Instalace příček ze sádrokartonu, jak zvládnout své síly + video

Stává se, že je nutné provést zónování ve velké ploše místnosti, někdy je nutné oddělit část prostorného pokoje pod kanceláří nebo dětmi, obecně jsou situace jiné a řešení samotné - instalace příček ze sádrokartonu. Není nutné, aby se zeď, zcela odstranit oddělené místo, někdy docela malý prostor, náznak na oddíl, zejména proto, že taková varianta bude mnohem levnější.

Obsah
 1. Nezbytné nástroje
 2. 1 Jaká je instalace příček z lepších zdí ze sádrokartonu z jiných materiálů?
 3. 2 Jak provést odhad pro instalaci sádrokartonových příček?
 4. 3 Postupná instalace interiérových příček ze sádrokartonu
 5. Montáž sádrokartonových příček - schéma krok za krokem
 6. Krok 1: Označení místnosti
 7. Krok 2: Instalace vodítek
 8. Krok 3: Montáž rámu
 9. Krok 4: Vytvoření otvorů
 10. Krok 5: Příprava sádrokartonu
 11. Krok 6: Montáž první strany přepážky
 12. Krok 7: Flexibilní staveniště
 13. Krok 8: Zvuková izolace stohování
 14. Krok 9: Montáž druhé strany přepážky

Potřebné nástroje

\ t

Minerální vlna

Tlumící páska

Trubky vlnité

Tužka

Závit se závitem

Kovové profily

Sádrokartonový list

Šrouby

Šroubovák

Úroveň

Ruleta

Pila

Vysoká

Nůžky na kov

Nůž

Hmoždinky

Elektrická vrtačka

Zobrazit vše

Obsah

 • Jaká je instalace příček z lepších zdí ze sádrokartonu z jiných materiálů?
 • Jak provést odhad pro instalaci sádrokartonových příček?
 • Postupná instalace interiérových příček z sádrokartonu
 • 1 Jaká je instalace příček z lepších zdí ze sádrokartonu z jiných materiálů?

  Hlavní výhodou tohoto materiálu oproti ostatním, používaným při stavbě stěn - cena. Pokud zastavíte svou volbu na cihly, musíte si koupit poměrně velké množství stavebních bloků, cementu a písku (levné materiály v objemu také ovlivňují náklady), základní nátěr, dokončovací materiály. K tomu, aby technologie instalace příček ze sádrokartonu nemá žádné vady, existuje pouze několik listů tohoto materiálu a určitý počet kovových profilů, stejně jako pár kilogramů šroubů. Více o tom budeme hovořit dále.

  Množství výhod lze spočítat společně, protože všechny tyto výhody přímo souvisejí s prací s materiálem. Za prvé, instalace může být zapojena do jedné osoby, a to i bez spěchu budou oddíly shromážděny v krátké době. Za druhé, proces skládání rámu zejména, a instalace sádrokartonových příček obecně, nejsou příliš náročné na pracovní sílu, nesouvisí s velkým množstvím stavebního odpadu (a obecně s nečistotami). A za třetí, tento materiál se otevírá bez hranicmožnosti tvého tvůrčího potenciálu v tom smyslu, že mohou být poskytnuty jakékoliv tvary, což má za následek rovnoměrnou stěnu, ke které prakticky dochází ke zpracování.

  Nespornou výhodou lehkých příček je možnost změnit jejich konfiguraci doslova na cestách . To znamená, že pokud jsou zapotřebí další zásuvky nebo spínače, je snadné demontovat část konstrukce, rozšířit přídavné vedení a instalovat prvky potřebné pro dodávku bytu. Existují tedy dvě výhody najednou: výhoda pokládání různých komunikací uvnitř přepážek a snadnost jejich demontáže, pokud je to nutné.

  2 Jak provést odhad pro instalaci sádrokartonových příček?

  Aby bylo v procesu skládání rámu jasné, že není dostatek materiálů nebo že by neexistoval nadměrný přebytek, který by byl dostačující pro jiný návrh, měly by se vypočítat náklady na profily a sádrokartonové desky. Než uděláte rám pro oddíl, musíte spočítat počet doprovodných materiálů. Chcete-li začít, změříme místnost a určíme, který oddíl bude. Pokud je pevná, přes celou místnost, pak proveďte měření bez otevření dveří a odhadněte počet profilů CW a UW na základě skutečnosti, že jsou nastaveny v kroku 60 cm a jejich délka je 2,75, 3, 4, 4,5 a 6 metrů . Je ještě jednodušší měřit stěny.

  Náklady na instalaci rámových příček přímo závisí na jejich ploše . Typicky, velikost listů1,2 x 2,5 nebo 1,2 x 3 metry. Logicky, pokud je výška stropu 2,5 m, je žádoucí zvolit první možnost, a pokud je více, pak druhá vyloučit horizontální švy, které jsou nevyhnutelné v high-pitched byty. Plocha listu je buď 3, nebo 3,6 m2. Nyní zbývá pouze rozdělit dříve psanou oblast dělící oblasti na kvadraturní jednotku sádrokartonových desek a získat počet listů, které by měly být násobeny dvěma, protože fólie bude oboustranná. A přidejte zálohu ve výši 10%.

  Pokud jde o dodatečné materiály, budete potřebovat upevňovací konzoly, jejichž celkový počet lze vypočítat na základě skutečnosti, že jsou namontovány na stěnách s mezerou asi 50 cm. Profily můžete namontovat okamžitě na stěny, strop a podlahu. Montáž profilu po obvodu budoucího rámu se provádí pomocí šroubů, s hmoždinkami nebo bez hmoždinek, každých 30-50 centimetrů a pro montáž sádrokartonu, asi 60 šroubů na list. Kašelí proužek nebo kuřecí prsa je lepší vzít si na sklad. Množství minerální vlny pro zvukovou izolaci odpovídá ploše příčky, vyrobené v jedné vrstvě, a pro vícevrstvou konstrukci bude bavlna potřebovat dvakrát více.

  Je žádoucí instalovat klapku nebo tlumicí pásku do spojů kovového profilu nebo dřevěného nosníku s deskami ze sádrokartonových desek, takže bude možné výrazně zvýšit zvukovou izolaci konstrukce.

  3 Postupná instalace vnitřních dělicích stěn ze sádrokartonu

  Materiály se tedy počítají a nakupují, existují profily, desky ze sádrokartonu, tlumenípásy, šrouby a hmoždinky, vlnité trubky, jakož i zvukově izolační materiál.

  Materiály pro dělení

   • odhlučnění sádrokartonových příček
   • sádrokartonové stěny

  Doporučujeme, abyste si přečetli

  Než však uděláte rámovou přepážku, musíte připravit potřebné nástroje. Budeme potřebovat elektrickou vrtačku s funkcí kladiva, šroubováku, pilového nože, stavebního nože, kovových nůžek, chrámu, roviny, měřicí pásky, laku, tužky.

  Nástroje

  Montáž sádrokartonových příček - schéma krok za krokem

  Krok 1: Označení místnosti

  Dělící stěny mohou v závislosti na velikosti čtverce vyžadovat více než jednu.

  Plán domu

  Uvažujme právě tuto variantu a pro jednoduchost jednovrstvou. Nejprve změříme od stěny, paralelně se kterou bude konstrukce instalována, požadovanou vzdálenost a uděláme značky.

  Vyrábíme značení

  Odráží čáru se závitem.

  Na stěně a na stropě ho neseme sklonem, který drží přesně nad přímkou, v malém intervalu je umístěn tužkou, dokud označení pod vodítky nepokrývá místnost vertikálním pásem.

  Krok 2: Instalace vodítek

  V důsledku toho tyto čáry pokrývají svislý obvod místnosti všude, kde přepážky musí projít zařízenímprůvodců, pro které budeme nyní dělat. Chcete-li začít na profilu, vložte tlumicí pásku, bude sloužit k izolaci vibrací pro upevnění na podlahu, stěny a detaily stropu.

  Vložte pásek

  Položte profil přesně podél čáry, po pásu, vyvrtejte otvor, pokud betonový podklad, pak použijte šroub s hmoždinkou, na dřevěných plochách, upevníme šrouby.

  Montážní otvory

  Dveřní štěrbiny se zaznamenávají předem a na jejich místě nejsou instalovány profily.

  Upevňovací profil

  Připojit ke stropnímu profilu

  Krok 3: Montáž rámu

  V závislosti na délce zakoupených profilů je odřízneme nebo postavíme, orientujeme se na výšku stropu a hotové prvky vložíme do vedení po šedesáti cm intervalech.

  Měříme

  Mezní hodnota

  Profil pro rám

  Rám

  Hotový rám

  Není nutné je okamžitě připevňovat, upevňovací šrouby k vodicím lištám vyžadují pouze profily dveřních otvorů a se zvláštní opatrností je nutné zkontrolovat jejich vertikální polohu.

  Upevnit rám

  Úroveň expozice

  Upevněný rám

  Krok 4: Tvarování slotů

  Pro přítok odřízněte kusy profilů, jejichž délka by měla být o 6 cm větší než šířka štěrbin. ByNa okrajích řezáme police základen získaných dílů o 3 centimetry, opouštíme boční stěny, poté je upevníme šrouby ve vodorovné poloze ve výšce 207 centimetrů.

  Vyrábíme spojovací materiál

  Nastavovací profil

  Zajistěte šroub

  Připravený otvor

  Jako přídavné upínací zařízení používáme svislý profil profilu (oříznutý podél okrajů stejným způsobem), který spojuje dámy od horního vodítka.

  Otvor

  Pro větší odolnost dveří klademe další vertikální profily ve vzdálenosti deseti centimetrů od "hejna".

  Instalace dalšího profilu

  Krok 5: Příprava sádrokartonu

  Začneme instalovat sádrokartonové desky. Pokud jsou listy o něco větší než výška místnosti, rozřízněte je pomocí stavebního nože na požadované velikosti. K tomu, aby hluboký řez, po kterém jsme opatrně ohnout podél ní, dokud odnímatelný fragment není rozbité, pak ohnout druhou lepenkovou stranou úplně odříznut další kus. Můžete použít pilu, ale prach bude větší. Pokud se listy shodují s výškou stropu, okamžitě přejdeme k instalaci.

  Krok 6: Montáž první strany přepážky

  Udržujte vzdálenost mezi šrouby v procesu upevňování plechů maximálně 20 cm.

  Kdyby se po značení ukázalo, že pro přepážku bude trvat několik celistvých plechů a jedna polovina hotových a sádrokartonových desekje plánováno dát do dvou vrstev, začneme první vrstvu - z polovin, přivedeme ji na konec, začneme druhou vrstvu z celého listu.

  Montáž příček

  \ t

  První strana oddílu

  Může se ukázat, že písmena jsou kratší než výška místnosti, pak budou muset být doplněna malými kousky.

  V tomto případě lze rámové vnitřní příčky ze sádrokartonu sbírat do jednoduchého schématu. Stohování povlaku v jedné vrstvě, každý list je posunut vzhledem k předchozímu nahoru nebo dolů tak, že vodorovné švy se nacházejí v podlaze, pak ve stropě.

  Bude třeba vyplnit krátký list

  U dvouvrstvého povlaku se spodní listy pokládají tak, aby vodorovné švy procházely po podlaze a horní listy byly připevněny přídavkem dalších fragmentů podél stropu.

  Instalace dalších fragmentů

  Pevné přídavné kusy

  Krok 7: Flexibilní staveniště

  Po upevnění sádrokartonu na dveřní chodník procházíme kolem rámu a na zadní straně plechu řezáme stavební nůž uvnitř otvoru podél samotného profilu, pak vezmeme prach a odřízneme celý obdélník dveří. Vytváření plechů s přídavnými pruhy, upevnění posledního pouze na rám, tedy není dostačující, proto zevnitř položte švy odpadů profilu a upevněte je na vnější straně pomocí šroubů.

  Pokud je stavba namontována v podkroví, budete nutně čelit potřeběposkytnout sádrokarton s příslušným formulářem.

  Všechna měření úkosu se provádějí pomocí svahu a rulety na rámu, načež na plechu uděláme odpovídající značky, řezané stavebním nožem, jak bylo řečeno výše.

  Na fotografii - řezáme nůž ze zadní strany rámu

  Na fotografii - s pomocí pily rozřezáme celý obdélník dveří

  Fotořezové dveře

  Na fotografii - vyjmeme broušený kus

  Foto výřezu

  Na fotografii - odpad z profilu

  Na fotografii - na vnitřní straně švů nanesené zbytky profilu

  Na fotografii - upevněte profil z vnějšku šrouby

  13_01

  Na fotografii - s použitím svahu a rulety, provádíme měření úkosu

  Na fotografii - odřízli jsme další stavební nůž

  Na fotografii - pracovní list sádrokartonu

  Obrázek kusu sádrokartonu

  14_01

  Tam, kde přepážky tvoří rohy, řezané nožem na čelech zkosení sádrokartonu o 45 stupňů.

  Krok 8: Pokládání zvukové izolace

  Uvnitř rámu dáváme všechny potřebné drátěné sítě, včetně elektrických, aby je bezpečně ukryly do vlnitých trubek.

  Pak, uvnitř profilů, položíme zvukotěsné desky, které jsou vynikající minerální vlnou.

  Zvuková izolace

  Režim zvukové izolace

  Plnič bude dokonale udržován, pokud je jeden okraj vložen do profilu, a druhý pevný na základě dalších rámových regálů.

  Oprava izolace hluku

  Tam, kde máme na vodorovných švech pevné profilové úseky, vytváříme odpovídající otvory v deskách.

  Krok 9: Montáž druhé strany přepážky

  Před montáží vnitřních příček ze sádrokartonových desek, tj. Instalace plechů na druhé straně rámu, bude dokončeno, je nutné předem načrtnout, kde budou zásuvky a spínače pro osvětlovací zařízení. Pro ně, stejně jako pro lehké nástěnné lampy by měly být okamžitě, s pomocí speciální, tvarované korunky, trysky na vrtáku, řezané otvory a vynášet dráty v nich. Teprve poté opravíme sádrokartonové desky stejně jako dříve.

  Nakonec, pásy ze stejného materiálu by měly být pokryty profily uvnitř otvorů dveří, přičemž by měly být dodrženy vzdálenosti mezi šrouby. Oddíly jsou připraveny, můžete začít zpracovávat.

  Fotografie ukazuje instalaci příček ze sádrokartonu

  Fotografie ukazuje instalaci sádrokartonových příček

  Na fotografii - instalace příček ze sádrokartonu

  Ve fotorámečkových příčkách

  Na fotografii - instalace sádrokartonových příček

  Na fotografii - instalace interiérových příček ze sádrokartonu