Hnojivo chlorid draselný: aplikace v zahradě a na zahradě

Draslík je jedním z nejdůležitějších prvků výživy rostlin. Na rozdíl od dusíku a fosforu není obsažen v organickém složení plodin, proto musí být do půdy přidáno hnojivo potaš. Základem většiny přípravků na výrobu brambor je chlorid draselný (chlorid draselný) - chemická látka přírodního původu, extrahovaná z draselných rud. Podávání půdy chloridem draselným nebo prostředky na jeho základě podporuje normální a rychlejší vývoj rostlin, činí je odolnými a schopnými odolávat chorobám, povětrnostním podmínkám. Díky použití draselných směsí se zlepšuje kvalita chuti pěstovaných plodů a výrazně se zvyšuje výnos plodin.

Obsah
 1. Co jsou hnojiva
 2. Video "Užitečné informace o krmení"
 3. Je-li třeba přidat draslík
 4. Návod k použití
 5. Slučitelnost s rostlinami
 6. Video «O úrodnosti stromů»

Co jsou hnojiva

Přípravky z brambor se dělí na několik druhů a poddruhů v závislosti na způsobu zpracování a obsahu hlavní složky. Podle druhů hnojiv se dělí na: koncentrované, komplexní, surové draselné rudy a průmyslový odpad. Mezi koncentrované fondy patří:

 • Chlorid draselný. Obsahuje až 65% čisté látky. Mezi výhody této směsi patří maximální dostupnost prvků pro rostliny v důsledku kombinace hlavní složky s chlorem. Mezi nevýhody patří přítomnost stejného chloru, který bezprostředně po zavedení škodímnoho kultur. Proto se použití chloru doporučuje pouze na podzim, takže se mu podařilo odpařit a prát s deštěm.
 • Síran draselný. Obsahuje asi 50% základní látky a asi 20% síry. Je považován za nejúčinnější pro všechny druhy plodin, protože neobsahuje chlor. Používá se jako hlavní hnojivo na jaře těsně před výsadbou rostlinných plodin a sazenic.
 • Draselná sůl. Hlavní látka obsahuje asi 40%. Vhodné pro všechny plodiny kromě chlóru. Sůl se zavádí do půdy při pádu při přípravě lokality na zimu.
 • Nejcennější v pěstování zeleniny jsou komplexní přípravky, mezi které patří:

 • Dusičnan draselný. Hlavní látka je 38%, dusík - 13%, neobsahuje chlor. To je považováno za nejlepší prostředek pro krmení skleníkových rostlin, ale je také možné použít v otevřeném terénu při výsadbě sazenic.
 • Kalimagnezia. Obsahuje až 28% základní látky a 16% hořčíku. Je dobře absorbován rostlinami, proto se často používá jako hlavní hnojivo, zejména na písčitých půdách, a také jako nouzová pomoc při nepřítomnosti hořčíku.
 • Nitrofocus. Kromě hlavní látky obsahující fosfor a dusík. Je to univerzální lék na většinu zahrad, ovoce a bobulové plodiny, může být použit na jakékoli půdě.
 • Surové draslíkové rudy zahrnují soli získané během mechanického mletí rudy: sylvinit a kainit.Tyto látky se liší v relativně nízkém obsahu hlavní složky (10-18%), ale sObsahuje různé nečistoty důležité pro rostliny, stejně jako vysokou koncentraci chloridu. Průmyslový odpad zahrnuje cementový popel a popel z pecí, který je také vysoce ceněn:

 • Cementový prach. Obsahuje až 20% čisté složky draslíku, chlorid - zcela chybí. Jeho použití je nejúčinnější na kyselých půdách, stejně jako na pěstování brambor.
 • Popel. Kromě základní látky, která obsahuje mnoho užitečných prvků: fosfor, železo, měď, vápník, hořčík a další. Je to nejdostupnější a nejekonomičtější prostředek pro obyvatele venkova. Lze použít pro jakékoliv zařízení. Zavádí se do půdy na podzim a pak ve formě řešení v létě.
 • Video "Užitečné informace o ztrátě tuků"

  Informativní video, kde můžete slyšet užitečné informace o draslíkových hnojivech.

  Když stojí za draslík

  \ t

  Draslík nepochybně pozitivně ovlivňuje všechny rostliny. Ale vzhledem k tomu, že většina těchto prostředků obsahuje chloridovou složku, může její použití poškodit některé rostliny a půdy. Hnojení půdy chloridem draselným se doporučuje pouze na podzim av přísně omezeném množství, protože chlor je škodlivý pro mnoho zahradních plodin. Dlouhodobé užívání léčiva má negativní vliv na stav půdy - může se stát kyselým. Kromě toho chlorid draselný přispívá k hromadění soli v půdě.

  Navzdory těmto nevýhodám, bez hnojiv, nemůže chlorid draselný působit na písčitých, podzolových, rašelinových a písčitých půdách, kde se dosahuje pouze výnosůuvádění hnojiv.

  Existuje také zelenina, která v procesu zrání absorbuje velké množství draslíku, což vede k vyčerpání půdy. Když se nedostatek draslíku, rostliny stanou slabé, jejich růst a vývoj je narušen. Určete nedostatek draslíkové složky v půdě na vzhled rostlin:

  • listy ztrácejí chlorofyl, jsou pomačkané, na nich se objevují načervenalé skvrny, okraje jsou suché a zhnědnou;
  • stonky jsou slabé, špatně vyvinuté, zakřivené, bledě zbarvené;

  • Kořenový systém je slabý, špatně vyvinutý, díky čemuž je rostlina slabě usazena v půdě - může být snadno roztržena;
  • plody jsou malé, dlouhé a špatně vyvinuté;
  • rostliny jsou nemocné, byliny jsou pokryty různými výbuchy.

  Návod k použití

  Před výsadbou chloridu draselného se doporučuje pečlivě prostudovat pokyny - to pomůže správně vypočítat požadovanou dávku. Obecné pokyny pro použití draslíku jsou následující:

  • Suché směsi se ukládají do půdy smícháním granulí s vlhkou půdou;
  • na podzim hnojit půdu chloridem draselným by měla být vypočtena ve výši 100-200 g /10 metrů čtverečních. plocha, pro jarní zavedení míra je 25-35 g /10 km čtverečních.;
  • draselná sůl se zavádí do půdy pod řepou, mrkví, zelím, celerem v množství 20-40 g /m. sq.
  • Kyselina sírová se přidává k jakékoliv plodině v dávce 12 až 20 g /m. sq.

  • Přípravky v půdě se zavádějí rychlostí 15 až 20 g /m. čtverečních, přímo do studny pod závodem - 4-7 m /metr;
  • draslík se nedoporučuje kombinovat s křídou, vápnem, dolomitem;
  • Při manipulaci s látkou dbejte preventivních opatření: použijte respirátor, ochranné brýle a gumové rukavice.

  Kompatibilita s rostlinami

  Draslík je nezbytný pro všechny rostliny, ale nejvíce jsou kořenové plodiny: brambory, cukr a řepa. Současně je čerstvá chloridová složka škodlivá pro většinu kořenových plodin, takže před jarní výsadbou se zavádějí pouze draslíkové kachny, které neobsahují chlor. Jsou to oni, kteří přispějí k hromadění škrobu a cukru v hlízách, aniž by poškodili plodiny.

  Půdní hnojiva s chloridem draselným výrazně zvyšují výnos obilovin: slunečnice, ječmene, proso. Pšenice, žito, rýže, pohanka potřebuje relativně málo. Tukové brambory jsou nezbytné pro dekorativní zahradní rostliny a trvalé barvy - zavedené na podzim, pomáhají rostlinám bezpečně přežít zimu. Nedoporučuje se hnojit chloridem draselným, kulturou citlivou na chlor:

  • zelenina: okurky, rajčata, brambory;
  • rostliny bobulové: angrešt, rybíz, hrozny, maliny;
  • fazole;
  • salátové kultury.

  Obsah draslíku v těchto zařízeních by měl být prováděn s použitím bezchlorových přípravků.

  Video «O hnojení stromů»

  Video přehled nejpoužívanějších hnojiv.