Hnojivo pro výsadbu: instrukce

Každý pěstitel se dohodne na tom, že základem budoucí sklizně jsou dobré sazenice. Chcete-li pěstovat zdravé a silné rostliny, potřebujete nejen kvalitní semena, ale také včasné zavedení hnojiv, určených speciálně pro mladý růst. Nejvhodnější a nejúčinnější v tomto případě jsou kapalné a rychle rozpustné prostředky, které zahrnují "Zdorovyak" - komplexní hnojivo pro sazenice ochranné známky "Fasco". "Zdraví" pro sazenice je vysoce účinná vyvážená směs určená k stimulaci růstu mladých rostlin v počáteční fázi jejich vývoje. Hnojivo přispívá k tvorbě silného rozvinutého kořenového systému, díky němuž jsou rostliny silnější a odolnější vůči chorobám. A to zase nevyhnutelně ovlivňuje množství a kvalitu sklizně.

Obsah
 1. Popis hnojiv
 2. Video «Užitečné tipy»
 3. Silné a slabé stránky
 4. Jak vyrobit sazenice
 5. Video «Jak vyzvednout výživu»

Popis hnojiva

Lék "Zdorovan" je komplexní organominerální hnojivo s humátem draselným, určené pro pěstování sazenic zahrad a květinových plodin. Médium obsahuje optimálně vyvážené složení vitamínů, mikro- a makroprvků nezbytných pro vývoj mladých rostlin v počáteční fázi: draslík - 22%, dusík - 17%, fosfor - 8%, stejně jako hořčík, zinek, vápník, měď, železo a další důležité látky prvky "Fisch" - hnojivo je univerzální, může být úspěšně použito pro různé účely:

 • pro přípravu zeleninyplodiny: rajčata, lilek, papriky, cukety, okurky - Uživatelské zahradníky, zejména okurky a ovoce dobře rostou po zalévání prostředky;

 • pro předběžné namáčení a klíčení semen před výsevem;
 • pro pěstování bylin a rostlin a zeleniny na okenních parapetech, balkony;
 • během sazenice ponořit do jednotlivých květináčích nebo otevřeného terénu;
 • k zalévání mladé rostliny po výsadbě v zemi;
 • pro péči o pokojové rostliny a okrasných květin.

všechny látky, které jsou přítomny ve směsích kompozice udobrytelnoy jsou k dispozici pro zařízení tvoří, což zajišťuje 100 procent absorpčních kultur. Vysoká účinnost „Zdorovyak“ opakovaně potvrdil, během roků testování. Hnojivo je vyroben ve formě vysoce kvalitních kapaliny a rozpustné granule. Kapalné vehikulum před použitím se ředí vodou na požadovanou koncentraci, granulované - také rozpouští ve vodě, a pak použít pro zavlažování.

Videa "Užitečné tipy"

Informační videa s tipy na hnojení sazenic.

, silné a slabé stránky

Při vytváření léčivo „Zdorovjak“ core vývojáři důraz na přítomnosti velkého množství vody lehkorastvorymoho draslíku, což výrazně aktivuje vývoj kořenů rostlin. Je silný, dobře vyvinuté okopaniny pomoci rychleji a lépe usadit v půdě po transplantaci.Silný kořenový systém také zvyšuje stabilitu sazenic na nemoci, povětrnostní faktory. Vysoká koncentrace dusíku v přípravku podporuje aktivní růst rostlin a základem pro budoucí sklizeň je fosfor.

Vzhledem k dobře vyváženému složení užitečných prvků má hnojivo mnoho výhod oproti jiným prostředkům:

 • univerzálnost - lék je vhodný prakticky pro všechny rostliny;
 • všechny složky obsažené ve směsi jsou v ideálním poměru a jsou snadno štěpitelné rostlinami;
 • hnojivo obohacené humátem draselným, který přispívá ke zlepšení kvality půdy;

 • neobsahuje chlor a obsahuje jeho složky;
 • výrazně urychluje růst a zlepšuje vlastnosti rostlin;
 • zvyšuje odolnost plodin, činí je odolnými vůči suchu, chladu, bakteriím a škůdcům;
 • přispívá k rozvoji a kvalitativnímu zakořenění kořenového systému v půdě;
 • se dobře kombinuje s jinými minerálními a organickými prostředky;
 • se rychle rozpouští ve vodě a snadno se dávkuje.

Prakticky neexistují žádné nevýhody. Při použití je však třeba mít na paměti, že výrobek obsahuje vysokou koncentraci chemikálií, zejména dusíku a draslíku, a proto se doporučuje plnit a provádět zalévání v gumových rukavicích. Mnozí zahradníci také poznamenali, že časté zalévání přispívá k hromadění dusičnanů v ovoci, proto by nemělo překročit doporučené normy a provádět zavlažování plodin po vzniku.vaječníku

Jak na pěstování sazenic

\ t

Jak je uvedeno v návodu k použití, granulát rozpustný ve vodě by měl být zředěn 2 lžičkami (10 g) /10 litrů vody a kapalné médium bylo zředěno vodou v poměru 10 ml /1 litr vody. Výsledné řešení se používá hlavně k zavlažování sazenic, ale můžete také krmit pokojové rostliny. Výživa sazenic začíná vzhledem prvního listu. V tomto období, plodiny potřebují hodně draslíku, takže zalévání se provádí pravidelně 1 krát /7-10 dnů. Pro rostliny, které již byly vysázeny v půdě, se zavlažování provádí 1 krát /2 týdny. Hnojivo se spotřebuje v množství 100-110 ml hotového roztoku /1 rostlina.

V tekuté formě lze "sazí" použít k sazím semen. Současně není třeba ředit vodou, ale jednoduše nalít roztok semen denně, a pak zasít v zemi.Při umírání mladých rostlin se vodný roztok nalije do půdy, do které jsou vysazeny. Účinnost léku "Zdorovan" se zvyšuje s použitím dodatečného osvětlení.

Video «Jak vyzvednout výživu»

Přezkoumání videa s doporučeními pro výběr dobrého a kvalitního krmiva pro mladé semena.