paprsky na dlouhou dobu, aby se - můžete dostat, stejně jako na slunci, úpal. A přesto: pokud vytápíte místnost s ohřívačem 150 wattů na metr čtvereční, pak můžete nejen oslabit imunitní systém, ale také poškodit strukturu proteinových molekul. Nejlepší je používat zařízení s výkonem od 60 do 100 wattů na metr čtvereční.

Krátkovlnné ohřívače, tyto vlny nekupují, mohou proniknout do těla. Dlouhé vlny nejsou nebezpečím, ale takové ohřívače by měly být přísně regulovány na výšku, protože záření těchto vln je intenzivnější, menší vzdálenost k oblasti expozice. Ujistěte se, že budete sledovat své zdraví při použití IC ohřívače. Pokud to není pro vás, je lepší snížit sílu záření. Pravidlo je: několik infračervených ohřívačů s malýmiVýkon je lepší, bezpečnější a efektivnější než jeden, ale výkonný ohřívač.