Interiérové ​​úpravy balkonu s sádrokartonem

Sádrokartonová lepenka - materiál, který je široce používán ve stavebnictví a získal si zaslouženou popularitu v jakémkoliv typu opravárenských prací. Vzhledem k jeho dlouhověkosti, relativní nenáročnosti a jednoduchosti instalace, dekorace stěn a stropu balkonu pomocí sádrokartonových desek (GKL) vám umožní prakticky okamžitě ozdobit jej jakýmikoli materiály, jako jsou keramické dlaždice, umělý kámen, barva nebo tapeta.

Interiérová úprava balkonu sádrokartonovou deskou

\ t
Obsah
  1. Výhody a nevýhody sádrokartonových desek při zdobení balkonů
  2. Technologie zpracování balkónů ze sádrokartonu
  3. Stupeň 1. Montáž rámu pro upevnění plechů ze sádrokartonu.
  4. Stupeň 2. Opláštění instalovaného rámu pomocí sádrokartonových desek.

Výhody a nevýhody sádrokartonových desek při zdobení balkonů

Není pochyb o tom, že pomocí GKL je možné vyrovnat téměř jakýkoliv povrch, nemluvě o zdivu, takže tento materiál se používá jako ideální základ pro další dekoraci stěn. Kromě toho jsou výhody sádrokartonu:

  • šetrnost k životnímu prostředí;
  • požární bezpečnost;
  • vysoká zvuková izolace;
  • odolnost proti vývoji houby.

Instalace sádrokartonu v nespáleném prostoru je však ohrožena skutečností, že v důsledku kolísání teploty je možné tento stavební materiál poškodit a v důsledku toho i závažné zhoršení kvality zpracování. Z tohoto důvodu, před vnitřní dokončení balkonu s sádrokartonem, odborníci doporučují pre-izolační místnosti, vvčetně kvalitního zasklení.

Omítání balkonu sádrokartonovou deskou

Technologie zpracování sádrokartonových desek

\ t

Sled prací je následující:

  • Stupeň 1. Montáž rámu pro upevnění plechů ze sádrokartonu.

Vnitřní úprava balkonu sádrokartonovými deskami se v podstatě neliší od obložení tohoto materiálu v jiných prostorách. Rám je namontován podle schématu: vodítka - vertikální regály - horizontální regály - elektřina.

K provedení práce, kterou potřebujete: razník, hřebíky, nůžky na kov, rovný, šroubovák a samořezné šrouby s plochou kapotou.

Směrové rámy jsou upevněny hmoždinkami na stropě a na stěnách balkonu a povinnou podmínkou je kontrola svislosti podle úrovně. Vertikální kovové regály jsou upevněny s maximálním krokem 60 cm

Ve stejném stadiu práce se upevnění budoucí stěny v místech údajných závěsných polic nebo upevnění lněných lan provádí montáží horizontálních profilů s dřevěnými tyčemi upevněnými na jejich vnitřní straně. Také, pokud je instalace osvětlení nebo elektrických zásuvek plánována na balkóně, je instalováno těsnění (nutně v vlnité desce).

  • Stupeň 2. Opláštění instalovaného rámu pomocí sádrokartonových desek.

Pro práci je nutné: dlouhé pravítko (nejlépe kovové), tužku, speciální nůž pro sádrokartonové desky (BladeRunner), řezačku pro zpracování ořezaných hran, serpentinu (nebo speciální pružnou mřížku)sklolaminát), tmel. Kromě toho je třeba poznamenat, že je nejlepší provést tuto fázi práce, protože i jeden dopis GCL má významnou váhu.

Listy značení sádrokartonových desek v souladu s vnitřními rozměry balkonu a řezáním okrajů plechů jsou ošetřeny nožem nebo plánem. Montáž sochorů se provádí na rámu, upevnění - šrouby s maximálním krokem 30 cm. Tím je proveden celý rám. Po všech klouby jsou slepeny na serpianka a opatrně zaspacludovuyutsya.

V této práci na opláštění balkonové sádrokartonové desky jsou považovány za splněné a můžete přistoupit k finální dekoraci stěn.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Tajemství instalace sádrokartonu. Úplné provedení.