Instalace víceúrovňových napínacích stropů: děláme to vlastníma rukama

Moderní stavební materiály umožňují opravovat strop doslova den. Jednou z těchto metod jsou víceúrovňové stropy, o jejichž instalaci budeme dnes hovořit.

Napínací strop - plech z PVC fólie, který je vynucen na rám profilů. Po instalaci se povrch stává hladkým, hladkým a bezproblémovým. Pro široké místnosti jsou plátna svařena dohromady a jsou téměř neviditelná. Různorodá konstrukce dvouúrovňových napínacích stropů umožňuje jejich použití v každé místnosti - od klasiky až po high-tech.

Obsah Vlastnosti montážních prací Hlavní prvky konstrukce připevnění harpunyMontáž rámuTapování napínací tkaniny z harpunové technologie

Obsah
 1. Vlastnosti instalačních prací
 2. Základní prvky konstrukce harpunové montáže
 3. Montážní rám
 4. Upevnění tažného závěsu s technologií harpuny
 5. Závěr

Vlastnosti instalačních prací

\ t

Pro vytvoření víceúrovňových konstrukcí jsou nejvhodnější napínací stropy. Na rozdíl od sádrokartonových desek, stretch tkanina téměř neukradne výšku stropů, takže můžete volně kombinovat různé textury a úrovně napínací tkaniny.

Obvykle se na druhé úrovni stropu přidávají vestavěné lampy, vzory, obrazy, hvězdicovitá obloha z vlákna.

Schéma upevnění harpuny a klínu

\ t

Strop stropu lze nastavit dvěma způsoby:

 • S pomocí harpunového systému.Tato metoda je nejvícepopulární díky své snadné instalaci a potřebným dovednostem. Upevnění harpuny probíhá během výroby, takže je důležité správně změřit velikost místnosti. Specialisté doporučují, abyste si objednali napínací tkaninu o 7% menší než je plocha místnosti. Je to o tomto způsobu upevnění, který vám řekneme.
 • S klínovým systémem.Tato metoda je technologicky složitější a vyžaduje více zkušeností od montérů. Jeho nesporná výhoda - univerzálnost kvůli absenci harpuny po obvodu plátna. Není nutné dodržovat přísnou velikost napínacího filmu a můžete jej opakovaně přetahovat, upravovat napětí, přebytek plodin.
 • Základní prvky konstrukce harpunové montáže

  \ t

 • Profil vyrobený z hliníku nebo plastu, umístěný po obvodu místnosti (bageta). S ním je napínací tkanina připevněna ke stropu nebo ke stěnám. Velikost bagety je obvykle na prodej 2,5 metru a je rozdělena do několika typů: se stropem, montáží na stěnu a spojením (oddělení).
 • Pro montáž se obvykle používají stěnové profily, pokud tyto podmínky neumožňují jejich upevnění, pak se používají stropní. Pro velké místnosti nad 60 metrů čtverečních, aby se zabránilo prohýbání plátna, je rozdělen do několika částí, které spojují oddělení.

  Typy hliníkových profilů pro napínací stropy

 • Plátno svařované z několika segmentů s harpunou po obvodu.
 • Vložka pro uzavření technologické štěrbiny ve zdi po montáži.
 • Zpravidla instalaceDvouúrovňové napěťové stropy nastávají v poslední zatáčce, po dokončení hlavních prašných fází opravy.

  Před instalací musíte dokončit instalaci všech potřebných elektrických vodičů a natáhnout je na požadované místo, zavěšené na hmoždinkách.

  Nepoužívejte vyhřívané lampy a zařízení, mohou způsobit pokles svislého stropu. Maximální přípustný výkon pro žárovky a zářivky je 60 wattů. Pro halogenové žárovky 12 V - maximální výkon 35 W. Pro halogenové žárovky 220 V - 20 W. Chcete-li nainstalovat vestavěné žárovky 12 V, je nutné použít spouštěcí transformátory při 11,5 V.

  Je-li základna stropu ve špatném stavu, je nutné vyloučit všechny druhy omítky. Očistěte a aplikujte starou omítku.

  Montáž rámu

  • Jako jedna z možností, jako druhá úroveň, můžete použít stropní konstrukci sádrokartonových desek - instalací bagety po jejím obvodu.
  • Schéma sádrokartonových desek pro upevnění napínacího plátna

  • Pokud se rozhodnete pro dvoustupňové napínací stropy s PVC fólií, pak vytvořte lištu pro oddělení první úrovně od druhé, pro připevnění k ní bagetu. K tomu je třeba přesně vyrovnat kovový profil nebo dřevěnou tyč na strop.
  • Planck pro rozdělení několika úrovní

  • V zásadě nezáleží na tom, co dělat s kostrou - můžete to udělat jakýmkoliv způsobem. Například pro vytvoření zaoblených struktur se používá subtilníPřekližka, která se ohýbá a připevňuje ke stropu. Hlavním bodem je odstranění všech nerovností, aby nedošlo k porušení filmu.
  • Na obvodu místnosti upevněte profil pro napínací strop na hmoždinkách. Musí být umístěna přísně vodorovně, takže je nutné použít tuto úroveň. Na rozdíl od stropu ze sádrokartonu může být ústup protahovací tkaniny z povrchu několik centimetrů. Vezměte však v úvahu vzdálenost potřebnou pro nastavení podsvícení a příslušenství.
  • Současně zajistěte profil pro druhou úroveň. Pro vytvoření rovnoměrného úhlu na ohybu stropu upevněte vodorovnou lištu pod první.
  • Konečný pohled na rám

  • Aby nedošlo k rozbití plátna na ohybu stromu, připevněte hladký plastový roh k rohu tyče.
  • Pro instalaci vestavěných svítidel vytvořte samonosné upevnění ze dvou sloupků. I když nevypadají velmi esteticky, umožňují jednoduše nastavit jejich výšku.
  • Stejným způsobem upevněte držák lustru, jak je znázorněno na fotografii.
  • Spojovací materiál pro lustry

   \ t

  Upevnění tažného závěsu s technologií harpuny


  Rozhodnete-li se vytvořit dvouúrovňové stropní střechy vlastníma rukama, pakbudete nutně potřebovat plynovou pistoli k ohřevu vzduchu v místnosti . Cena těchto zařízení stojí zpravidla více než 5000 rublů. Proto, pokud nemáte možnost si ho pronajmout, nemá smysl kupovat ho pro jednorázovou práci a je snazší najmout specialisty.

  • Pomocí plynové ohřívací pistole zahřejte vzduch v místnosti na + 50-75 stupňů.
  • Vložte do drážek profil změkčený z tepla látky, po ochlazení se roztáhne ještě silněji. Nejtěžší věc bude vyřešit poslední roh. Pokud se na povrchu vytvoří záhyby, zahřejte je a zmizí.
  • Viz tato technologie:

  • Pro vložení harpuny fólie do profilu použijte speciální lopatu. Dejte pozor, abyste nepoškodili tenký film z PVC.
  • Pro zajištění druhé úrovně (dole) je také nutné vytápět místnost a zajistit ji v profilu. Je vhodnější to udělat společně - jeden ohřívá vzduch, druhý vloží film.
  • Pro zakrytí trhlin vložte do nich pružné plastové sítko. Na vnitřní zub je připevněn blíže ke stěně, jak je znázorněno na fotografii. Díky své konstrukci pomůže skrýt malé nerovnosti na stěně.
  • Schéma montáže vestavěných svítidel

  • Když vzduch v místnosti vychladne, rozřízněte otvory pod lampami. K tomuto účelu najděte jejich upevnění zatlačením a přilepte tepelně izolační kroužek na toto místo. V jeho poloměru s nožem udělejte kruhový otvor. Upevněte žárovky na předmontované spojovací prvky.

  Na tomto videu je vidět jak instalovat lustr do stropu:

  To je všechno technologie instalace. V průměru, aby se místnost o 11 čtverečních metrů dvouúrovňový úsek stropů budeDva mistři pracují jen 6 hodin.

  Závěr

  Jak jste si možná všimli, aby bylo možné vytvořit dvoustupňové napínací stropy - instalace může být provedena vlastníma rukama v přítomnosti termální pistole. Není to tak těžké, jak se zdá na první pohled. Jak však ukazuje praxe - mnoho firem již zahrnulo do nákladů na své služby pro měření a instalaci.