Izolace lodžie vlastníma rukama

Lodžie je součástí obecného prostoru bytu, který se nachází v obytném domě a nestojí za jeho hranicemi, jako je balkon. Není však zamýšleno, že v něm bude plně vykonávat volný čas, protože stěny, podlaha a strop zde nejsou dostatečně izolované.

Práce na izolaci lodžie může provádět odborník, ale vše můžete udělat sami, protože je to poměrně jednoduché. Nemusíte trávit spoustu času a fyzického úsilí, ale v důsledku toho můžete získat skvělou kancelář nebo další prostor pro dobrou zábavu.

Pro izolaci lodžie bude pěna nebo pěnový polystyren potřebovat více než 20 mm; suchá směs, aby se potěr; sádrokartonové desky, neprochází vlhkostí a sádrovcové vlákno; desky předmastěné antiseptickým prostředkem; šrouby; montážní pěna; Hydroizolace; Polyethylenová fólie nebo polyethylenová fólie (tloušťka do 3 mm).

Jak zahřát lodžii vlastníma rukama?

Pro zahájení práce na izolaci lodžie je nutné z montáže kovových plastových oken. Všechny praskliny a švy by měly být vyfouknuty montážní pěnou. Poté pokračujte přímou izolací pěnou (upevněte ji na strop a stěny pomocí hmoždinek). Mezi listy vkládejte tyčinky s montážní pěnou, neobsahují toluen a lepicí pásku lepte shora.

Při provádění prací na izolaci lodžie je třeba předem zvážit možné umístění lamp a světel, protože všechny elektrické rozvody musí být položeny před připevněním interiéru.

Další fáze opravy -upevnění parotěsné zábrany a odráží vrstvu (fóliový polyetylén) na oboustrannou lepicí pásku nebo pomocí lepidla na bázi polyuretanu. Všechny spoje je třeba uzavřít kovovou lepicí páskou.

Podlaha v lodžii je izolována buď pomocí pěnového polystyrenu a potěru (asi 4 cm vysoká), nebo pokládkou teplých drátů teplé podlahy. V prvním případě, lití podlahy s cementovou maltou, je třeba dát pěnový polystyren (2 cm v tloušťce) na základně, dát film na vrcholu (hydroizolace), pak vyztužení mřížky a teprve pak vyplňte cementový potěr. Také nezapomeňte ponechat mezeru mezi podlahou a stěnami 1 cm. To lze provést pomocí pěnového polyethylenu, který by měl být předem umístěn podél všech stěn lodžie. Po zaschnutí by měl být polyetylén vytažen. Na přijatou betonovou podlahu je nutné vložit keramickou dlažbu, jejíž základem bude lepidlo, které je určeno speciálně pro obklady nebo jiné materiály.

Další známou metodou izolace podlah je použití dřevěných polen. Jsou položeny podél oken a upevněny hmoždinkami v základně. Mezi zpožděním vložíme pěnový polystyren nebo minerální vlnu. Z vrcholu by měly být umístěny dřevěné podlahy.

Když je podlahové vytápění zcela dokončeno, musí být provedena mřížka. Je vyroben z dřevěných trámů a je upevněn ve vodorovné a svislé poloze pomocí šroubů a hmoždinek na stropě a stěnách lodžie. Při provádění této fáze práce je třeba mít na paměti, že před montáží jsou tyče(40x20 mm) musí být ošetřeno speciálním antiseptikem.

Posledním stupněm izolace bude upevnění plastu, obložení nebo vlhkost odolné sádrokartonové desky na dýhu. V posledně uvedeném případě by stěny měly být ještě stohovány, opatřeny základním nátěrem, vložit s tapetou nebo nátěrem barvou, která může být velmi různorodá.