Izolace betonové podlahy: přehled šesti izolačních materiálů a jejich instalačních technologií

Oteplování betonové podlahy: revize 6 topných a instalačních technologií

\ t

Ve většině obytných oblastí jsou k dispozici betonové podlahy. Je praktický, odolný, odolný. Jeho hlavní nevýhodou je, že cementová podlaha je studená. Teplota povrchu během provozu za normálních podmínek je 13 ° C. Jako nejchladnější oblast v bytě nebo domě, podlahová krytina „čerpá“ teplotu ohřevu okolního vzduchu a vytváří tak nepohodlí v místnosti. Pro vytvoření optimálních mikroklimatických podmínek, úspor energie a peněžních zdrojů se proto provádí izolace betonových podlah.

Obsah
 1. Obsah
 2. Metoda # 1 - dřevotřískové desky
 3. Metoda # 2 - Falešná podlaha s dýhovou podlahou
 4. Metoda č. 3 - kortikální materiál
 5. Metoda # 4 isolon
 6. Metoda # 5 - tepelně izolační barva
 7. Metoda # 6 - pěna

Obsah

 • Metoda # 1 - dřevotřískové desky
 • Metoda # 2 - Falešná podlaha s dýhovou podlahou
 • Metoda č. 3 - kortikální materiál
 • Metoda # 4 isolon
 • Metoda # 5 je tepelně izolační barva
 • .
 • Metoda # 6 - pěna

Jakákoliv práce na izolaci podlahy by měla být prováděna kvalifikovaným způsobem. Existuje několik nejběžnějších způsobů.

Upozornění: různé stavební materiály, ze kterých byl obytný prostor vyroben, vyžadují použití specifického typu izolátoru za studena, a proto v každém případě původní typ izolačního materiálu.technologie

Metoda č. 1 - dřevotřískové desky

Jedná se o dobrý izolátor pro betonové nátěry. Čip absorbuje hluk a udržuje teplo. Aby byla izolace účinná, tloušťka holicí vrstvy by neměla být menší než 22 mm.

Hydroizolace vlhkého betonového základu se provádí pomocí polyethylenové fólie, která je pevně opatřena deskami pokrytými podlahovými krytinami. Nebo je můžete použít jako "tlustou" překližku a podlahu, která má být provedena na polena:

Metoda # 2 - Nepravá podlaha s překližkovou podlahou

Falešné podlahové prkna desek nebo překližky - další způsob, který činí betonovou podlahu teplejší, ale "jí" užitný prostor 22-25 cm, zvláště viditelný při nízkých stropech. Prostor mezi stejnými výškovými dřevěnými poleny je vyplněn různými tepelně izolačními materiály, což umožňuje použití jakékoliv podlahové krytiny.

Metoda # 3 - Kortikální materiál

Korek: šetrný k životnímu prostředí, lehký, teplý, zvlhčující a praktický. Je také dobrým izolátorem. Vyniká nejen svými provozními vlastnostmi, ale i dostupným způsobem instalace. Lze jej pokládat přímo na betonový podklad.

Povlak trubky je dobře zdobený, manipulovaný, natřený a lakovaný. Tam jsou docela tlusté korkové desky, které se hodí jako topení

Metoda # 4 isolone

Isolon jako ohřívač se používá relativně nedávno. Produkt nových technologií má pěnový základ, nenahraditelný ve formě substrátupod parkety nebo laminátové podlahy. Snadná instalace: materiál pouze na betonové podlaze, lepí a upevní fóliovou páskou.

Metoda # 5 - tepelně izolační nátěr

Nátěr tepelně izolační barvou - snadný a cenově dostupný způsob, jak izolovat dříve postavenou betonovou podlahu, kterou je třeba obnovit. Povrch by měl být předmýván a vysušen nebo očištěn od nečistot a prachu, povrch by měl být dobře vyrovnán s cementovou maltou. Všechny praskliny, praskliny, dutiny jsou vyplněny injekční metodou pomocí tekuté pěny pomocí konstrukční stříkačky.

Aplikuje se potěr a po úplném vysušení se cementová podlaha pokryje několika vrstvami tepelně izolační barvy.

Povinná podmínka: pro dosažení účinné izolace je nutné, aby každá vrstva kapalného izolátoru vyschla nejméně 24 hodin!

Metoda # 6 - pěna

Nejznámějším způsobem je dnes izolace betonové podlahové pěny. Tento tepelně izolující zvukový izolátor je levný, vhodný pro instalaci a konečnou úpravu. Hustota materiálu přímo závisí na jeho pevnosti v tlaku. Snadnou manipulaci s ní je snadné, v průběhu práce je nutné dodržovat některé podmínky:

 • Připravte si povrch pod ohřívačem: očistěte jej a nahoře pevně překryjte, překrývající se o 10 cm, fólii zahuštějte po celé ploše podlahy a zajistěte dobrou hydroizolaci. Zakryjte hrany páskou.
 • Filmový povlak je pevně přiléhající ke stěnám a k sobě navzájem upevněn způsobem upevnění krajkypěny. Další vrstva filmu na pěně zajistí izolaci podlahy před pronikáním z horní části kapaliny.
 • V poslední fázi izolace, s velkou opatrností, aby nedošlo k přetržení fólie, je instalován kovový rám a je provedena cementová vazba o tloušťce nejméně 5 cm
 • .
 • Největší účinek použití pěny je však pozorován při izolaci betonových podlah umístěných přímo na zemi.

Poznámka: tloušťka plechů pěny by neměla být menší než 10 cm.

Pěnová izolační technologie na půdě:

 • Štěrk se nalije přímo na zem. Tloušťka vrstvy je asi 40 cm.
 • Tento štěrkový polštář je dobře rýhovaný, po kterém všechny dutiny mezi oblázky usínají v 10 cm vrstvě písku a lisují.
 • Vyztužený beton je potažen hrubým nátěrem a po jeho vysušení se v průměru za dva týdny položí hydroizolační fólie z polyethylenu. V závěrečné fázi se izolace provádí pěnovým plastem.
 • Pokud je tepelná izolace provedena správně, účinek bude zřejmý: sníží se tepelné ztráty, zlepší se zvuková izolace, zlepší se komfortní životní podmínky.