Hydroizolace proti vlhkosti

Ochrana konstrukce před vlivem kapalin na prvky její konstrukce, jakož i jejich pronikání do domů bude instalována při výstavbě objektu povinně. A bez ohledu na jeho účel. Nedostatečná pozornost tomuto typu práce vede ke zkrácení životnosti samotné budovy i jejího majetku. Pro tento účel se používají různé metody a materiály.

Vzhledem k tomu, že taková ochrana proti vlhkosti je instalována pouze v komplexním, prakticky vždy používaném a otěruvzdorném provedení. A ona je známá už dlouho. Nejběžnější způsob ochrany před průnikem vody v minulosti - povrchová úprava roztoků z hlíny nebo pokládání její husté vrstvy. Mimochodem, používá se i dnes. Například pro izolaci sklepů, výstavbu dna jámy pro výstavbu soukromého domu.

Výhody

 • Vysoká ekologická kompatibilita použitých prostředků.
 • Jejich nízká cena. Odpadní hydroizolace je považována za jednu z nejrozhodnějších možností rozpočtu.
 • Univerzálnost použití. Sklad zvládne jakýkoliv povrch, jakýkoliv pozemek, dokonce i nejsložitější konfiguraci. Například spoje potrubí, drážky nebo rohy, kde jsou materiály válců neúčinné. Některá média navíc vydrží vysoké teploty. Často se používají k utěsnění východů ze střechy trubek pece, místa průchodu hlavní linie ohřevu stěnami.
 • Vodotěsné žebrování umožňuje opravu "místa" na malé ploše. To je významnézjednodušuje práci a šetří čas.
 • Moderní průmysl nabízí různé druhy prostředků na tření. Všechny jsou na bázi bitumenu nebo polymerů. Při výběru jedné nebo jiné skladby by měly být vedeny dvě úvahy:

  • , kde se použije. Zde se bere v úvahu: uvnitř nebo vně budovy; povrchová plocha; instalační technologie. Faktem je, že některé nástroje lze skládat ve studeném stavu a pro ostatní je nutné ohřívat. Způsob aplikace může být také odlišný - kartáčem (válečkem) nebo speciálním sprejem. Pro manipulaci s velkou plochou štětcem je dost těžké.

  Kromě toho se materiály pro hydroizolaci odolné proti vlhkosti liší v životnosti. Pokud se v jejich složení bitumen zachovat své vlastnosti po dobu asi 6 let, pak je polymer mnohem odolnější. V případě narušení vnitřní izolační vrstvy je odstranění závady relativně jednoduché. A pokud je to vnější strana základu, pak to bude muset udělat "výkop" a také hledat místo poškození. Bude to trvat spoustu času a peněz.

  • provozní podmínky. S ohledem na teplotní režim, možné dynamické zatížení na ošetřovaném povrchu (tlak), možný kontakt s agresivními látkami.

  Materiály na asfaltové bázi při trhlinách s frakčními teplotami, proto je narušena nepropustnost vrstvy. V takových podmínkách vyžaduje hydroizolace tření dodatečnou izolaci a mechanickou ochranu. Je také nutné vzít v úvahu načasování práce,doba sušení hotové vrstvy v různých kompozicích je různá.

  Hlavní obtíže nevznikají v procesu stohování, ale v přípravě povrchů pro zpracování. Pro kvalitativní izolaci vyžadují důkladné čištění a odvodnění. Je nezbytné zajistit spolehlivé "zabavení" složení zpracovaného materiálu, je uzemněno. Je třeba mít na paměti, že „půda“ by měla mít stejný základ jako médium.

  Při uspořádání nátěrových hmot se aplikují alespoň 2 vrstvy. To vylučuje pravděpodobnost opuštění nezpracovaných míst.