Hliníkový profil s tepelným přerušením

Trvalo jen 20-30 let, aby se okno truhlářství změnilo v high-tech design, který ve všech článcích překonává svého předchůdce. Co znamená termín „moderní okno“? Možná je to především rámová konstrukce. Systém hliníkových profilů s tepelným rozbitím, který je dobře zavedený a poptávaný, stejně dobře slouží pro kancelářské budovy, průmyslové prostory a pro zasklení balkonů, lodžií, širokých dveří.

Obsah:

 • Historie hliníkového profilu s tepelným zlomem
 • Výroba "teplého" hliníkového profilu
 • \ t
 • Tepelná izolace
 • Design
 • Hliník, odolný a lehký, vhodný pro výrobu okenních profilů. V těchto konstrukcích - prakticky neomezených možnostech - glazují otvory jakékoliv stavby, dokonce i nejsložitější. "Žije" po dlouhou dobu, vydrží fantastické teplotní rozdíly od -80 do + 100?. Kromě toho jsou hliníkové konstrukce naprosto nehořlavé, prakticky nehorí. Nicméně, s vysokou tepelnou vodivostí, je teplo špatně skladováno, proto se používá hlavně pro "studené" zasklení.

  tepelný profil s tepelným zlomem

  Samozřejmě by bylo nesmírně nespravedlivé řádně používat takové množství pozitivních vlastností hliníku, takže by se zjevně mělo očekávat, že se objeví jeho „teplá“ varianta. Významně dříve v Evropě, a pak v Rusku od počátku roku 2000, začala výroba profilu, skládající se ze tří částí - dvou hliníku a obsažených mezi nimi.tepelně izolační vložka, která slouží jako tepelná porucha, dostala svůj název "hliníkový profil z ter"

  .

  Jinými slovy, tato vložka přerušuje tok tepla směřující z ulice zvenčí do ulice a rozpadá se na dvě části: „teplou“ a „studenou“, z nichž jedna směřuje do místnosti, druhá do ulice. Tento profil se nazývá "teplý" (nebo ter) vzhledem k vyššímu koeficientu tepelného odporu. "Teplé" varianty jsou samozřejmě skvělé pro ruské zimy.

  Obsah
  1. Výroba "teplého" hliníkového profilu
  2. \ t
  3. Tepelná izolace
  4. Konstrukce hliníkového profilu s tepelným rozbitím

  Výroba "teplého" hliníkového profilu

  \ t

  Každá ze tří částí "teplého" profilu se vyrábí (lisováním) odděleně, poté se spojí. Materiál pro termoshow je obvykle polyamid (nebo polytermid), vyztužený pro zvýšení pevnosti skleněných vláken. Tato volba je určena stejným koeficientem lineárního roztažení hliníku, jeho vysokou tepelnou stabilitou, trvanlivostí a trvanlivostí.

  "Teplý" je vícekomorový. Obvykle má 3 nebo 5 vzduchových dutin. Vyrobeny jsou také "obzvláště teplé", které mají 7 kamer (mohou být použity v extrémním severu).

  Spotřebitel tak současně obdrží vysoce pevný, teplý, nehořlavý, ekologický a trvanlivý výrobek. Je pravda, že je dražší než jeho PVC a dřevěné protějšky. Mezi firmami zapojenými do vývoje a výroby "teplých"hliníkové profily, Schuco, Hueck, (Německo), metr čtvereční, INDINVEST, All.Co (Itálie), RS SYSTEM, Reynaers (Belgie) a další, stejně jako ruský - Alunekst, Baltic Aluminium, KramZ a další.

  Okenní systémy

  Pro okna, nejen profily, ale systém, který zahrnuje přinejmenším: skládací, rámové, impostal, špachtle a šindele. To vám umožní přijímat okna, která mají jakýkoliv známý způsob otevírání.

  Mají následující kanály:

  • Odvodnění, které zajišťuje odtok dešťové vody, se mohlo dostat do komory a kondenzátu;
  • u pryžových těsnění, která drží jednotku s dvojitým zasklením, a také utěsňují žaluzie a rám závěrky;
  • šrouby, které umožňují v libovolném bodě profilu umístit šroubové upevnění konstrukčních prvků.

  Těsnění

  Kvalita tepla v domě, stejně jako v případě jakéhokoli okna, a v případě "teplého" hliníku závisí na kvalitě a množství tmelů. Jsou vyrobeny z gumy nebo ethylpropylen dinomomeru (EPDM). Ty jsou považovány za lepší, pružnější, mráz se nebojí a pomalu stárnou. Těsnění mají různé tvary: okvětní lístek, trubkovitý nebo ploutev.

  typy hliníkových konstrukcí

  \ t

  Na jedné straně nízká propustnost oken šetřila teplo, ale na druhé straně vede ke snížení výměny vzduchu, což je samozřejmě velmi nežádoucí. Problém je řešen ručně ventilací nebo instalací speciálních zařízení na okna: větrací otvory se štěrbinou, mechanismy, které se pravidelně otevírají automatickyrežim křídla atd.

  Těsnění vyžadují opatrnost, pokud některý z nich nakonec ztratí svou pružnost a praskne, nahradí novou. Na hliníkovém profilu se to provádí velmi jednoduše - tmel lze snadno zasunout do drážky a také odstranit.

  Tepelná izolace
  \ t

  Má se za to, že kvalita tepelné izolace oken závisí na vlastnostech skleněné tabule, nicméně, jak ukazují výpočty, použití okenní konstrukce "teplých" profilů, počínaje třídou 1 (R = 0,55 m2h) s /W), poskytuje teplotu na vnitřní stěně, která přesahuje rosný bod, a za každého počasí.

  Ukazuje se tedy, že významná úloha v otázce tepelné izolace hraje "teplý" hliníkový profil.

  Zvuková izolace

  Vzhledem k tomu, že tepelné poškození je také zvukovým izolátorem, zvyšuje zvukové izolační vlastnosti systému. Prakticky se neliší od stejných ukazatelů v konstrukcích ze dřeva nebo PVC a kolísají v rozmezí 28-45 dB.

  tepelně rozbitý hliníkový profil

  Vzhledem k dobrým vlastnostem je dovoleno používat i okna s vyšším zasklením, například s vnějším sklem 6-10 mm, které má zvýšenou odolnost proti hluku, což je obzvláště důležité, když se okna budovy dívají na živou ulici.

  Je ještě lepší vyrovnat se se zvukovou izolací, tzv. Asymetrickými dvojitými okny, ve kterých sklo - různé tloušťky (tloušťka vnější - 6-10 mm) a ve stejné vzdálenosti mezi nimi. V důsledku toho se v mezichladičových komorách liší rezonancefrekvence, která zase přispívá k vysoké zvukové izolaci.

  Konstrukce hliníkového profilu s tepelným rozbitím

  Hliníkový profil také poskytuje dostatek prostoru pro konstrukční řešení díky metodě práškového barvení a speciální design "teplého" navíc umožňuje kombinovat barvy zevnitř a zvenčí. Velmi populární je možnost malování na vnější straně standardní bílé, a interiér - pod imitací stromu. I když zbarvení stromu stojí dvakrát dražší, jako při prvním použití hlavní barvy a teprve pak - obrázek ze dřeva.

  Kromě standardních vzorů nabízí dnešní trh výběr a speciální možnosti:

  • simulují tvar dřevěných oken, používají se k renovaci starých budov;
  • s uzávěry majícími obě strany, vnitřní a vnější, konvexní tvar;
  • jednokřídlé s neviditelnými žaluziemi - ztrácí na povrchu jediného zasklení, dveře se otevírají externě docela bezvýznamné.

  Co se týče tvaru, mohou být nejrozmanitější: jednoduché a dvojité, s impostem a bez, ploché a hranaté, klenuté a zakřivené v rovině zasklení.

  Tyto návrhy poskytují nejširší škálu různých způsobů otevření. Mohou být hluché, otočné, žabky nebo swing-flip, swing, posuvné a s obtížnými rámy. Pomocí okenních profilů jsou vyrobeny balkonové dveře.

  Péče

  Ačkoli „teplé“ systémy nejsou zvláště nákladné, jako některé jinéExistují však pečlivě vyvinutá zařízení péče:

  • ochranné fólie určené k zabránění mechanickému poškození nátěrů během výstavby, dokončovacích prací, instalačních prací;
  • korektory, které umožňují zamaskovat takové škody;
  • hliníková pryskyřice, která způsobuje velké poškození povrchu hliníku.

  Ceny

  Pro zachycení celého spektra cen hliníkového profilu s tepelným rozdělením, které nabízejí různé firmy, pravděpodobně nebude fungovat. Daná konkrétní cena bude nesprávná, s přihlédnutím k neustálým změnám sortimentu stavebních materiálů na pozadí vývoje nových, pokročilejších modelů. Jediné, co lze poznamenat, je to, že "teplé" hliník stojí asi třikrát dražší než "zima" a ceny modelů se stejnými vlastnostmi od různých výrobců mohou být v některých případech více než jednou za půl až dvakrát.