Hydromasážní vany: výběr a instalace

Takový atribut hygieny a krásy jako hydromasážní vany s jistotou vstoupil do života mnoha lidí a již dlouho není známkou luxusu a elegance. Moderní výrobci nabízejí širokou škálu tohoto sanitárního vybavení, a to i za přijatelné ceny. To však nemá vliv na kvalitu výrobků.

Obsah
 1. Výběr vířivky
 2. Hydromasážní systémy
 3. Nainstalujte lázně vlastníma rukama
 4. Spojení s komunikací

Výběr vířivky

Při nákupu instalatérské práce pro domácnost byste se měli seznámit s kritérii výběru a zjistit, které vany jsou na trhu k dispozici. Chcete-li začít, musíte pochopit, jaký druh materiálu je vyrobena z jacuzzi.

Materiál:

 • Litinanení pro takový výrobek nejvhodnějším materiálem. Litina je těžká a ne plastová. Injektory, které fungují v hlavní funkci vířivky, je velmi obtížné stavět litinové pouzdro.
 • Mramorposkytuje elegantní vzhled výrobku a má vysokou životnost, ale je to drahý materiál a vana z něj také nebude pro každého v kapse.
 • Akrylováje na prvním místě v oblibě u výrobců a kupujících. Hydromasážní vana vyrobená z akrylu může být vyrobena z libovolného tvaru a barvy, navíc se snadno montuje vstřikovače. Hmotnost tohoto výrobku bude relativně snadná a cena je nízká.

Zjištěno s volbou materiálu, je třeba dbát na to, aby koupelna měla protiskluzový povlak - to zajistí bezpečnost a pohodlí při používání vany.

Hydromasážní systém

Účinek hydromasážního postupu závisí na počtu trysek. Neměly by být příliš mnoho, protože velký počet otvorů povede ke snížení tlaku v systému, a tudíž ke snížení příjemných pocitů.

Aby měl postup pozitivní účinek, je k dispozici dost 6-8 trysek. Je vhodné, když trysky mají možnost otáčení kolem nich - to vám umožní nasměrovat trysky a masírovat určité oblasti těla. Je také dobré, aby trysky mohly být "ukryty" na palubě - tak, aby se vana mohla pohodlně prát.

Ovládací panel hydromasáže by měl být umístěn tak, aby bylo možné během relaxačního režimu snadno nastavit režimy.

Pokud je proveden výběr hydromasážní vany z existujících modelů, vyvstává otázka: jak nainstalovat koupelnu v bytě nebo domě? Samozřejmě, že volání na specialistu, tento problém lze vyřešit rychle a kvalitativně. Pokud z nějakého důvodu není možné tuto práci delegovat, může být instalace zcela a nezávisle.

Instalace horké vany vlastními rukama

Práce na instalaci vířivé lázně se provádějí ve třech fázích: příprava, instalace a napojení na komunikaci.

Přípravná fáze

Na místo vířivky, měli byste přinést vodovodní a kanalizační potrubí, položit vedení a dokončit všechny opravy, které jsou prováděny uvnitř. Trubky by měly být pokládány tak, aby nenarušovaly montáž stěn lázně ke stěnámmístnosti v souladu s konstrukčními prvky lázně. Odtok nesmí být menší než 10 cm od vypouštěcího otvoru.

Montáž tělesa hydromasážní vany

Po přípravě místnosti můžete pokračovat v instalaci tělesa vany. Chcete-li začít, musíte zjistit, co vířivku tvoří:

 • trysky;
 • kompresor nebo odstředivý ventilátor;
 • podpěry (nastavitelné nohy);
 • filtr přívodu vody;
 • regulátor hladiny vody;
 • elektronická řídicí jednotka;
 • dálkové ovládání;
 • odtokové zařízení;
 • vodní čerpadlo.

Rám, který je nosným tělesem, je namontován na nastavitelných nohách. Tato konstrukce musí být umístěna na určeném místě s přísným dodržením vodorovných stran. Poté by se vana měla v místě instalace přemístit na zeď a na základě čáry nakreslit na úrovni strany. Toto označení slouží jako vodítko, pod nímž jsou pro 5-6 cm upevněné konzoly pro podporu konstrukce.

Všechny technologické prvky lázně musí být umístěny tak, aby byly snadno přístupné. To je důležité, pokud model zahrnuje instalaci neodstranitelného panelu. V tomto případě je nutné vytvořit technologický poklop (cca 700 450 mm) a větrací otvor s mřížkami.

Spojení s komunikací

Po montáži tělesa lázně by měla být etapa, která ji připojuje ke všem funkčně důležitým komunikacím.

 • Sifonové vany jsou napojeny na kanalizacipomocí vlnité trubky. Je důležité, aby trubka o takové délce, která umožní pohyb lázně v procesu opravy.
 • Kohoutek je namontován na boku vany, ať už je to vnější nebo skrytá instalace, v případě vnější instalace je vodovodní baterie dvouventilovým zařízením namontovaným na dvou otvorech na desce. Takové zařízení předpokládá, že ovládací prvky, odlévací a ohebné hadice jsou ve stejném pouzdru.

Skrytá instalace předpokládá, že sprchová hadice a pracovní mechanismus jsou umístěny na boku a ovládací knoflíky, nálevka, odlévací a sprchový spínač jsou umístěny na povrchu skříně. Směšovač je instalován se sadou pro vertikální instalaci nebo speciální skříňku umístěnou mezi stranou těla hydromasážní vany a podlahou.

 • Pak musí být směšovač připojen k vodovodním potrubím. To se provádí pomocí pružných hadic.

Připojte vířivku k systému napájení pomocí následujících symbolů: L (síťové napětí), N (nulovací vodič), 1 (uzemnění).

Při dokončení instalace hydromasážní vany je nutné zkontrolovat těsnost systému. Kontrolují se spojovací body s vodovodním potrubím a kanalizací.

Poté proveďte následující postup: naplňte lázeň vodou, izolujte spoje karoserie a stěn silikonovým tmelem a nechte je zcela zaschnout (asi 2 hodiny). Potom může být voda vypuštěna. Také, zatímco voda v koupelně, je nutnézapněte a zkontrolujte funkci vstřikovačů.

Montáž lázně lze považovat za dokončenou a odvážně využít výsledky své práce.

Rubrika: Vany Jacuzzi