Hmotnost ocelové lázně a její vliv na kvalitu

Ocelové lázně jsou velmi populární typ sanitární keramiky. Především přitahuje cenovou dostupnost a vzhled. Kromě standardních modelů (150 a 170 cm) lze nalézt i koupelnu:

  • Asymetrické.
  • Úhlový.
  • Multifacetované.

Při nákupu ocelové lázně jsou nejčastěji používanými otázkami okamžiky, které zdůrazňují technologii výroby a kvalitu smaltu. Ale o hmotnosti vany není nikdo zájem. A to není špatné, protože hmotnost produktu přímo ovlivňuje životnost a kvalitu výrobků.

V tomto článku se budeme zabývat tím, jak by měla být hmotnost ocelové lázně a jaké ukazatele kvality ovlivňují.

Obsah
  1. Zvolte hmotnost
  2. Výhody
  3. Nevýhody
  4. Co může ovlivnit hmotnost výrobku
  5. Jak zlepšit kvalitu ocelové lázně?
  6. Snížení tepelných ztrát a hladiny hluku

Zvolte hmotnost

Nízká hmotnost lázně je zpravidla způsobena nedostatečnou tloušťkou stěny, takže kvalita výrobku je v tomto případě snížena. Jak se zvyšuje pravděpodobnost deformace lázně a poškození její skloviny.

Je důležité si uvědomit, že pro každou hmotu by měla tloušťka jeho stěn dosahovat minimálně 2,5 mm. U dražších modelů se toto číslo pohybuje od 3,5 mm a více.

Tloušťka stěn však není jediným faktorem ovlivňujícím hmotnost lázně. Důležitou roli hrají také dimenze. Například nejkompaktnější modely mohou vážit 15 - 20 kg, průměrně - 25 - 35 kg a pohodlněji (2 m na délku a 80 cm na šířku) a dosahují 40 kg.

Těžké lázně jsou stabilnější než jejich příbuzní.

Existuje však jedna nuance. Ocelové lázně dovážené výroby jsou jednodušší než tuzemské. A to není ukazatel jejich nízké kvality, ale pouze rozdíl v technologických procesech výroby.

Výhody

Kromě trvanlivosti mají těžké ocelové lázně vysokou tepelnou vodivost.

Přeprava. Vany vyrobené z oceli, bez ohledu na jejich hmotnost, váží mnohem méně litinových modelů. To ocení ti, kteří žijí na vysokých patrech.

Smaltovaný povlak se snadno čistí a je jedním z nejhygieničtějších materiálů, protože na povrchu, kde bakterie mohou bezpečně plemeno, není čas.

Montáž ocelové lázně může provést jedna osoba.

Ocel jako materiál pro výrobu instalatérských prací, nejvhodnější. Výrobek může mít téměř jakýkoliv tvar a úhel sklonu stěn. Vana může být navržena pro dvě osoby a má různou hloubku (standard je 50 sm).

Nevýhody

To je samozřejmě vysoká pravděpodobnost deformace výrobku. Levnější verze ocelových instalatérských zařízení, jako žádný jiný, se nesmí měnit. Je lepší nekoupit a koupit koupel s tlustšími stěnami, doporučená odborníky, tloušťka by měla být alespoň 3 mm.

Nadměrný hluk. Jeho hladina prakticky nezávisí na váze lázně, bez ohledu na to, jakou hmotu, bude proud vody stále hlasitý. Lákaví výrobci dodávají některé modely se zvukově izolačními podložkami, to však problém nevyřeší úplně.

Výše ​​uvedená tepelná vodivost může býtv negativním klíči. Voda v ocelové lázni se velmi rychle ochlazuje, čímž se neustále udržuje požadovaná teplota.

Je nezbytné pozemní instalaci pozemních vod.

Ocelovou lázeň nelze čistit abrazivními materiály, protože mohou poškodit integritu smaltu.

Co může být ovlivněno hmotností výrobku

\ t

Po zvážení všech kladů a záporů ocelových lázní se stále vracíme k váze, protože její hodnota je velmi důležitá.

Při výběru lázně z oceli je třeba sledovat stabilitu. Pokud se do něj dostanete, můžete cítit tzv. Dno hry, které bude nejvýraznější v plicích modelů se stěnami v tloušťce 2,5 mm.

Celkový tlak na podlaze. Dokonce i nejrozsáhlejší ocelová hmota moc neváží, ale nelze zapomenout, že bude naplněna vodou plus váha osoby. Pokud všechny tyto faktory vynecháte, získáte vysoký tlak na povrch podlahy. Proto mohou být ve starých budovách s dřevěnými podlahami instalovány velmi velké modely. Oni prostě nemohou být schopni odolat obecné hmotnosti.

Při naplnění vodou není nikde v blízkosti vibrací celého výrobku. Pro odstranění zbytečného hluku je nutné použít speciální montážní techniku.

Vlastnosti zařízení. Připomeňme si, že přeprava ocelových lázní je poměrně jednoduchá, nemůže ani postrádat nákladní výtah v domě. Instalace se obvykle provádí na čtyřech nohách, ale pokud je model vany lehký, pak stojí za to uvažovat o přídavném rámu.

Jakzvýšit kvalitu ocelové lázně?

Aby se při manipulaci s ocelovou lázní odstranily negativní strany, je nutné při montáži použít speciální technologii.

Jak tedy zlepšit stabilitu? Pro zlepšení úrovně stability používáme dvě hlavní metody:

Pokud má ocelová lázeň nízkou hmotnost, je vhodné pod ní instalovat sloupy z cihel nebo pěnového betonu. Takoví pomocníci značně zkrátí "hru" na dně a následně se zvýší stabilita celého produktu.

Vnější část lázně, tj. Dno, musí být pokryta montážní pěnou. Funguje jako akustické těsnění. Tímto způsobem se eliminují nadměrné vibrace.

Důležité! Před zpracováním pěnových světelných modelů z ocelových lázní musí být výrobek naplněn vodou. Jinak pěna, která má schopnost roztahování, deformuje dno. Samotná kazeta s tmelem musí být zahřátá pod teplým proudem vody. Nastříkejte pěnu po obvodových vrstvách, jako by ruka kreslila hada. Poté nechte pěnu vyschnout po dobu 8-10 hodin, odstraňte možnost vlhkosti na ošetřeném povrchu. Poté odstřihněte přebytečný vytvrzený tmel.

Snížení tepelných ztrát a hluku

Znovu se podívejme na těsnicí hmotu. Teprve teď je nutné pokrýt montážní pěnou vnější stranu stěn vany.

Tloušťka vrstvy pěny by měla být asi 4 cm.

To však není jediný způsob, jak udržet v teple a instalovat zvukovou izolaci. K dispozici je také kortikální krytí, které se vyznačuje ekologickou čistotou a vysokou odolností proti nárazuvlhkost

Především je nutné ošetřený povrch rozložit, provést vodou nebo acetonem.

Jak vybrat materiál? Pro zvukovou izolaci a izolaci je lepší použít rolku, která má samolepicí základ. Fixační vrstva papíru je odstraněna a je možné začít omítat, od stěn až po dno. Přebytečné řezy se řezají nožem.

Pokud na korku není samolepicí vrstva, je nutné použít lepidlo, ale pouze ten, který je uveden v návodu.

Závěrem vaší práce se musí stát estetická složka. Chcete-li skrýt ošetřený povrch nereprezentativního vzhledu, musíte nainstalovat posuvnou clonu na přední stěnu ocelové lázně.

Shrneme-li výše uvedené, stojí za zmínku, že všechny materiály použité ke zlepšení vlastností lázní budou v nejbližší době vykoupeny, protože pohodlí bylo vždy především.