Infračervené ohřívače: Specifikace a základní kritéria výběru

Obsah
 1. Co si vybrat topení
 2. Obsah
 3. Princip činnosti: účinek slunce?
 4. Tipy pro výběr?
 5. Infračervené topení "Pion": recenze populární značky?
 6. Typické komentáře „For“:
 7. Kritická hodnocení
 8. Závěr?
 9. Zázrak technologie (video)?
 10. Jak se děsíte lidi (video)?
 11. Technické charakteristiky a základní kritéria výběru?

Co si vybrat topení

Pokud je požadováno dodatečné vytápění místnosti, například v oddělené místnosti, pak jsou infračervená nebo konvektorová topení logickou volbou. A zde je důležité pochopit, co je nejlepší použít.

Obsah

 • Princip činnosti: účinek Slunce
 • Tipy pro výběr
 • \ t
 • Infračervené topení "Pion": recenze oblíbené značky
 • Závěr
 • Zázrak technologie (video)
 • Jak oklamat lidi (video)
 • Technické charakteristiky a základní kritéria výběru
 • \ t

Infračervené ohřívače jsou k dispozici téměř všem, dnes není v Rusku exotické.

Taková zařízení jsou vyráběna v mnoha evropských zemích a existují dobré příklady domácích i čínských. Při koupi topení si samozřejmě každý přeje, aby sloužil dlouho a bez poruch.

Jak si vybrat infračervené ohřívače, vedené jejich konstruktivními rysy? K tomu je třeba podrobněji zvážit, jak jsou organizovány a jak fungují - formulovat smysluplná kritéria pro jejich volbu.

Infračervené ohřívačeDnes mají mnozí sklon uvažovat o jednom ze slibných systémů vytápění, a to díky své spolehlivosti a určitým nákladům

.

Přístroje vytápěné infračerveným domovem využívají záření s dlouhými vlnami , které ovlivňuje jakýkoli objekt vedle něj a převádí toto záření na vlastní teplo. Infračervené vlny, postupně se rozšiřující ve vesmíru, jsou nakonec absorbovány objekty (včetně lidí), ale nejsou absorbovány okolním vzduchem. Teplo je zaměřeno na koncentraci tam, kde je míněno. Z tohoto důvodu jsou infračervené ohřívače cílového vytápění považovány za nejlepší. Stručně řečeno, infračervené ohřívače lze v tomto smyslu považovat za energeticky úsporné. Nemají žádné pohyblivé části ("náchylné" k rozbití). Mohou vytápět místnost poměrně rychle, dokonce i pod průvanem. Ohřívač můžete jednoduše nasměrovat přímo na sebe - a to i v nevytápěné místnosti s otevřeným oknem v teple.

Princip činnosti: účinek slunce?

Vzniká první otázka: jaký je rozdíl mezi těmito zařízeními a konvektory? Ale radikálně se liší. Infračervené teplo neohřívá vzduch, ohřívá objekty v místnosti, včetně stěn, podlahy a stropu. Nekomplikované ohřívače jsou často přirovnávány k domácímu slunci. Zdá se, že jejich záření, podobně jako sluneční paprsky, proniká okolním vzduchem, aniž by ho zahřívalo. Když však paprsek dosáhne předmětu, který neprochází světlem, okamžitě ho absorbuje, zatímco, samozřejmě,zahřívání
Infračervené vlny se vyznačují tím, že mají velkou délku. Jsou nám nějakým způsobem vnímány (naše kůže) termálními vlnami, které jsou emitovány ze slunečních paprsků. Cítíme se v teple, i když to nevidíme. Tyto paprsky nás zahřívají bez ohledu na to, jak vítr a průvan procházejí - nejsou překážkou. Stejně tak, ponorky nejsou děsivé a infračervené ohřívače používané pro domácí účely - vlnové délky takového tepla, lze říci, je analogický s vlnovými délkami IR spektra na Slunci. Proto se provádějí analogie.

Žádný z dobře známých konvektorů neohřívá místnost okamžitě, i když teplý vzduch nevyhnutelně stoupá. To znamená, že první věc je vytápění prostoru ve stropě, zatímco lidé jsou právě pod ním. Dokud se teplá masa vzduchu konečně smísí s chladem, nebude to trvat tak málo času, jak by bylo žádoucí. Ukazuje se, že může volně zamrznout v očekávání, kdy se teplota v místnosti zvýší na pohodlnou.

S infračerveným ohřívačem je vše v nepořádku. Teplo z nich se začíná cítit hned po zapnutí zařízení. Je pravda, že to není cítit po celé místnosti, a místně - pouze tam, kde je tepelné záření.

Ohřev infračerveného ohřívače se řídí tímto principem

.

Zařízení je infračervené, uvnitř nejsou žádné složité prvky. Ocelové pouzdro, lakované práškovým smaltem, reflektor z hliníku. Na druhém je základní prvek konstrukce - topení.Existují pouze čtyři různé typy těchto prvků:

 • halogen;
 • karboxylová kyselina;
 • keramika;
 • tubulární (tzv. TEN).
 • Vzduchové hmoty jsou přemístěny konvekcí

  V infračervených ohřívačích je k dispozici termostat pro regulaci teploty, jakož i senzor pro vypnutí spotřebiče, aby se zabránilo přehřátí. Podlahové modely jsou vybaveny (a povinné) speciálním senzorem převrácení v případě nepředvídaných situací.

  Tipy pro výběr?

  Shromáždili jsme pro vás řadu užitečných doporučení od výrobců a uživatelů. Tyto tipy lze použít, pokud uvažujete o koupi topení.

  Za prvé, druh provádění. Mnohé z nich jsou ztraceny hned: které zařízení zvolit - strop, zeď nebo podlaha?

  Zaprvé záleží na velikosti místnosti. A za druhé, z podmínek použití. Nejdříve zjistěte, že zařízení trvale používáte nebo ho přesunete na různá místa. Mobilní (pohyblivé) ohřívače jsou obvykle menší a mají relativně nízký výkon. Stacionární vzorky vytvářejí stěny, strop a sokl.

  Za nejvhodnější typ zařízení lze považovatstropní infračervené topení . To vás nebere do místnosti o více místa a radiační rozsah ve stropních ohřívačích je poměrně velký. Existují modely, které jsou namontovány ve falešných podhledech. A tam jsou ty, které jsou připojeny k nejběžnější strop s pomocí speciálníchzávorky - přívěsek. Vzdálenost od těla zařízení ke stropu je asi 5 cm.

  Povaha rozptylu tepelných paprsků ze stropu INFRARED HEATER

  Slabý výkon a ne tak účinné podlahové vytápěče, když vyzařují teplo, se potkávají více překážek než stropů. Pokud si z nich vyberete, je lepší věnovat pozornost modelům s trubkovým topným tělesem nebo uhlíkovým vláknem. Keramické topení, jak říkají naši odborníci, je nepravděpodobné, že bude trvat tak dlouho.

  Infračervené topení "Pion": recenze populární značky?

  Zde se trošku stručně poskytneme informace přímo od uživatelů této značky (materiál shromážděný Valentina Maltseva na základě dostupných recenzí).

  Nejprve si vysvětlíme, proč jsme se zastavili u této značky. Jak se ukázalo, tyto ohřívače - značky "Pion" - jsou nejčastěji kladeny na webu, po nich jsou "Ball" (Ballu) a další. Nelze argumentovat, že to odráží vrchol skutečné popularity obyvatelstva. Není však pochyb o tom, že se o tuto značku nejvíce zajímá internetové publikum.
  Abych si nebral čas, pokusím se v krátkém životopisu seskupit recenze.
  Infračervené ohřívače značky Pion, podle většiny recenzí, je to docela dobré - téměř vše je pohodlně teplé. Optimální (a často také "ideální" varianta, která je požadována pro městské byty, stejně jako pro vytápění balkonu, kanceláře, dachy.

  )

  Pod obchodemZnačka "PION" na ruském trhu infračervených ohřívačů představovala poměrně velkou řadu. Pokud hovoříme o sérii domácností, pak se jedná o celokovové zařízení PIVONIA Lux, PIVONIA Ceramics; ze skleněných modelů: ПИВОНИЯ Thermo Glass, ПИВОНИЯ Armstrong a další.

  Dám malý stůl běžících modelů značky "Pion":

  Typ

  Výkon

  Výška

  Šířka

  Hloubka

  Přibližná cena (rublů).

  PivoňkaApartmá 04

  400

  125

  780

  55

  2500

  PivoňkaApartmá 06

  600

  125

  1005

  55

  2800

  Apartmá Pivoňka08

  800

  125

  1235

  55

  3000

  PivoňkaApartmá 10

  1000

  125

  1515

  55

  3500

  PivoňkaApartmá 13

  1300

  125

  1735

  55

  3800

  PivoňkaArmstrong

  700

  60

  60

  40

  4800

  Typické komentáře "For":

  Elena P .:
  Ne tak dávno visel ve svém pokoji 16 čtverečních. mv budově s panely SIP dvě zařízení o výkonu 600 wattů. Ve skutečnosti, pro tuto oblast těchto zařízení doporučují tři viset, ale zdálo se mi, že tak docela, opravdu se to líbilo.
  Výška stropu je 2,5 m, ohřívače jsou zavěšeny na 2,4 m. Neexistují žádné vnitřní dveře. Teplo je rozloženo rovnoměrně po místnosti, na zbytek se automaticky vypíná na rozdíl od konvektoru, pracuje v kuchyni bez přestávky (je zde kilowatt), ale také v kuchyni.žádné vnitřní dveře. Oba pokoje (jak pokoj, tak kuchyň) vycházejí ven do chodby a v ulici z ulice přichází studený vzduch (zde jen vchodové dveře z ulice). V kuchyni je teplo znatelně více v prostoru konvektoru a v místnosti rovnoměrně.
  Chtěl jsem vyměnit konvektor na Pivoňce a další vytápění, aby to bylo stejné.

  Alla V.:
  Otázka umístění jednoho silnějšího nebo několika nízkoenergetických ohřívačů do místnosti - jak to udělat lépe. Dávejte přednost několika nízkoenergetickým zařízením - je to správnější!
  Sedm sedm sedm:
  Není to tak dávno, co používám tuto techniku, takže ji nemohu kategoricky říci. Zobrazí se čas. Ale zatím: je to pohodlné, ekonomické.

  Vadim P .:

  Infračervená zařízení jsou ekonomičtější než stejný olej a dokonce bez jakýchkoli termoregulátorů. Kromě toho, že nejsou suché vzduchu. Pokud jde o škodlivost - to není mikrovlnná trouba, nenechte se zmást.

  Yuriy:

  Potřebné poradenství bylo naléhavě nutné vyřešit tento problém. V soukromém domě (se sporákem) se objevil ležící pacient. Elektrický systém je relativně stabilní. Jako dočasné opatření (a možná ne dočasné) opatření řešíme problém s instalací IR panelu nad lůžkem - pro lokální vytápění. Kdo ve skutečnosti čelil podobnému? V první řadě je otázkou, jak bezpečné je toto záření vzhledem k paprsku? Je IR bezpečné pro vás? (možná budete muset opustit zařízení bez kontroly na dva dny).

  Leonid, specialista na IR:
  Hledám co ohřívač. Peony Ecoline, Ufo, Other ... UFO,například, je považován za uhlíkové vlákno infračervené topení - to znamená, že má poměrně tuhé záření, které je považováno za dobré jako pouliční verze, nic víc než to. V místnosti, to je věřil, “vyhoří” kyslík (nespalí, samozřejmě, nic, to je tak vyslovováno pro červené slovo, ve skutečnosti, to jen komunikuje s částečkami prachu, a jediný).
  Je-li viditelná spirála světla, znamená to, že teplota je vyšší než 500 ° C. Ve vakuové trubici může teplota dosáhnout a velké teploty spalují prachové částice (v prostorách je vždy přítomna tak či onak). Proto mohou být nepříjemné pocity, špatné zdraví lidí. Pro vnitřní prostory jsou infračervená zařízení vyráběna značkou Ecoline, jejíž teplota je na štítku 200-220 stupňů Celsia. Všechny světelné infračervené ohřívače jsou speciálně navrženy pro ulici.

  Nicholas:

  Jsem uživatel IC vybavení, můžete říci, se zkušenostmi. Můžu o nich v podstatě říci jen dobře, protože používám v venkovském domě, v domě, v garáži pro další vytápění.
  Řeknu jednu věc: dnes je mnoho výrobců IC. Zde se například objevil "Icolin". To není chyba, je to banální padělání EcoLine, z pohledu jednoho a toho samého, ale v podstatě odlišné. "Icolin" zařízení Zdá se, že pouze ohřívat vzduch typu olejového stropního topení, nakonec, v důsledku žádné, výsledek je téměř nulový. Uhlíkové ohřívače (čínská výroba) - prakticky neexistuje takové infračervené záření, předpokládám, že jsem to tak vypadal. (Viděl jsem v uhlíkové podlaze TCIR zařízení, které pracovalo v demo režimu, stálo kolem něj čtvrt hodiny, zdá se, že se samo zahřívá, ale rozhodně ne na dálku, otáčí se o 360 stupňů, vypadá to velmi esteticky, ale není vhodné pouze pro dům - kde je ? uprostřed místnosti nebo co dát? A zatlačit na roh - zřejmě žádný smysl nebude.

  Kritická hodnocení

  Alexander (říjen 2014): Musel jsem čelit problému opravy ohřívače značky Pewoniya v PETERu. Vzhledem k tomu, že prodávající v tu chvíli změnil adresu - musel se odšroubovat. Jednotka: Pivoňka 1300 wattů 2011 vydání. Získané 1 + 1, nahrazeno zárukou. Doslova o rok později vyšel z provozu. DEFECT - absolutně nestandardní kontakt-keramická - kontaktní - drátová přípojka. Hlavní důvod: není kvalitní materiál skupiny kontaktů. Výrobce musí použít vodiče pod fluoroplastickou izolací, problém bude vyřešen!

  S. K .:

  Existují minusy v infračervených ohřívačích. Můžu posoudit podle toho, co jsem stanovil. Někdy (ne vždy, nebudu lhát, nebo možná jen neslyším) existuje několik typických kliknutí, většinou jsou to momenty chlazení, když se zařízení vypne. Ne moc, možná jsou vyjádřeny, ale mohou se nudit.

  Leonid:

  Hlučný "charakter" je takový, mají takový rys. Jedná se především o zařízení s výkonem 1,3 kW, avšak ne tak dávno mají novou linku, tzv. "De Lux", která má prodlouženou záruční dobu (6 let) a zvětšený úhel rozptylu. Takže ty jsou tiché.

  Závěr?

  Existují odborníci,které implicitně tvrdí: infrazářiče jsou budoucností. Podle statistik postupně elektrické konvektory a kotle vytěsňují z trhu. Pokud máme na mysli vytápění elektřinou, pak jsou infračervená ohřívače účinnými a energeticky úspornými zařízeními. V průměru je teplota místnosti, kde se používá infračervené stropní vytápění, vždy o několik stupňů nižší než při použití jiného topného systému.
  Takový aspekt, jako je životnost infračervených (stropních) ohřívačů, funguje také, úplatky - známé modely, které pracují bez přerušení téměř 15 let.
  Snadné vybavení (včetně instalace a bez provozních nákladů) - plus plus. Péče o zařízení je minimální - jakmile je prach jednou za rok vyčištěn.
  Možná, že jedinou nevýhodou pro některé spotřebitele je nedostatek potřebné kapacity a ještě více ... umístění stropu (ano, mnozí jej vnímají jako porušení designu a stylu domu). A pak ani taková důležitá kritéria, jako je spolehlivost, životnost, účinnost a efektivita, nemotivují lidi k úplnému přepnutí na stropní infračervená topná zařízení. Neměli bychom si však myslet, že taková situace je jen s námi - je to typické pro ostatní země, věřte mi. Pokud jde o notoricky známou „budoucnost“, já osobně mám o tom po sledování takového videa mnoho pochybností. První z navrhovaných válečků částečně odráží reklamní cíle výrobců. Druhou je osobní zkušenostspotřebitelů, a jak víte, není vždy tak úspěšný. Ale budete si muset vybrat ten, který se vám líbí.

  Valentina Maltseva

  Zázrak technologie (video)?

  Jak se bojíte lidí (video)?

  Jak vidíte, kolik lidí, tolik myšlenek. Abych vás nenechal na takové pesimistické poznámce, dám ještě jednu zpětnou vazbu:
  "Pokud jde o stropní ohřívače (jako ve videu), slyšel jsem spoustu negativních recenzí. Tohle lidé nikdy nepoužívali, takže nebudu lhát. Ale doma i v práci docela úspěšně používám IR ohřívač jiného typu (podle mého názoru uhlík, podlaha /stěna). Ve skutečnosti ohřívá okolní objekty. Nemyslím si, že je nutné od něj očekávat fantastické výsledky. Ačkoli je snazší se s ním zahřát v zimě, a co je důležitější, než s chladičem oleje. Používám to následovně:

  Specifikace a základní kritéria výběru?

  Tyto charakteristiky
  Hodnoty
  Doporučení pro výběr

  Výkon
  100 až 9000 W.
  Správně se vezme z výpočtu 1 čtverce. m - 100 wattů.

  Provedení
  Strop; Zeď;

  Podlahy.
  Je lepší použít, pokud chcete trvale zahřát jednu místnost. Strop rovnoměrněji zahřívá místnost.

  Je vhodné rychle zahřát samostatnou místnost.

  Typ topného článku
  1. Halogen;

  2. Křemen;

  3. Keramika;

  4. Tubular (mikatermichesky).
  1. Vyzařuje krátké vlny - nedoporučuje se používat.

  2.Blikající červeně, která dráždí oči, lze aplikovat pouze na krátkou dobu.

  3. Životnost je malá, je lepší upustit od používání stropních modelů (a také stěn).

  4. Nejlepší možností pro dlouhodobé používání je pouze mínus malé praskání, zejména při zahřívání a chlazení.

  Senzory přetížení
  V závislosti na modelu.
  Velmi žádoucí přítomnost v modelech podlah.

  Snímač přehřátí
  Přítomnost závisí na modelu.
  Mějte na paměti, že pokud necháte přístroj bez dozoru delší dobu.

  Termostat
  Přítomnost závisí na modelu.
  Dobře, pokud chcete - udržovat konstantní teplotu.

  Dálkové ovládání
  K dispozici ve stropních modelech
  Dostupnost bude dobrým plusem.