Interiér koupelny se sprchovým koutem v bytě

Sprchová kabina - rozmar nebo potřeba? Samozřejmě, že v rodinách s malými dětmi je lepší mít plnou koupel, protože děti mají tak rádi koupání. Obyvatelé moderních megacit, kteří ocení každou minutu, si zřejmě nebudou užívat horké pěny, jsou pohodlnější a rychlejší pro sprchování pro každodenní hygienické procedury.

Interiér koupelny se sprchovým koutem ve většině typických apartmánů bohužel nezahrnuje současně umístění koupací misky a sprchového boxu, takže si musíte vybrat.

Interiér koupelny se sprchovým koutem

Obsah
  1. Interiér s kabinou - jemnosti volby
  2. Tvar kabiny
  3. Sestava kontejneru kabiny
  4. Analog typického sprchového koutu
  5. Řešení barevného prostoru

Interiér s kabinou - vybrané volby

\ t

Volba je tedy provedena ve prospěch sprchové kabiny. Jaké informace by měl vědět budoucí uživatel při výběru?

  • Tvar kabiny

Moderní hydrobox lze umístit prakticky kdekoli v koupelně. Jejich provedení může být kabina kulatá, čtvercová, pravoúhlá, polygonální. Instalace - úhlové, centrální, nástěnné.

Vzhled sprchového boxu je dán tvarem použité palety. Obzvláště oblíbené jsou hranaté kabiny, které se stručně hodí do jakéhokoliv interiéru a ponechávají dostatečný prostor pro instalaci dalšího instalatérského vybavení.

  • Sestava kabiny

Kabiny mohou být svým zařízením jednoduché (bez dodatečných úprav) a složité. Široce používaná hydromasáž, kdy jsou na stěnách instalovány speciální trysky pro přívod vody různých tlaků.

Veškeré vybavení pro hydrobox s hydromasáží lze zakoupit společně s ním v soupravě a samostatně, ale je to lepší než první možnost, protože sady jsou poskytovány hodně, a uživatel se nemůže bát, že některé detaily se nehodí nebo nebudou vypadat organické.

Sprchový box s hydromasáží v interiéru koupelny

  • Analog typického sprchového koutu

Můžu bez typického stánku? Samozřejmě, že moderní sprcha není jen těžkopádné zařízení, které je z jedné strany zavřené a má misku na sběr vody. Chcete-li ušetřit trochu místa, můžete tuto možnost využít, například vodotěsnou podlahu s odtokem a skleněnou přepážkou, která chrání životní prostředí před stříkající vodou nebo pěnou nebo posuvnými nebo kyvnými skleněnými dveřmi.

Návrháři mohou hrát s texturou skla: může být zcela transparentní, neprůhledný (matný), s napodobeninou jakékoli textury a dokonce s uměle vytvořenými kapičkami po celé oblasti. Nejsložitější péče vyžaduje průhledné sklo, které je nejtěžší udržet v dokonalé čistotě.

Sprchový kout v koupelně

  • Barevné řešení místnosti

Pokud jde o design koupelny se sprchovým koutem, pak obyvatelémůže se stát centrálním prvkem a skrýt jej barevnými řešeními. Pokud jsou stěny kolem sprchy stejného tónu jako plastová kabina, pak ústřední roli v místnosti může dát jiné zařízení nebo příslušenství.

A naopak - na kontrastních stěnách bude sprcha vypadat skvěle, ale u malých místností se tato možnost nemusí hodit, protože hranice mezi organickou a těžkopádnou bude příliš tenká. Pokud je sprcha zcela skleněná, může být barevné řešení místnosti naprosto libovolné.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: koupelna se sprchovým koutem.