Instalace směšovače v koupelně

Koupelna sovětské éry nebyla upřesněna. Na malém náměstí se nacházela litinová vana a typické umyvadlo, občas, pokud majitelé dovolili rozpočet, byla v té době umístěna objemná pračka - skutečný luxus. Podlahy a stěny byly obloženy bílou dlažbou ainstalace směšovače v koupelněumožňovala jeho použití jak pro vanu, tak pro dřez. Uplynuly však roky a ve veřejném životě, v myslích obyvatelstva i v každodenním životě se začaly pomalu měnit. Samozřejmě, že velikost koupelny ve standardu "Chruščov" není ovlivněna, ale domácí spotřebitel má možnost pokusit se, aby koupelna více volného prostoru. Nejdříve zde byly kompaktní sprchové kabiny a malé akrylové vany. Za druhé, naučili jsme se cizí slovo "design". Je to šikovné použití barevných a stylistických řešení, která vám umožní vizuálně vytvořit prostor prostornější.

Při opravách koupelen si dnes mohou majitelé bytů vybrat z různých možností zpracování. Kromě toho je možné orientovat spotřebitele i na radu předních designérů, na stránkách časopisů a internetových stránek.

Jak jsme již zmínili, před nejběžnějším modelem byl rotační míchač, který byl instalován na stěnu přímo nad vanou a při návratu mohl být používán i přes umyvadlo. Někdy mají moderní mixéry v sortimentu prezentovaném na policích obchodůnaprosto odlišný design, tvar, barva a počet funkcí a liší se také způsobem a místem jejich instalace.

VOLBA MONTÁŽE SMĚSI

Předinstalací směšovače v koupelněje třeba vzít v úvahu jeden základní bod: bude ve vašem bytě provedena generální oprava nebo pouze „kosmetika“. V případě kapitálových prací může být design koupelny radikálně změněn: možná budete chtít instalovat koupel ve středu místnosti a mixér bude umístěn na speciálním stojanu vedle koupelny, což dodá vaší koupelně originalitu. V případě kosmetické opravy nebudete muset představovat fantazii: protože baterie, stejně jako jiná zařízení, je namontována na pozici, kde měla být opravena. Instalace směšovače, umyvadla, bidetu atd. Na jiných místech vyžaduje pokládku nových trubek, což již nebude „snadná“ oprava.

Předpokládejme, že byt poskytuje pro velké opravy, a majitel bytu nebo návrhář nemá žádná omezení na výběr míst k instalaci směšovače v koupelně. Jaké možnosti lze v tomto případě zvážit?

Varianta 1: Směšovač je namontován na stěně přímo nad lázní. Mistři doporučují dodržovat pravidlo: mixér by měl být umístěn ve výšce 16-20 cm od strany vany. Jeřáb musí mít dostatečnou délku, jinak bude voda padat na stranu vany, lámat se a stříkat ve všech směrech.

Dříve se věřilo, že závada musí být nutně umístěna nad otvorem sprchy. Dnes jevolitelné: zdvihání trubek předem, je možné namontovat kohoutek v libovolném místě stěny po obvodu lázně.

Varianta 2: Směšovač je namontován na lázni. Tento způsob instalace se používá v případě instalace moderní akrylové vany vybavené hydromasáží a dalšími doplňkovými možnostmi. Toto zařízení má širokou škálu funkcí. Tyto vany jsou opatřeny směšovačem optimalizovaným podle navrhovaných možností, který umožňuje jejich optimální provedení. Pokud se vám nelíbí design mixéru, který je dodáván s koupelnou, můžete jej změnit na jiný model, který je zodpovědný za technické parametry. V tomto případě nebude zaručena přesná funkce funkce vany, proto by tyto výměny měly být používány pouze v extrémních případech (např. Při rozbitém jeřábu).

Instalace směšovačena stojan nebo zvláštní polici je považována za vzrušení projektanta a majitelům jsou k dispozici pouze opravdu drahé koupelny. Představte si elegantní koupelnu v dnešním moderním retro stylu. Ve středu stojí podstavec na podstavci, rafinovaná lázeň elitních materiálů, vedle které je na starém regálu nebo původní polici instalován sofistikovaný jeřáb.

VLASTNOSTI INSTALAČNÍCH PRACÍ

Všimněte si, že instalace směšovače - poměrně komplikovaná práce, která vyžaduje dostupnost odpovídající kvalifikace a vybavení. Navíc je zřejmá tendence: každý měsíc se nové zařízení stává složitějším a multifunkčním, což tento úkol samozřejmě komplikuje. Tak dřívodborná příprava mistrů ukládá vyšší požadavky.

Příslušný hygienický technik by neměl být obeznámen s různými úpravami moderního vybavení, ale dnes je trh tak různorodý, že je nereálné znát sortiment všech výrobců dokonale. Proto před instalací v každém případě je nutné prostudovat uživatelskou příručku k mixéru tak, aby instalace drahých zařízení bez vady. V pokynech výrobce věnuje pozornost složitostem, které bude mistr-sanitární technik schopen provádět bez zbytečných problémů.

Mnoho společností, jakož i soukromí instalatéři za vykonanou práci poskytují záruku, během které bude porucha odstraněna bezplatně.