Hydraulické akumulátory pro vytápění

Bez ohledu na výkon není žádný systém vytápění namontován bez těchto zařízení. Mají další, populární jméno - expandující (nebo membránový) tank. Zvláště důležité (a potřebné) toto zařízení pro majitele soukromých domů. V drtivé většině těchto budov jsou vytápěny autonomně, a bez hydroakumulátoru nemůže dělat. A pokud mnozí vědí, jak toto zařízení vypadá, pak je otázka, pro kterou slouží, často uváděna do slepé uličky. Pro správnou volbu však závisí bezproblémový chod celého systému.

Hydraulické akumulátory pro vytápění , jak je zřejmé z názvu, jsou určeny pro akumulaci kapaliny. Ale toto je obecné vysvětlení. Ve skutečnosti, oni vykonávají tři funkce, jeden být logický “pokračování” jiného:

  • absorbovatpřebytek chladiva . Je nepravděpodobné, že by se na to používala nemrznoucí kapalina, takže voda hraje většinu v topných systémech. Contour - Uzavřená konstrukce. A voda, jak je známo, když se zahřívá (a mnoho). V důsledku toho se objeví jeho přebytek (podle objemu). Zde se hromadí ve vodním akumulátoru pro vytápění;
  • parametry, jako jeobjem a tlak , jsou navzájem přímo úměrné. Snížením množství vody v trubkách zařízení také snižuje tlak. A to, jak je již jasné, se vyskytuje mnohokrát během dne, bez ohledu na účast uživatele na topných zařízeních. Automaticky se provádí hydraulický akumulátor pro vytápění. A pokud tlak klesne, pak dá vodu zpět;

Nadměrný tlak v systému ohrožuje časem místaspoje různých prvků jsou netěsnosti. Tudíž tok vody. Je-li v městském bytě louže na podlaze lze odhalit poměrně rychle, pak pro soukromý dům je to problém. Vzhledem k dostupnosti několika pater jsou využívány sklepy, garáže a podobně. A náměstí není srovnatelné. Celková délka trubek a počet připojení je tedy mnohem větší;

se často používají v autonomních systémech (například při špatně instalovaných vedeních, nesprávné údržbě kotle) ​​dochází k hydraulickým zásahům. V důsledku toho akumulátor vody pro ohřev vylučuje jejich vzhled. Koneckonců, jejich zdrojem může být vzduch, který se dostal do systému. Někdy přetlakový ventil prostě nefunguje. Nelze se vyrovnat.

V závislosti na výkonu může mít výrobek tvar koule nebo válce.

Existují modely a ploché. Stěny tohoto kontejneru jsou vyrobeny z kovu a uvnitř je pryžová hruška, která je naplněna vodou. Mezi stěnami membrány a nádrží je (pod tlakem) vzduchová vrstva. Nastavení tlaku se provádí pneumatickým ventilem. To vám umožní nastavit zařízení pro konkrétní systém.

U moderních kotlů se zpravidla již instalovalyhydraulické akumulátory pro vytápění . Jsou namontovány pod skříní jednotky. Jak však ukazuje praxe, pro soukromou strukturu to zjevně nestačí.

Při výběru zařízení musíte vzít v úvahu objem systému a tlak v něm. Specialisté doporučují 24 litrovou nádrž pro středně velký soukromý dům. Pokud z některýchdůvody pro změnu podmínek se změní, pak může být připojen jakýkoliv „bod“ systému a ještě jeden. Nebo dát větší objem.

Nemíchejte expanzní nádoby pro vytápění a zásobování vodou. Liší se jak maximálním tlakem, tak výrobními technologiemi.

Rada

Je nutné periodickykontrolovat tlak v konstantěv systému. Je-li šipka manometru "tanec" platným znakem poruchy akumulátoru vody.

Video recenze - Jak postavit vodní akumulátor pro vytápění

Rubrika: Topení