Instalace sprchové kabiny

Instalace sprchového koutu, není to složité, hlavní je dodržovat pokyny dodané s výrobkem. Pokud během instalace dojde k hrubým chybám, bude jejich oprava trvat déle než úplná instalace. Před instalací kabiny musíte zvolit nejvhodnější místo. Neměla by přijít do styku se stěnami a být zcela utěsněna. Hodně z této práce důvěřují kvalifikovaní odborníci, protože mají zkušenosti v tomto případě a snadno určují nejlepší místo v koupelně, aby ji mohli nainstalovat. Kromě toho budou dělat všechno rychle a kvalitativně. Nezapomeňte, že do sprchové kabiny musí být dodávána voda a elektřina.

Pokud se ale rozhodnete sami nainstalovat, změřte si velikost vaší koupelny a zvolte požadovanou sprchovou kabinu. Jsou vyrobeny z různých materiálů, od nerezové oceli až po plasty. Sprchové kabiny mají různé tvary. Nejoblíbenější jsou obdélníkové, půlkruhové.

Po výběru sprchové kabinyurčete pomocí palety, na které bude instalována. Jsou to kov a keramika. Sprchový kout musí být instalován v pravém úhlu k podlaze. K paletě se připevňuje ke speciálnímu lepidlu, které zajišťuje těsnost.

Místa, kde aplikujete tmel, je třeba otřít suchým hadříkem a odmastit. To je nezbytné pro spolehlivou těsnost kabiny a palety.

Pokud se scházíte k opravám v koupelně, je nutné vyčkat s instalací sprchového koutu. Pouzepo opravě můžete provést výměnu nebo instalaci sanitárního vybavení. Pokud používáte jako podlahovou krytinu keramickou dlažbu, vyčkejte, až lepidlo zaschne, a pak opatrně vyvrtejte otvory v přednastavených oblastech pro upevnění palety. Když je sprchový kout instalován, přineste jej s vodou a elektrickým vedením, které musí být utěsněno, aby nedošlo k nehodě. Po připojení zkontrolujte výkon všech systémů, nedochází k úniku, svítí světlo.