Instalace hydromasážní vany

Instalace vířivky nebo, jak se často nazývá vířivá vana, je nepříjemný proces, který vyžaduje určité dovednosti, protože má některé rysy ve srovnání s jednoduchými protějšky. Tento článek proto zváží, jak je instalace hydromasážní vany správná.

Obsah
 1. Co se bere v úvahu při výběru vířivky?
 2. Instalace hydromasážní vany. Pořadí prací
 3. Připojení lázně k elektřině

Co se bere v úvahu při výběru vířivky?

Jacuzzi zahrnuje hydromasážní systém, který se skládá z trysek, přívodu vody a čerpadla.

Voda secími zařízeními se čerpá ven, potom prochází hadicemi a natlakuje se na trysku trysky pro hydromasáž. Trysky jsou uspořádány tak, že voda je smíšena se vzduchem na výstupu z nich, takže je zesílen dopad proudů vzduchu.

Před instalací vířivky musíte pochopit typy dostupných trysek, protože se liší. Typ trysky závisí na typu masáže.

Některé hydromasážní vany zahrnují vzduchový kompresor, který spouští turbo režim, který zvyšuje proud vzduchu zvýšením přívodu vzduchu.

Existují lázně, které mají režim vzduchové masáže, který se provádí pomocí speciálních trysek umístěných na dně vířivky. Tento účinek má dobrý tonický účinek na svaly.

Ve dražších vanách existují další doplňkové možnosti:

 • aromaterapie - léčebná akce s rozmanitostípachy;
 • ozonová terapie - ošetření kyslíkem;
 • chromoterapie - léčba světlem.

Včetně těchto funkcí s jeřáby, tlačítky nebo regulátory a jsou vedeny pneumatikou, takže můžete dosáhnout plné elektrické bezpečnosti.

Směšovač v hydromasážní vaně se instaluje přímo na něj a tímto způsobem se liší od běžných koupelí, kde je baterie namontována na stěně.
Vířivka má poloautomatický přepadový a odvodňovací systém, ve kterém se ventil v odtokovém otvoru otevírá rukojetí, která je nejčastěji umístěna na přepadovém výstupu. Když voda dosáhne úrovně přetečení, jednoduše se spojí s otvorem pod rukojetí.

Je ještě jeden bod, který člověk potřebuje vědět pro ty, kteří budou instalovat vířivku - některé vany mají odvodnění, kterým voda v nádobě neustále cirkuluje.

Instalace hydromasážní vany. Pracovní řád

 • Nejprve musíte nainstalovat redukční zařízení na lázni, protože hydromasážní vany jsou navrženy tak, aby v systému dodávky vody měly tlak 4-5 atmosfér. Tyto hodnoty v našich sítích nejsou často překročeny, ale vždy je lepší se pojistit, aby se chránili před neočekávaným drahým zařízením.
 • Kromě toho je nutné namontovat veškerou potřebnou vodu pro čištění, filtry, jako je tomu v našem vodovodu, voda není příliš čistá a má velké množství nečistot. Proud hydromasážní vany na kvalitu vody je velmi citlivý a pokud není vybaven, může se rychle ucpatfiltrace vany, která má několik stupňů.
 • Při instalaci vířivé vany a instalaci potrubí do koupelny se doporučuje, aby vodovodní potrubí bylo co nejblíže spotřebičům spotřebovávajícím vodu. Je také nutné vzít v úvahu, že přístup k oblasti připojení potrubí a vířivce by měl být snadný, protože to značně zjednoduší práci, když je třeba koupel odpojit, například k opravě.
 • Poté musíte vanu umístit na nohy v místě, kde bude stát, a nastavovat je pomocí nastavovacích šroubů přesně na úrovni a nastavovat výšku vířivky. Je třeba poznamenat, že hydromasážní vana se montuje na základě speciálního upevňovacího rámu.
 • Sprcha hydromasážní vany by měla být přibližně 10 cm nad kanalizační trubkou. A v jiném se instalace drenážního systému vířivky neliší od jejích jednoduchých protějšků.
 • Jacuzzi je také připojeno k přívodu vody podle obvyklého schématu, ale je třeba mít na paměti, že všechny uzly musí být zapečetěny, což je navíc nutné utěsnit těsněním.
 • Připojení lázně k elektřině

  Nejodpovědnějším stupněm práce je připojení vířivky k elektrické rozvodné síti, protože voda velmi dobře vede elektřinu. Z tohoto důvodu musí být při montáži zvláštní pozornost věnována všem prvkům vany, které se připojují k síti a dotýkají se vody.

  Před zahájením prací odpojteV plné pracovní ploše je nejlepší při montáži vypnout řezačku a při práci s vypínačem je třeba jej vypnout a vypnout.

  Podle instrukcí pro připojení hydromasážní vany je nutné jej připojit k síti pomocí krátce působícího kabelu.

  Zásuvka musí být uzemněna a umístěna tak, abyste ji nemohli dosáhnout v koupelně, to znamená, že vzdálenost od okraje vany k ní by neměla být menší než 70 cm. Nejlepší možností je umístit zásuvku venku.

  Zásuvka musí být připojena k stínění pomocí RCD (bezpečnostní uzavírací zařízení) a stroje. Je třeba mít na paměti, že RCD by měl být prováděn individuálně, spíše než společný pro celý byt nebo dům. Pro tento účel je nutné před instalací vířivky vytáhnout ze zásuvky trojcestný kabel (nula, zem a fáze).

  Kromě toho může být hydromasážní vana připojena k elektrické síti a přepínačem, který je velmi často součástí dodávky. Ale je nejlepší dát to z místnosti. Spínač, stejně jako zásuvka, musí být uzemněn trojvodičovým kabelem.

  Při připojování kabelů a vodičů, které přicházejí z vířivky, musíte být velmi elegantní, protože nemohou být zmateni - fáze musí být připojena k fázi a nula - k nule. Téměř všechny kabely však mají stejné barevné označení, což činí chyby velmi obtížné. Modrá barva je podle značky nulová, červená, bílá nebo hnědá - fáze a zem je často žlutozelená.