Interiér koupelny (foto) s příklady a tipy

Oprava koupelnového procesu je velmi důležitá, protože by bylo žádoucí, aby tato místnost byla doprovázena neobvyklým designovým designem. Tato tendence není v žádném případě náhodná, protože je v koupelně, že člověk tráví spoustu času. Koupelna by neměla vypadat jen jako místnost pro hygienické procedury, ale také jako místo k odpočinku a relaxaci.

Obsah
 1. Výběr materiálů pro úpravu koupelny
 2. Feng Shui - příslušné uspořádání koupacích předmětů
 3. Příznivý výsledek - zbarvení Feng Shui
 4. Nejlepší barvy koupelny
 5. Malá lázeň - možnosti a tajemství registrace
 6. Osvětlení koupelny
 7. Dekorace do koupelny

Výběr materiálů pro zpracování koupelny

\ t

Výběr materiálů pro úpravu koupelny závisí zcela na tom, co se očekává v budoucnu.

 • Keramické dlaždice

Nejčastěji se používá keramická dlažba. Je to dlaždice, která může dát koupelně estetický a příjemný vzhled. Keramická dlažba splňuje mnoho požadavků. Je velmi důležité, aby tato dlaždice byla trvanlivá a měla relativně nízkou cenu.

Výroba keramických dlaždic v Rusku av evropských zemích.

 • Mozaika

Neobvyklý efekt v koupelně lze dosáhnout pomocí mozaiky. Mozaika nejenže vypadá velkolepě, ale má také řadu výhod. Pro nerovný povrchMozaika je ideální volbou. Dokáže skrýt každého a zdůraznit tak jen nezbytné přednosti koupelny.

 • Strom

Pro milovníky originality a šetrnosti k životnímu prostředí je vhodný pro zpracování materiálu, jako je přírodní dřevo. Dřevo pro zpracování koupelny prochází speciální úpravou, díky které se materiál stává odolným proti vlhkosti. Dřevo reviduje nejen stěny, ale také podlahu v koupelně.

Materiály dokončovací v různých stylech

\ t
 • Klasika

Klasika předpokládá použití lehkých keramických obkladů, které lze ředit mramorovými vložkami. Panely a obrubníky zaujmou čestné místo v klasickém designu koupelen.

 • Minimalismus

Stylový minimalismus zahrnuje použití minimálního počtu věcí, vnitřních předmětů. Totéž platí pro dokončovací materiály. Všechno by mělo být jednoduché a originální. Sklo, kov a plast - skvělé možnosti pro úpravu koupelny.

 • Ethnostil

Kamenné nebo dřevěné stěny vytvoří atmosféru luxusu a originality v interiéru koupelny. Interiér lze ředit pomocí proutěného nábytku.

 • Provence

Venkovský styl zahrnuje použití mimořádně teplých barev. Může se jednat o monochromatickou dlaždici a obrázek malého obrázku. Výborně se hodí jako dokončovací materiál - strom.

 • Moderní

Malá vana je skvělým místem pro realizaci stylumodernista Moderní zajišťuje použití velkého množství různých svítidel, zrcadel a odrazných ploch.

 • High-tech

High-tech koupelna vypadá velmi neobvykle. Ne každý si může dovolit zařídit koupelnu v tomto stylu, protože pouze opravdoví znalci mohou pocítit celý smysl pro interiérový design ve stylu high-tech.Feng Shui - příslušné uspořádání koupelnových předmětů

Východní země, kde Feng Shui věnuje zvláštní pozornost, jsou vnitřkem domů promítány striktně podle obecných preferencí různých prvků.

Přečtěte si: Fotografie stropu ve vaně, příklady

V ideálním případě by měla být koupelna umístěna v severní části domu, protože to je severní část, která může pozitivně ovlivnit vodní prvek. Pro majitele bytů je velmi obtížné splnit všechny požadavky Feng Shui. Koneckonců je prakticky nemožné radikálně změnit plánování. Ale i přes to, může být koupelna feng shui dát pozitivní energii pro všechny, kteří jsou v ní.

 • Dveře

Přínosná energie koupelny by měla být pouze v této místnosti, proto je nutné věnovat zvláštní pozornost dveřím. Mělo by být umístěno na takovém místě, aby před ním nebyly žádné přední dveře. V opačném případě může vypuknout celá podpůrná atmosféradomácí krb Pokud nemůžete přesunout dveře, můžete změnit situaci zavěšením velkého zrcadla na dveře koupelny, které zobrazí energii zpět, udržet ji v koupelně.

 • Příčky

Kombinovaná koupelna s koupelnou je povinně rozdělena přepážkou. Vynikající řešení problému mohou být obrazovky, skříňky nebo záclony. Příčky musí být instalovány tak, aby při vstupu do koupelny byla záchod za zástěnou.

 • Vana

Nejdůležitější částí koupelny je vana. Instalace vany by měla být přísně v jihozápadní části místnosti. Tento požadavek je možné lépe splnit. Pokud ale z jednoho či druhého důvodu není přenos možný, pak by jihozápadní část lázně měla být zdobena doplňky, které se podobají spojení s vodou, například panel s vodním obrazem. Pokud to místo v koupelně umožňuje, pak můžete vložit do západní části místnosti dekorativní fontánu, která svým šepotem vytvoří útulnou, klidnou a pozitivní náladu.

Příznivý výsledek - barvaautor: Feng Shui

Vynikajícího výsledku lze dosáhnout použitím určitých barev do interiéru koupelny. Jak víte, koupelna patří k prvku vody, a proto symbolizuje mír, mír a pohodu. Je to tento prvek, který vyžaduje klid a nešťastnost. Doprovodný pokoj může být spojen s barevnými barvami - nutně používejte studené a pastelové odstíny barevné palety. Nejlepší volba při výběru barvy pro koupelnový design pro feng shui je bílá. Jsou to bílé odstíny, které pomáhají vodě proudit ve směru, ve kterém je potřeba. Bílá barva přispívá k dobrému stavu okolností.

Kromě bílé můžete použít i jiné, neméně úspěšné odstíny - šedou, šedou, mléčnou, béžovou atd.

Z jasných barev v interiéru koupelny na feng shui je lepší je odmítnout nebo minimalizovat.

Pokud volba padla na několik barev najednou, je nejlepší, aby se vzájemně sladily. Barva koupelny v feng shui musí být tmavá až světlá. Tmavá barva by měla být ve spodní části koupelny.

Horní část koupelny by měla být provedena ve světle barevném vzoru.

Důležité tipy pro navrhování vany ve Feng Shui​​

 • Velké koupelny jsou nejvhodnější pro interiérové ​​dekorace feng shui.
 • Tvar lázně zcela závisí na velikosti místnosti. Pokud to prostor dovolí, pak se vyplatí použít kulaté vany. Obdélníkové vany jsou v tomto případě nevhodné.

Feng Shui poskytuje použití kulatých a oválných předmětů. Zaoblené plochy jsou spojeny s mincemi. A protože koupelně dominuje vodní prvek, pak se zaoblenými formami můžete dosáhnout finanční prosperity.

 • Koupelna by měla být vždy v dobrém stavu. Kapající pásky nebo tekoucí trubice mají negativní vliv na celou energii akumulovanou v koupelně. A protože odraz dává dojem na energii, pak bude stav majitelů bytu degradován.
 • Osvětlení koupelny by mělo být měkké a bez namáhání. Nejlepší je použít rozptylové světlo, které může harmonicky zaplnit místnost. Jako příslušenství je lepší dát přednost malým vestavěným svítidlům. Centrální lampa je v tomto případě neúspěšná volba.

Nejlepší barvy do koupelny

Již dlouho bylo prokázáno, že samotná barva může ovlivnit lidský stav. Zvláště tato tendence je zaznamenána v koupelně. Tento pokoj je koncipován pro relaxaci a relaxaci. Při výběru barvy pro design koupelny stojí za to připomenout, že určité kombinace mohou negativně ovlivnit vaši pohodu a náladu.

Teplé odstíny panelu nesou silnou moc a mohou vyjádřit svůj stav osoby. Mezi tyto barvy patří - oranžová a žlutá.

Uklidňující účinek je chladnější odstíny - modrá a zelená.

Pro potlačení silného přepětí jasných barev lze dosáhnout kombinací jasných a studených tónů. Výborněroztokem může být kombinace modré a oranžové. V koupelně není nic nesrovnatelně monochromatického spojení černé a bílé.

Je velmi populární používat neutrální tóny pro koupelnu - krémovou nebo žlutou. Aby se pokoj zdál nudný a pochmurný, používají se akcenty.

Zvolený styl koupelny musí nutně vytvořit příjemné prostředí pro hledání. Kromě pohodlného pobytu v koupelně je třeba mít na paměti, že koupelna musí být funkční.

Malá koupel - možnosti a tajemství designu

\ t

Nejčastěji se majitelé svých bytů nemohou chlubit velikostí svých koupelen, protože velikost je tak malá, že o tom nechcete mluvit. Ale ve skutečnosti, malé koupelny mají dokonce nějakou převahu nad velkými.

Malé koupelny, i když vypadají těsně, ale přesto jsou v mém plánu velmi pohodlné, že jsou poměrně ekonomické.

Pro malou koupelnu je nejlepší použít sprchové kabiny, což je důvod, proč dochází k výrazné úspoře vody a samozřejmě i prostoru. Materiály pro malé vany jsou mnohem menší, i když jejich volba je poměrně složitá.

V malé koupelně je nejlepší použít jako transparentní, lesklé a hladké povrchy, které mohou odrážet světlo. Toto světlo hraje důležitou roli při navrhování malé koupelny. Čím větší je světlo, tím větší je místnost.

Koupelnové osvětlení

Pro nejlepší odpočinek v koupelně byste měli zvážit, jaké osvětlení bude. Osvětlení hraje důležitou roli v tom, aby byl pokoj pohodlný, pohodlný a atraktivní.

Výběr svítidel v koupelně zcela a úplně závisí na stylu, ve kterém je interiér vyzdoben, stejně jako na vkusových preferencích. Přemýšlet o tom, co by měla být světla, je nutné vzít v úvahu skutečnost, že by měly být bezpečné. Koupelnové armatury musí být chráněny před vlhkostí.

Ideální volbou pro koupelny jsou halogenové žárovky. Jsou to právě tato osvětlovací zařízení, která splňují všechny požadavky. Kromě toho jsou halogenové žárovky velmi úsporné v tom, že produktivita světla na maximální úrovni.

Dekorace do koupelny

Stylový design a originální instalatérské práce mohou samozřejmě zdůraznit nepřekonatelnou chuť majitele bytu. Nic však nebude tak uspořádáno podle akcentů v koupelně jako dobře zvolené doplňky.

Zajímavý efekt lze dosáhnout instalací do koupelnového příslušenství, které lze regulovatintenzita světla. Taková svítidla budou nejen vypadat zajímavě, ale mohou být použita na různých místech různými způsoby. V každodenním režimu lze lampu použít při plném výkonu, ale večer po náročném dni lze lampu zapnout při minimálním osvětlení. Toto světlo vytvoří v koupelně relaxační, romantickou atmosféru.

Zrcadlo je vynikající koupelna pro koupelnu. Díky zrcadlu můžete vizuálně rozšířit hranice malé koupelny. Pro velkou koupelnu může zrcadlo sloužit jako prvek dekoru, zejména pokud zastavíte výběr na neobvyklých modelech.

Rohože v koupelně vytvoří atmosféru pohodlí. Neexistuje nic příjemnějšího než po kontrastní duši vstoupit na teplou a načechranou podložku.

Můžete přidat romantický nádech ozdobných svíček, umělých květin nebo mušlí přivezených ze zahraničí.

Nezapomeňte na krásné ručníky. Pro malé koupelny je lepší použít uzavřené skříně, takže nedochází k silnému hromadění příslušenství. Ale stejně jako u velkých koupelen, ručníky mohou být uloženy na otevřených policích. Neobvyklé obrazy a barvy dodají prostoru mimořádný a snadný.