Hliníkové stropy vlastními rukama - funkce a instalace

Obsah:

 • Charakteristiky
 • Typy kolejnic
 • Co je systém pozastavení
 • Výpočet a nákup materiálů
 • Nástroje
 • Značení
 • Upevnění nosných prvků
 • Sbírka
 • Další doporučení
 • \ t
 • Vlastnosti provozu
 • Video
 • Vysoká vlhkost a konstantní změny teploty jsou věčné satelity kuchyní a koupelen. Vysoký výkon, reprezentativní vzhled a snadná instalace jsou jen některé z pozitivních vlastností, které podporují použití hliníkových kolejnic. Nabízíme Vám seznámení se s vlastnostmi tohoto designu a technologií jeho instalace. Díky informacím v tomto článku budete moci bez jakýchkoliv pomoci instalovat hliníkové stropy vlastními rukama.

  Obsah
  1. Charakteristika
  2. Druhy kolejnic
  3. Co je systém pozastavení
  4. Výpočet a nákup materiálů
  5. Nástroje
  6. Značení
  7. Upevnění ložiskových prvků
  8. Sbírka
  9. Další doporučení
  10. Vlastnosti provozu
  11. Videa

  Charakteristika

  Stropy pásu - to je jeden z typů podhledů. Systém zavěšení umožňuje upevnění kolejnic z různých materiálů, včetně hliníku a hliníku. Jsou vyrobeny z plastové, hliníkové nebo ocelové pásky o tloušťce 0,4-0,7 mm, délce do 6 ma šířce 50-300 mm

  .

  Pokud si objednáteobrobky pro strop zábradlí u jednotlivých velikostí, pak budete mít délku kolejnic s přesností až 1 mm.

  Montáž hliníkového stropu zábradlí se provádí až po dokončení povrchové úpravy a následném úplném vysušení stěn a dekorace podlahy.

  Typy kolejnic

  \ t

  Pokud se rozhodnete instalovat v koupelně nebo v kuchyňském stropu s hliníkovými panely, nebudete litovat, protože je nejen spolehlivý a odolný, ale také se vejde do téměř jakéhokoliv designu. Široká nabídka kolejnic může uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Kolejnice jsou hladké a mají perforaci, matnou a lesklou. Napodobují strukturu stromu a dokonce i kůži. Pokud jde o tvar kolejnic, jsou kulaté a obdélníkové. Obrovské množství barev a odstínů je úžasné. Kolejnice jsou položeny podél stropu a dokonce i šikmo. Tímto způsobem můžete vizuálně zmenšit nebo zvětšit prostor.

  Tyto stropy se stále liší spojovacími spoji. Při otevřené instalaci mezi kolejnicemi jsou malé prostory, které se rovnají 15 mm. Mají k nim dekorativní profil. Po zavření se hliníkové panely dostanou do vzájemného kontaktu. Existují také takové kolejnice, které se pevně spojují, čímž zanechávají neslyšící kravatu, tedy bez trhlin.

  Co je to systém pozastavení

  Hlavními součástmi závěsného systému jsou hřeben nebo univerzální ložisko, rohový profil a nastavitelné zavěšení. Hřeben je pozinkovaný plech se speciálním povrchemupevňovací prvky, které upevňují a upevňují kolejnice.

  Pokud jde o pozastavení, skládá se z tyče a svorky. V tomto případě je tyč upevněna k hlavnímu stropu a konzole k hřebenům ložisek. Montáž podhledu se provádí ve vzdálenosti 5-12 cm od hlavního. Tato vzdálenost je stanovena individuálně v závislosti na komunikaci na stropě a osobních preferencích.

  Výpočet a nákup materiálů

  Pokud jste již rozhodli o barvě a typu stropu, je nutné vypočítat počet materiálů:

  • Změřte obvod stropu. Toto měření udává požadovaný počet profilů ve tvaru písmene P, upevněných na stěnách, což přispěje k hladkému přilnutí stropu ke stěnám.
  • Vypočítejte délku hřebene. Za tímto účelem vytvořte označení stropu, kolmé ke směru dekorativních panelů, v krocích po 1 m.
  • Určete plochu stropu. K tomu vypočítejte celkovou plochu místnosti.

  Poté můžete podle vašich výpočtů zakoupit potřebný soubor materiálů pro instalaci hliníkového stropu.

  Nástroje

  Před zahájením montáže železničního hliníkového stropu budete muset sestavit následující nástroje a materiály:

 • Sada pro strop s profily, panely a stringer.
 • Příklepová vrtačka.
 • Hmoždinky a šrouby.
 • Prvky závěsné konzoly.
 • Stavba, měřítko, značka a pravítko.
 • Šroubovák.
 • Kleště.
 • Vrták.
 • Nůž a kovové nůžky.
 • Značení

  Pokud správně označíte strop, bude instalace probíhat bez jakýchkoliv potíží. Takže v první řadě doplňte označení obvodu. To je nezbytné pro upevnění profilu ve tvaru písmene P. Pokud máte co do činění s dokonalým stropem, máte jen štěstí. V tomto případě stačí použít linku do požadované výšky od stropu.

  V procesu označování obvodu na stropě má jinou úroveň, budete muset provést složitější výpočty. Ústup od hrany stěny v tomto případě bude zcela záviset na vyplnění meziprostoru.

  Pokud strop nestanoví žádné sdělení, pak by odchylka od návrhu stropu měla být minimální, tj. 5 mil. EUR. Než však uděláte označení, určete, zda chcete připojit zařízení pro stropní osvětlení. Pokud ano, 5 cm ústup nebude stačit.

  Nyní udělejte značky pro stringer hráče. Všechny označené čáry by měly být umístěny rovnoběžně s boční stěnou a mezi sebou a kolmo na koncovou stěnu a směry jednotlivých panelů.

  Upevnění nosných prvků

  \ t

  Pro zajištění profilu ve tvaru písmene P použijte hmoždinku. Vezměte 5 cm od okrajů a otevřete otvory vrtákem. Stupeň mezi nimi by měl být přibližně 0,5 m pod montáží.

  Otvory by měly být vyvrtány z vnějšku profilu. Toto opatření zabrání tvorbě otřepů, které zabraňují pozdějšímu vyrovnání profilu ke stěně. Připravte si sedadla pod závěsempodle stávajícího značení. Nastavitelné zavěšení umožňuje vyrovnat úroveň stropu. Extrémní body by měly být umístěny od koncových stěn ve vzdálenosti 30-40 cm, mezilehlé body probíhají v krocích po 1,2-1,5 m. Upevněte šňůry, které budou později upevněny k hliníkovým lištám. Mezi profilem, připevněným ke stěně a stringu by měla být malá mezera, která se rovná asi 1 cm .Tento stav je důležitý, aby se při teplotních rozdílech nedocházelo k deformaci hotového stropu.

  Sbírka

  Před instalací stropní konstrukce odřízněte panely dané délky. Je důležité, aby byly o 3-5 mm kratší, než je vzdálenost mezi profily, která bude potom vložena do stran panelů. Nyní je čas sbírat povrch stropu. Na vyznačenou cvaknutí vložte vyztužovací tabule, které označují upevnění kolejnic na hřebenech.

  Není-li poslední panel umístěn, pak není nic, kromě jeho oříznutí. Ořízněte body řezu a poté odřízněte kolmé řezy na stranu panelu. Části panelu vytvořené řezy by měly být odlomeny ohýbáním /rozšiřováním hliníku. Naplňte hrábě do profilu, přišroubujte ke stěně, odřízněte stranu a upevněte druhou hranu na šňůry.

  Aby byl tento proces rychlejší, nastavte zkosený panel na poslední panel a zmenšete poslední panel o 14 mm.

  Při postupné montáži kolejnic je nutné je v úhlu profilu profilovat, upevnit ke zdi. Na rozdíl od toho je nutný poslední panelNejprve se odstraňte, pokud možno co nejvíce navinul svůj první okraj v profilu. Oba konce panelu jsou tedy rovnoměrně rozmístěny vzhledem ke stěně. Nyní můžete panel upevnit na nosnou sběrnici.

  Další doporučení

  Bodová světla lépe zapadají do kolejnic. K tomu pro ně připravené díry. V místě montáže svítidla nakreslete kruh o požadovaném průměru. Od středu kruhu k vnější linii odřízněte poloměr. K tomu budete potřebovat kovové nůžky. Ve tvaru stropu se ohýbají tvarované okvětní lístky. Instalace svítidel bude lepší, pokud budete dělat úzké okvětní lístky.

  Při montáži kolejnicové desky z hliníku se ujistěte, že během procesu není narušena integrita dokončovací vrstvy panelů. Ztráta, poškrábání a jiné mechanické poškození pouze zhorší vzhled hotového stropu.

  Eloxování panelů poskytuje nejstabilnější a nejtrvanlivější povlak na rozdíl od jiných typů ozdobných úprav.

  Vlastnosti provozu

  Hliníkové stropy jsou v kuchyni častěji znečištěné. Péče o ně je však snadná. Nebojí se vody. To znamená, že povrchy těchto stropů mohou být omyty houbou v mýdlovém roztoku.

  Rackové hliníkové stropy jsou šetrné k životnímu prostředí, takže mohou být použity i v ložnici a v dětském pokoji.

  Při výběru hliníkových stropů je lepší koupit kvalitní stropní kryt s ochranným filmem. Chrání strop před výkyvyteploty, nečistoty, vlhkost a nečistoty. Při správném nasazení si strop uchová svůj vzhled po dlouhou dobu. Montáž stropu kolejnice se podobá montážnímu celku. Pokud již máte zkušenosti v tomto případě, doporučujeme, abyste se o ně podělili v komentářích k článku. Existuje otázka? V takovém případě se obraťte na odborníka na našich stránkách.

  Video

  Doporučujeme vám, abyste postupovali krok za krokem, jak vytvořit hliníkový strop: