Infračervený film - jak se používá pro zařízení s teplou podlahou

Obsah
 1. Obsah
 2. Systém teplých podlah?
 3. Připomeňme si typy teplých podlah?
 4. Voda
 5. kabely elektrické odporové
 6. \ t
 7. Filmová podlaha
 8. Výhody
 9. Cena?
 10. Životnost?
 11. Otázka použití?
 12. Video: Pokládání infračerveného filmu pod laminát?
 13. Závěry?
 14. Jak vyrobit bezpečné topení vlastníma rukama?

Obsah

 • Systém teplé podlahy
 • \ t
 • Připomeňme si typy teplých podlah
 • Cena
 • Životnost
 • Otázka dávky
 • Video: Pokládání infračerveného filmu pod laminát
 • Závěry
 • Jak vyrobit bezpečné topení vlastníma rukama

Tento materiál pro elektrický teplý sex se objevil na trhu ne tak dávno. Místo toho musí být připuštěno, že učinil skutečný pocit deprese. Každý, kdo se zabýval teplými podlahami dřívějších systémů, si dokonale pamatuje, kolik instalace v domě teplého domu - pracná a poměrně drahá akce. Podlaha fólie může být umístěna pod jakýmkoliv nátěrem, i když linoleum nebo laminát, dokonce i parkety nebo dlaždice.

Teplá podlaha filmu bez nadsázky je elegantním technologickým řešením pro instalaci moderního, teplého domova. To není kvůli reklamě, kterou říkám.

Systém teplých podlah?

Infračervený ohřívací film obsahuje uhlíkové topné články s měděnými pneumatikami, laminované na obou stranách speciálním lavsanem

.

Takzvané infračervené zářeníOhřívací fólii používanou pro vybavení moderní teplé podlahy je topný prvek z uhlíku s malými měděnými pneumatikami, pozinkovaný na obou stranách lavsanom.

Komfort uvnitř, ať už je to soukromý domov nebo kancelář, v chladném období je prioritou pro všechny hostitele. Pro někoho není problém zahřát se připojením k centralizovanému systému vytápění, ale i to někdy nestačí v případě silného ruského mrazu. Jako výsledek, mnoho uchýlit k dalšímu vytápění.

Ale v prostorných místnostech je podlaha často chladná. Jak vzduch ohřívaný radiátory stoupá nahoru. A když se nohy zmrazí, je těžké se zbavit nepohodlí. Dnes má tento problém řešení. Díky elektrickým podlahovým vytápěním. Filmový systém se nedávno objevil na trhu. Můžeme však říci, že to vyhraje rekordním tempem. Důvodem je účinnost filmových podlah, snadná instalace a prostorové pokrytí. Pro všechny tyto body, filmový systém, zřejmě, dnes není stejný.

Připomeňme si typy teplých podlah?

Voda

Pro instalaci vodovodních systémů je nutné v konstrukci podlahových krytin pokládat potrubí s chladivem (obvykle vodou). V důsledku ohřevu chladicí kapaliny stoupá teplý vzduch a vytápí místnost.

Kabel (elektrický, redukční)

Kabelová podlaha funguje jinak. Teplo se mění na elektřinu. V tomto případě jsou systémy vybaveny speciálnímiregulátory teploty, které umožňují nastavit požadované teploty vytápění podlahy.

Filmová podlaha

Výhody

Vzhledem k tomu, že článek je věnován právě filmovému systému teplé podlahy, budu přesněji hovořit o jeho výhodách. A jsou zřejmé. V obecné rovině vítězí podlaha s teplem filmu přinejmenším tím, že nemá slabiny, které jsou vlastní tradičním systémům (voda a kabel).

Používá se velmi tenký film ze speciálních polymerů. Tudíž tloušťka celého pohlaví, můžete říci, nezvyšuje (pokud si vzpomenete, kolik podlahy nevyhnutelně stoupá v jiných systémech teplých podlah, chápete, že se jedná o významné plus).

Snadná montáž podlah z filmu jednoduše úplatky.

Infračervený film pro podlahu má odlišnou sílu a je snadno instalovatelný - lze to skutečně provést vlastníma rukama

Opět platí, že pokud si vzpomeneme, kolik času a nákladů je zapotřebí k položení potrubního systému pod podlahou, vybaveného čerpadlem pro cirkulaci kapalin, nebo kabelových systémů, které skutečně potřebují nový betonový potěr ... Hydroizolace je nutná, zejména při instalaci systému pod stromy Překrývání. A to je ještě složitější technologie ... Neříkám, že tento korejský infračervený film, který se používá pro filmovou podlahu, je velmi lehký, perfektně střihaný a namontovaný. Aby bylo nejjednodušší bezpečné topení na zdi, budete potřebovat jen velmi málo úsilí a dovedností. Řeknu vám, jak to udělat individuálně.

Absencerůzné druhy schválení a oprávnění. Kdo to má rád a dvakrát to kousnu. Instalace systémů ohřevu vody vyžaduje schválení v řadě případů, protože vyžaduje nepřetržitou dodávku vody. Filmová podlaha může být instalována vlastníma rukama, bez větších oprav, bez schválení a jiných nepříjemných chvil. Mimochodem, mnoho uživatelů vyplní film celým povrchem místnosti a asi 70-80%, což je dostačující pro vytápění.

Pokud se na podlahách s kabelovými elektrickými a vodovodními podlahami vztahují určitá omezení uložená v prostorách, neplatí pro ně filmová podlaha. Jsou univerzálnější, protože jsou kompatibilní s jakýmkoliv druhem podlah. To může být parkety, laminát, linoleum, PVC dlaždice, keramické žuly ... Faktem je, že termo fólie se zahřívá na teplotu 45 stupňů. C a jeho aplikace nezpůsobí deformaci podlahových krytin.

Pokládka filmových podlah není náročná na pracovní sílu a nevyžaduje zvláštní kvalifikaci a různé druhy schvalování u povolovacích orgánů

.

Další zmínka. To je flexibilita. Tenký tepelný film je dokonce i v místnostech s komplexní architekturou nebo nestandardním uspořádáním. Filmový systém může být vyhřívaný a svislý. Často se jedná pouze o jednotlivé prvky interiéru. Fragmenty stropu, stěny, schody, rohy domácích mazlíčků.

Termo fólie je dostatečně pevná a odolná proti mechanickému poškození. Pokud se nezdaří v žádné z částí, bude tosnadno vyměnitelné. To nevyžaduje dlouhodobé zastavení celého systému.

Cena?

Doporučená maloobchodní cena infračerveného filmu výrobce o kapacitě 150 a 200 kW dnes činí 680 rublů /čtvereční metr. m. Používá se jako reflexní materiál substrátu (obvykle fólie role materiálu na bázi pěnového polyethylenu) náklady, v závislosti na značce asi 30 rublů /sq. K dispozici je montážní sada, která obsahuje potřebné příslušenství.

Pokud jde o spotřebu energie, tato otázka je pro mnohé překážkou. Vodní systém, jak občas argumentoval, je levnější. Je pravda, že je nutné zvážit všechny faktory, včetně nákladů na instalaci.

Filmový systém je zajímavý, pokud je používán v prostorách s relativně malou velikostí. Je nepravděpodobné, že by bylo vytápění s pomocí velkých konferenčních sálů a hotelových sálů účelné. V případě filmových podlah je zvoleno optimální nastavení termostatu a výrazně snížena spotřeba energie.

Životnost?

Infračervená termo fólie pro teplou podlahu se vyrábí na základě poměrně stabilních pevných polymerů. Materiál tedy nemůže být zničen korozí nebo mechanickými vlivy. Proto je jeho životnost dlouhá a překračuje životnost vodního systému, což vyžaduje stejnou kvalitativní izolaci prostor.

Otázka použití?

Často se jedná o hlavní výhodu filmového systému - infračerveného záření. Podle mého názoru existují dithramypřehnané Skutečnost, že se pod tímto systémem infračervené paprsky, které jsou součástí spektra slunečního záření, se přirozeně liší, probíhá. Takové záření je považováno za užitečné a používá se v různých oblastech medicíny, potravin a elektronického průmyslu. Některé studie ukazují, že to je infračervené záření z tepelného filmu, který má příznivý vliv na tělo. Tento systém je tedy marný, snad nazývaný ekologický a již naprosto naprosto neškodný.

Video: Pokládání infračerveného filmu pod laminát?

Závěry?

Obecně, pokud ne, ale systém s horkou podlahou na bázi infračerveného filmu bude stále jednou z nejsprávnějších možností. To je podle mého názoru. Můžete samozřejmě nesouhlasit. Nebo to zkuste sami. Snažil jsem se

Jak udělat bezpečné topení vlastníma rukama?

Korejský termální film se mi velmi líbil. Všestranný, odolný, odolný. Žádné práce při práci. Odolnost proti vlhkosti. Bezpečné. Cena je docela přijatelná. Nechtěl jsem jít inzerovat, ale ukazuje se, že nemohu říct nic špatného.

Chci se s vámi podělit o nějaké zkušenosti, které jsem dostal, když jsem se rozhodl udělat vlastními rukama infračervený ohřívač tepla. Ukázalo se, že je to snadné. Napíšu body a pochopíš všechno.

 • Koupili jsme v jedné společnosti našeho města 2 metry filmu s kapacitou 200 W /m2. m (můžete vzít 150 W bratrů, příliš normální, 500 W je také v prodeji, ale tato síla, zřejměje to už zbytečné - zvednete ruku, horké!). Cena filmu 680 rublů /sq. m. Šířka 50 cm, tedy 2 metry byly jen 1 m2. metr Koupil jsem si pěnový polyetylén (můžete pěnit nebo cokoliv jiného s povrchem fólie) - materiál je široký, musel být řezán. Vyrobil takovou šířku, že po 3-4 cm po stranách tato podšívka fungovala, tj. O něco více než 1 m v ní, šířka vyšla.
 • Válcování substrátu s odrazným povrchem, na něj položte film, zajistěte ho na několika místech oboustrannou páskou.
 • Na pásku namontujte elektrický vodič se zástrčkou pro zásuvku - jak je to děláno, je zde podrobný návod a vůbec to není těžké.
 • Vše, co můžete použít! Příjemné teplo pro všechny dny, žádné přehřátí, ani sebemenší nepohodlí!