Izolace lodžie pěnou

Mnoho majitelů moderních bytů zvýšit velikost užitné plochy housing

Obsah
  1. Jak izolovat lodžii z pěnového plastu?
  2. Krok 1, příprava povrchů pro ohřev
  3. Krok 2, montážní pěna
  4. Krok 3, dokončení procesu izolace lodžie

Jak izolovat lodžii z pěnového plastu?

Bylo by dobré začít s určitým pohledem na lodžii. Rozhodněte, jaký materiál bude ošetřen podlahou, stěnou a stropem, protože různé stavební materiály vyžadují různé způsoby upevnění.

Pokud je plánování dokončeno, přistoupíme k první etapě práce.

Krok 1, příprava povrchů pro ohřev

Začněte s banálním přezkoumáním povrchů. Pokud zjistíte praskliny nebo výmoly v betonových deskách, uzavřete je cementovou směsí (dále DPS). Desky v místech spár železobetonových desek by měly být pokryty montážní pěnou.

Nejběžnějším způsobem úpravy lodžie je instalace stěnových panelů a montují se jak na stěny, tak i na strop místnosti. Dalším krokem při přípravě povrchu bude proto instalace krabic pro upevňovací panely.

Doporučuji použít na balkóně dřevěnou lištu, stejně jako samotné dřevo je přirozeným ohřívačem. Předpokladem pro použití dřeva na balkóně a lodžii je úprava řeziva antifungicidními a antiseptickými impregnacemi.

Vhodné jsou také kovové profily, které jsou v provozu velmi vhodné, ale později se nebudou moci izolovat a nestanou se spolehlivou překážkou pro negativní teploty.

U materiálů, které nevyžadují montážní západku, končí povrchová úprava použitím hlubokého penetračního nátěru.

Podlahy na balkóně a lodžii jsou obvykle zarovnány s dřevěnými zpožděními, překližkou nebo OSB. Proto stačí zavřít všechny trhliny a výmoly, položit hydroizolační vrstvu (nejlépe fólii) a upevnit lags.

Krok 2, instalace pěny

Pro metodu mřížky bude instalace pěny velmi jednoduchá. Je pouze nutné řezat kus ohřívače požadované velikosti a vložit jej mezi dva řádky mřížky.

Doplňte 3-5 mm na požadovanou velikost, aby se materiál postavil.

Naplňte zbytek stěny, stropu nebo podlahové plochy kousky pěny řezané na požadovanou velikost. Na konci pokládky pěny uzavřete spáry mezi materiálem a montážní pěnou.

Izolace lodžií s pěnou bez použití kolejnic bude vyžadovat trochu více úsilí.

Naneste lepidlo na pěnu, bod nebo na celou rovinu hřebenovým čističem a naneste na zahřátý povrch.Udržujte asi tři až pět minut, neustále tlačte pěnu. Na povrchu materiálu můžete dokonce lehce plést, aby se ponořil na základnu pevněji.
Nyní pomocí razníku proveďte technologické otvory v betonu přímo přes pěnu. Otvor do betonu nebo cihly by měl být nejméně 50 mm hluboký.
Ohřívač zajistěte speciálními naběračkami, houbami. Materiál upevněte na pět míst - čtyři v rozích a jeden ve středu.
Pro instalaci použijte speciální lepidlo na pěnu nebo běžné lepidlo na dlaždice. Uspořádejte části materiálu stejným způsobem jako v prvním případě, zavřete montážní pěnu.

Pěnoplast může mít různou hustotu, a proto je žádoucí zvolit jeho hodnotu pro konkrétní způsob montáže této hustoty.

Pro izolaci pomocí mřížky je hustota pěny 15 kg /cm2 a vyšší. Pro izolaci následující omítkou zvolte materiál o hustotě nejméně 25 kg /cm2.

Krok 3, ukončení procesu izolace lodžie

Po dokončení pokládky topného tělesa je nutné jej dekódovat konečnou úpravou. Možnost zahřátí saténem nevyvolává otázky o tom, jak namontovat dokončovací materiál.

Druhý způsob použití adhezivních kompozic však vyžaduje pokračování přípravných prací před dokončením povrchové úpravy.

Povrch stěn a stropů by měl být omítnut. Musíte to udělat pomocí DPS nebo stejného lepidla na dlaždice. Pro větší loajalitu v procesu omítky, udělejte navíc - natenká vrstva omítky překrývá výztužnou síť a vtlačte ji do podloží směsi.

Výztužné pletivo zvýší pevnost povrchu omítky. Po vysušení DPS nasaďte stěnu nebo strop.

Ohřívač je připraven k dokončení.

Podlaha by měla probíhat téměř stejným způsobem. Ohřívač, uzavřený mezi zpožděními, uzavírá například fóliový izolátor.

Z výše uvedeného vyložte masivní desku nebo dýhu nebo OSB pro vyrovnání a následnou instalaci jiného typu podlahové krytiny.

Na volně položenou pěnu se obvykle stohuje pomocí CSF, poté se vyrovná se samonivelačními polymerními kompozicemi. Nad podlahou je podlahová krytina.

Jak vidíte, proces izolace lodžie pěnou je jednoduchý. S ním se bude ve stavebnictví zabývat i neprofesionálně.

Hodně štěstí.