Izolace lodžie vlastníma rukama. Dekorace lodžií sádrokartonem. Jak zvýšit místnost?

Mnoho moderních bytů má lodžii nebo balkon a někdy dokonce ani jednu. Velmi často se tato místa proměňují ve složení věcí, které majitelé používají velmi zřídka, a možná na ně zapomněli. Někdy na balkónech jsou postaveny sudy, které si uchovávají jiné malé "jen pro případ".

A protože lodžie, se správným přístupem, se může stát útulným a funkčním místem, které se stane vynikajícím doplňkem do pokoje nebo kuchyně. Na něm si můžete zařídit místo s křesly a pohovkou pro odpočinek nebo vybavit pracovnu počítačem.

Je-li z kuchyně vycházka na lodžii, je možné na ní uspořádat jídelní kout nebo tam přemístit skříňky a chladničku, čímž se uvolní místo v kuchyni.

Přítomnost lodžie je skvělou volbou pro malé majitele bytů. Konec konců, na jeho úkor je možné rozšířit obytné metry a vytvořit funkční doplněk obytných prostor.

Pokud se rozhodnete pro zpracování vaší lodžie a jste připraveni trpět dočasnými nepříjemnostmi v zájmu nádherného výsledku, stačí znát některé důležité okamžiky zpracování lodžie.

Obsah
  1. Izolace lodžie vlastníma rukama
  2. Které topení je lepší?
  3. Ohřev lodžie
  4. Podlahy na lodžii
  5. Stojí za to zvýšit prostor kvůli balkonu?
  6. Vypočítejme hmotnost celého materiálu
  7. Izolace lodžie vlastníma rukama. Video

Izolace lodžie vlastními rukama

Za prvé,co je třeba udělat na cestě ke zpracování lodžie, instalaci kovových plastových oken. Mnozí majitelé bytů nevědí, že je nutné nainstalovat rozšiřovač, a instalátor nehlásí vždy tuto potřebu. Nenechte tuto chybu, Extender je potřeba! Co je to? Prodlužovač se nazývá přídavný profil, který činí rám okna širším a umožňuje tak kvalitativně ohřívat strop a stěny, které sousedí s oknem. Pokud se Extender nenainstaluje, pak se objeví otázka, ale co dělat? Nebo izolovat lodžii, ale souhlasit, že strop nebo zeď se vejde do patia. Nebo se ujistěte, že profil okna vypadá docela ze zdí, ale pak zmenšete tloušťku ohřívače. Aby se předešlo takovému dilematu, je nutné ve fázi měření tuto otázku prodiskutovat s průvodci. Nejčastěji je extensor instalován 50 mm a to je dost.

Druhá etapa -správný výpočet šířky budoucího parapetu . S tím souvisí i další složitost. Faktem je, že nejchladnějším místem lodžie, která vyžaduje co nejpodrobnější izolaci, je přední stěna nebo „obrazovka“, na které je okno. V důsledku toho by se měla šířka parapetu vypočítat s ohledem na tloušťku pláště a ohřívače. Minimální tloušťka izolačního materiálu, který poskytuje dostatečnou izolaci, 100 mm pěnu, plus 10 mm sádrokartonové desky, a také existující nerovnosti. V důsledku toho dostaneme 120 mm izolační stěny, která by měla být připočtena k šířce parapetu ve výpočtech.

Po instalaci okna na lodžiije možné přistoupit kdemontáži starých okenních a dveřních otvorů . Také je nutné rozdělit tu část zdi, kde bylo okno, které mělo jako výsledek celou díru. Pokud nechcete tuto stěnu rozbít, aby se předešlo problémům s BTI při prodeji bytu, je možné na ní instalovat další pult.

Nyní, když je díra volná, můžete jít do dalšího stupně -obloukového vybavení . Oblouk je architektonický prvek, díra ve zdi, která má rovný nebo zaoblený tvar. Balkon lodžie, přiléhající k místnosti, je také při instalaci oblouku zakryt ohřívačem, ale jeho izolace je prováděna v minimálním objemu, více k vyrovnání, přičemž se snižuje minimální prostor. Pokrytí je lépe provedeno sádrokartonem, upevněním na montážní lepidlo. Proč sádrokartonové desky? Jde o to, že pokud jednoduše izolujete balkon nebo lodžii, se zachováním okna a dveří, můžete použít MDF, plast, dřevo. Ale je-li balkon je izolován jako vedle obytného prostoru, pak nejlepší možností je sádrokartonové desky. Je to právě tento materiál, který vám umožní uspořádat místnost ve spojení s hlavní místností tak, jak chcete. Po montáži obloukové díry, když je plášť přilehlý ke stěně stěny dokončen, přistoupíme k dalšímu kroku - stropní kryt, boční stěny a "stínítko".

Pokrytí lodžie je doporučeno sádrokartonovými deskami s vysokou odolností proti vlhkosti, i když to není nutná podmínka. Je možné, bez negativních důsledků, aplikovat běžnou sádrokartonovou stěnu, stejně jako opláštění aIzolovaná lodžie, navíc s vytápěním, nemůže být nazývána surovou místností.

Na stropě a stěnách lodžie můžete namontovat kudrnaté dekorativní prvky sádrokartonových desek, stejně jako instalovat dekorativní svítidla do oblouku a na strop. Všechny tyto detaily dodají originalitu a hotový vzhled se opět objevil ve vaší domácí místnosti.

Které topení je lepší?

Nejlepším a nejosvědčenějším materiálem pro zakrytí lodžie je však stále pěna, která může snadno zimovat 7-8 zimy. Samozřejmě můžete použít minerální vlnu, ale bohužel tento materiál je schopen absorbovat vlhkost, což je špatné, protože "rosný bod" v takové úpravě bude umístěn uvnitř lodžie. Proto je lepší použít osvědčenou metodu a ujistit se, že teplo bude v zimě teplé a stěny nezmrznou. Je nutné těsně přilnout k sobě vrstvu husté pěny a všechny praskliny, i malé, musí být vyplněny montážní pěnou.

Vytápění lodžie

Je velmi důležité zabývat se otázkou vytápění. Nejlepší možností je upevnění topného tělesa na stěnu samotné lodžie pod oknem. Právě toto uspořádání akumulátoru zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla po celé lodžii a dobré vytápění. Ačkoli v zásadě může být baterie instalována uvnitř místnosti, pokud není možnost umístění na lodžii. Neměla by způsobit žádné vážné problémy.

Podlahy na lodžii

Dalším, stejně důležitým krokem je položení podlahové krytiny, která by měla být trvanlivá, lehkáa samozřejmě v teple.

Existují tři hlavní typy podlahové instalace:

  • Výplň z expandované hlíny a následně potěr.
  • Použití lisované pěny namísto expandované hlíny, která je přilepena k podlaze. Nahoře nebo potěr, nebo GVL - sádrovláknitý list, který se připevňuje k lepidlu.
  • Montáž dřevěného obložení a izolace s pěnovým prostorem. Závěrem lze říci, že kulatiny nahozou lisovanou desku.

Všechny tři metody jsou hodné uvážení, a co si vybrat, rozhodnout o majitelích bytu, v závislosti na konkrétním případě.

Stojí za to zvýšit prostor kvůli balkonu?

Vše, co bylo popsáno výše, se vztahuje výhradně na lodžii. A co se liší od balkonu?

V lodžii, stejně jako v balkonech, je stropní panel umístěn mimo vnější stěny. Ale v lodžii, oni také spoléhají na boční stěny, v souvislosti s tím, co jeho nosnost je mnohem větší balkon.

Únosnost balkónové desky závisí na mnoha vlastnostech: vyztužení, stáří betonu, jeho stav, značky a tloušťka samotné desky. Maximální zatížení na balkóně by však nemělo být vyšší než 200 kg /m2. Bylo to moc nebo ne?

Je možné provést přibližný výpočet materiálu pro izolační a opláštění balkonů s odstraněním 1 ma šířkou 3 m. V důsledku toho je plocha balkonu 3 čtverečních. m, a v důsledku toho maximální zatížení na 600 kg.

Vypočítejme hmotnost celého materiálu

Hmotnost oken je asi 100 kg, asi tři sáčky lepidla, pěna, 110 kg sádrokartonu (v poměru 10 kg * 11 m2). Další šroub pro podlahu, asi 200kg, 100 kg - Profil pro sádrokartonové desky a 100 kg dlaždice. Výsledkem je 610 kg. Zde se ptáte, jestli byste měli jít na takový balkon alespoň pro dva, například.

Přestok připevnění balkonu k hlavní místnosti není příliš doporučeno . Faktem je, že plocha balkonu není velká a nebude schopna na své náklady rozšířit prostor, ale bude zde spousta nákladů. Hlavní nevýhodou však je nízká nosnost. Samozřejmě, pokud překročíte doporučenou zátěž, pak se balkon neprovádí okamžitě. Ale jakékoli malé trhliny se mohou proměnit v potíže. Takže musíte riskovat a žít v neustálém strachu? Samozřejmě že ne! A rozšířit obývací pokoj na úkor balkonu nestojí za to.

Navzdory všem nevýhodám balkonu, relativně s lodžií, se může stát útulným a pohodlným místem k odpočinku. K tomu je nutné instalovat kovová plastová okna na předvařený rám. Kostra je upevněna na vnějších stěnách, a proto přebírá část hmotnosti. Vnitřní prostor lze ošetřit MDF, dřevem nebo lehkým suterénem a podlaha je také vyrobena ze dřeva, ale není obtížná. Toto ošetření balkonu se rozpustí v přibližně 200 kg hmotnosti. Proto maximální zatížení na něm zůstane velkou zásobou. A tak se nemůžete bát, v noci klidně spát a odpoledne jít bez obav na balkon.
Toto jsou pravděpodobně všechna doporučení. Úspěchy ve zpracování!

Izolace lodžie vlastníma rukama. Video