Hnůj jako hnojivo: aplikace

Kůň - široce známé hnojivo. Jeho popularita může být vysvětlena jednoduše dost - složení zahrnuje dusík, prvky draslíku, vápník, vodu, organické. Vše, co je potřeba pro rostliny v zemi. Zvyšuje výnosy, zvyšuje odolnost vůči chorobám a drsnému prostředí. Kůň má navíc prodloužený účinek, který trvá až dva roky. Zachraňte hnůj koně v pytlích nebo speciálně vykopaných jamách. Můžete si ho koupit v kterémkoli bodě Mos. regionu

Obsah
 1. Výhody
 2. Druhy
 3. Video "Příprava hnoje"
 4. Jak se připravit
 5. Jak oplodnit
 6. Video «Hnůj v zahradě»

Benefit

Nesporným přínosem tohoto hnojiva pro zahradu je, že se zlepšuje kvalita a složení půdy. Hnojivo reguluje přístup vzduchu, vody, tepla díky své struktuře. Zvyšuje se obsah oxidu uhličitého, uvolňuje se jílovitá půda a písek nevypírá živiny. Během rozpadu je stimulován růst prospěšných mikroorganismů, což zlepšuje chemické složení půdy.

Krmení hnoje má příznivý vliv na dýně, cukety, okurky, zelí, celer. Tvarované keře s masitými šťavnatými stonky a listy se tvoří a kultury snášejí zimování lépe. Brzy na jaře pomáhá půdě ohřát rychleji, což urychluje růst a aplikaci sazenic. Nelze však zmínit, že koňské hnojivo obsahuje malé množství semen plevelů, není téměř náchylné k rozvoji patogenní mikroflóry.

Aplikujte hnůj v jakékoli formě: stejně dobře se projevuje čerstvý, zředěný ve vodě, sušený, překypený, extrakt - každý druh je vhodný pro určitou kulturu.Hnůj hnoje zabraňuje oxidaci, činí ji plodnější tím, že zvyšuje množství humusu; smíchejte s rašelinou, slámou nebo pilinami - uvolněná půda, pomáhá udržet vlhkost.

Používají kejdu nejen pro hnojiva, ale také pro hubení škůdců, jako je cappuccino, protože ho opravdu miluje. Jak víte, zelí je jedním z nejkrásnějších škůdců na zahradě - přichází kořen rostlin, nastavuje bludiště pohybů, hnízda na postelích. Je možné se vyrovnat s medvědem, pokud na podzim vykopejte studny, vložte do nich hnojivo a posypte zeminou.

Zelí vyrůstá ve studnách, takže je zimuje, protože udržuje teplo dobře. Zahradník stále musí čekat, až chlad bude kopat pemzy a šířit se po zemi, zelí nepřežije nízké teploty. Tato metoda může být použita na jaře. Šířka hnoje ve městě ve výši 2 malých hromádek, počkejte 20-30 dnů. Capuchinskaya s potomky má rád hodně berušek a zahradník zničí škůdce.

Druhy

Hnůj se rozděluje na několik hnojiv, z nichž každé lze použít pro určitý druh plodin. Různé druhy hnojiv navíc znamenají různé skladování.

 • Čerstvé. Taková hnojiva se získávají v počáteční fázi, tj. Bezprostředně po bodnutí koní.Jeho okamžité použití je velmi nežádoucí - vyhoří rostliny a jejich kořeny mohou navíc obsahovat vejce červů, různé patogenní bakterie, které způsobí poškození místa. Nejprve je třeba ošetřit čerstvé hnojivo. Zřejmé plus - zelí je velmi rád takové hnis, který pomůže bojovat s ním efektivněji. Pro ošetřování růžových keřů je nejvhodnější roztok čerstvého hnoje. Doporučuje se během dne chovat 1 kg materiálu v 10 litrech vody, zředit jej v poměru 1: 2 a poté - květiny zalévat, snažit se nalijte hnojivo pod samotný stonek. Rozšířené prodeje společnosti Mos. oblasti.
 • Semi-crossed. Druhou fází přeměny hnojiv je poloděrovaný hnoj. Používají ho hlavně v polotekutém stavu jako živinu pro cukety, okurky, špenát a zelí. Při kopání se přidávají k zemi. Díky dlouhodobému působení hnojiv na zemi je ideální pro pěstování brambor, mrkve, řepy, rajčat, jahod. Vrstva mulče tohoto hnojiva je vhodná pro růže keře. Můžete si ho koupit v Mos. oblasti.

 • Hnojivo z tuku. Při správném skladování je tento typ hnojiva vhodný pro mnoho rostlin, protože obsahuje několikrát více živin než čerstvých. Lze jej použít pro hnojení ovocných stromů, keřů bobulí, jahod, rajčat. Často se mísí se slámou, listy, pokládá vrstvu mezi lůžky malin, jahod, aby pomohla chránit vlhkost v kořenech.
 • Kapalný hnoj. Další možnost, pohodlné použití - rozvedenýkapalina v balení po 5 litrech. Za prvé, přeprava hnojiv ze skladu na místo je méně nepříjemná. Za druhé, jedná se o rychle působící hnojivo, které před použitím nevyžaduje zvláštní přípravu. V šišinkové rebarbory ​​se smíchá roztok kopřiv, směs se nechá po dobu 2-3 dnů a po zalévání nebo postřiku výsadby večer, kdy slunce nemůže "vypálit" pěstované plodiny. Krmení tekutiny bude mít pozitivní vliv na rajčata během vegetačního období. Ananasový likér si můžete koupit přímo ve stájích (například v moskevské oblasti) nebo v Avitu.

 • Granulovaný hnůj. Pokud jste frustrováni potřebou přepravy, se všemi nepříjemnostmi, pak použijte hnojivo v granulích. Zejména pokud nemáte cíl oplodnit velké plochy města. Granulované hnojivo lze použít pro celou zahradu. Nepochybné výhody tohoto typu: zachovaly téměř všechny živiny, které postrádají semena plevelů, na rozdíl od minerálních hnojiv, nemají negativní vliv na půdu a člověka. Nebude těžké ho najít na prodej v Mos. oblasti.
 • Ohromeni. Doplněk humusu kombinuje všechny pozitivní aspekty výkalů koní. Jeho aplikace není vázána omezeními, protože je vhodná pro všechny zahradní kultury a květiny. Navíc, v půdě oplodněné hnojem, mnoho rostlin ztratí nepříjemné vlastnosti: cibule přestane truchlit, greeny se stanou voňavějšími, chuť brambor a rajčat se zlepší. Stabilní Mos. regionu ochotně se o to podělitmalý poplatek.

Video "Příprava hnoje"

Příprava polotransplantovaného hnoje před hnojením parcely.

Jak se připravit

Příprava a skladování hnoje není obtížné, protože čím déle se „hnojí“, tím lépe bude pracovat.Bude nutné kopat jámu, jejíž dno je pokryto rašelinou, aby bylo možné sbírat rebarbory. Nahoře leží vrstva budoucího hnojiva; zakryjte ho pilinami, listy a trávou; naplňte ji celou zemí.

Každá vrstva musí být nejméně 20 cm vysoká. Opakujte vrstvy tolikrát, kolikrát potřebujete. Na zimu zavřete kompostovací díru olejem. Je také důležité zajistit, aby v jámě nebyl přebytek nebo nedostatek vlhkosti. Tato metoda se nazývá studená.

Horkým způsobem ochrany je nahromadění hnoje, který je volně stohován ve vrstvě 90-100 cm. Přístup vzduchu zaručuje rychlou expanzi materiálu a teplota dosahuje 60-70 ° C. Po utěsnění vytvořené vrstvy položte jednu z výše. Maximální výška v této formaci je 3 m. Pro 3-4 měsíce dostanete volné hnojivo bez specifického zápachu. Pamatujte si, že cappuccino má rád hnis, tak pečlivě zkontrolujte materiál z jámy, než ho vložíte do země.

Jak oplodnit

U různých druhů půd a plodin by měly být vybírány různé druhy hnoje na základě složení hnojiva. Například není nutné na jaře dělat čerstvý hnoj, je lepší použít humus. Na lehké půdní hnojivo lze použít jednou za 3 roky, pro těžké půdy, tento termín - 7let. Hlavní věc je, aby dávkování - ne více než 6 kg na 1 km Km. m.

Čerstvá hnojiva se používají na podzim při výkopech, výdaje - 4 - 6 kg materiálu na 1 m2 Km. m. Také mějte na paměti, že kbelík o objemu 10 litrů pojme pouze 7,5 kg hnojiva. A pokud si to nepletete s pilinami, hmotnost se sníží na 5 kg. Nejlepší je aplikovat extrakt tak, aby nedošlo k poškození sazenic.

Hnojiva jsou vhodná pro přípravu výsadeb ve sklenících. K tomuto účelu se překrývající se hnůj pokládá ve vrstvě o výšce 30-40 cm a z vrcholu pokrytého suchou slámou a vrstvou zeminy. Pro rané skleníky kombinujte koně a kravský hnůj.

Hnojiva keřů keřů tráví na podzim. Extrakt se během překrývání smísí se zemí. S příchodem tepla, růže dostat všechny potřebné živiny pro urychlení růstu.

Pro krmení plodin bobulí je nezbytné polotovar zředit materiálem z hnoje. Výsledný roztok se naplní 24 hodin a pak se zředí 1:10. Pokud se setkáte, aby se brambory oplodnily, je vhodné použít hnojivo, z něhož pochází sperma. Zimní skladování bude mít příznivý vliv na minerální složení, takže s příchodem teplých brambor bude dodávka živin.

Video «Hnoj v zahradě»

Zavedení takových organických hnojiv jako hnoje ke zlepšení uvolňování půdy.