Hračka novoroční hada vlastníma rukama

Pro výrobu hraček použijeme novoroční hada techniku ​​papír-mache, ale ne ve své klasické verzi, protože místo papíru používáme běžnou vlnu. Princip však zůstává stejný. A co je nejdůležitější, takový novoroční had může udělat i dítě.

Vyrobíme vánočního hada vlastníma rukama

Pro výrobu budeme potřebovat:

  • drát, výhodně měkký;
  • vlněný plášť;
  • bramborový škrob;
  • Barva na bázi vody.

Pracovní řád

1. Připravte směs škrobu. Vezměte 100 ml škrobu a přidejte 1 lžíci studené vody. Smíchejte a postupně přidávejte stejnou sklenici vroucí vody. Všichni se dobře promícháme. V důsledku toho musíme dostat směs, která se podobá sklenici. Počkejte, až směs vychladne.

2. Vyrobíme tvar budoucího hada z drátu. Zde můžete ukázat fantazii a udělat něco zajímavého.

3. Zabalte vlnu vlnou, namazanou ve škrobovém želé.

4. Vlna je navinuta úhledně tak, že se rovnoměrně vejde po celé délce drátu. Každý nový bavlněný tampon je potřen roztokem škrobu.

5. Nejtěžší je udělat hlavu hada, ale neboj se. Vlna má jakýkoliv tvar. Oči jsou vyrobeny ze dvou válcovaných bavlněných kuliček. Lipujte je na správném místě a zakryjte tenkými proužky vlny, které je třeba navlhčit ve škrobu.

6. Ponechte hada na chvíli, takže schne a ztvrdne.

7. Vystřihněte jazyk červeného papíru a přilepte hada.Zbarvení hadích barev v požadované barvě. Chcete-li přidat hada na slavnostní vzhled, otevřete ho s lakem na vlasy a posypeme jiskry.