Izolace podkroví vlastníma rukama

Obsah
 1. Jak správně vytápět podkrovní místnost
 2. Obsah
 3. Izolace minerální vlnou Knauf Insulation?
 4. Praktické tipy pro zahřívání podkroví?
 5. Jak vytvořit útulnou ložnici v podkroví?
 6. Video: Instalace sádrokartonu vlastními rukama?

Jak správně vytápět podkrovní místnost

Dodatečná izolace střechy - to není rozmar, ale docela oprávněný postup, který se často uchýlil k vývojářům ke zlepšení pohodlí domu. Zvýšení tepelného odporu střechy a snížení přebytečného tepla pomůže vybrat správný typ tepelné izolace. To je důležité při vytápění domu - při dobrém oteplování a vytápění se může stát racionálnější a efektivnější.

Obsah

 • Izolační minerální vlna Knauf Insulation
 • Praktické tipy pro zahřívání podkroví
 • Jak vytvořit útulnou ložnici v podkroví
 • Video: Montáž sádrokartonu vlastními rukama

Důkladně izolované podkroví může být dokonale pohodlný obytný prostor

Obvykle rozdělujeme dostupné podkrovní prostory pro obytné i nebytové prostory. V obytném podkroví se nachází podkrovní místnost, která je přizpůsobena pro život lidí po celý rok. Proto vyžaduje dostatečný stupeň izolace. V podkroví, obvykle rampy střech, bočních stěn, jsou části překrytí izolovány. Mimochodem, v případě oteplování nebytových podkroví bude ekonomicky výhodnější možností izolace pouze překrytí tepelné izolace podkroví.

Zahřívání minerální vlnouKnauf Insulation?

Nové typy minerální vlny mají specifickou vláknitou strukturu, takže při zpracování Knauf nepráší prášek a je považován za relativně šetrný k životnímu prostředí. Je třeba mít na paměti, že při izolaci střechy na lištách bude vhodnější pracovat s deskami a nikoli s materiálem role

.

Izolace šikmé střechy s pomocí nového ohřívače, jako je například KNAUF Insulation, je zcela oprávněná, přinejmenším proto, že materiál, který je ve své struktuře vláknitý, na rozdíl od většiny ostatních druhů minty, vyrobený pomocí staré technologie, nepráší práškovou hmotou ani neobsahuje škodlivé nečistoty ve formě fenolformaldehydových pryskyřic.

Viz užitečné video tutoriály o izolaci stropu desky změnou izolace KNAUF:

Samozřejmě, proč má smysl vzít si například bavlněnou vatu Knauf a ne pěnu. Pěnoplast samozřejmě vyhrává v ceně a samozřejmě přitahuje pozornost: lehké, přístupné, obvyklé, pokud chcete. Ale v posledních letech, z tradiční pěny v takových projektech jsou stále více odmítány kvůli uvolnění toxických látek alespoň ve chvílích požáru. Je jasné, že nejsme všichni optimisté a takové extrémní situace zpravidla nemyslím. Ale to je špatně. Je lepší chránit se předem, pak v hodině X, pokud Bůh nedovolí, stane se, bude možné se vyhnout mnoha problémům. Nepříjemným momentem, který spotřebitelé poukazují na používání izolace Knauf Insulation, je, že v praxi je téměř nereálné uzavírat desky mezi kolejnicemi tak těsně, jak je to ve videu.Materiál prakticky nedrží tvar. Ale pokud je někde někde trochu stlačené, musí zůstat znatelně zastrčeným prostorem. To znamená, že práce s ním není snadná, protože jeho mimořádná trpělivost, měkkost - při instalaci horní list, nemůžete cítit, kde je nyní - je již ve spodní části listu, tam je ještě mezera nebo klapka již pryč. Další materiál je skvělý.

Obecné uspořádání izolace podkroví

Praktické tipy pro zahřívání podkroví?

Doporučuji vidět dobrý video film o tom, jak můžete důkladně a efektivně izolovat půdu:

Jak vytvořit útulnou ložnici v podkroví?

Aby se ve vašem podkrovním obydlí vytvořil slušný strop z sádrokartonu, musí být připraveny tyto materiály:

 • písmena GCL (odolná proti vlhkosti);
 • dřevěné nebo kovové profily;
 • minerální vlna (s výhodou bez prachu a bez formaldehydu);
 • šrouby;
 • tmel;
 • vyztužená páska.

Zde je malý specifický pokyn pro instalaci stropů ze sádrokartonu v podkroví:

Sádrokartonová deska se montuje na předchozí dýhu. Nosné dřevěné nebo kovové rámové montážní krokvy střechy. Vodicí profily se šrouby se připevňují krokem 60 cm - extrém by měl být ponechán od stěny ve vzdálenosti asi 10 cm a příčné profily jsou k nim připevněny podle kroku 2,5 m - délka plechů GVL.

Tepelná izolace. Mezi profily leží desky z minerální vlny. Pro lepší hustotu a spolehlivostklouby jsou desky o šířce, která je přibližně o 30 mm větší než vzdálenost mezi krokvy.

Aby se zabránilo nadměrné kondenzaci, je nutné zvolit modulární desku, ve které tloušťka poskytuje mezeru mezi povrchy a střechou. Mezera nesmí být ponechána větší než 30 mm.

Upevňovací plechy z lepenky. Listy sádrokartonových desek musí být na profil upevněny tak, aby jeden z okrajů sbíral hrany dvou listů. Jaká délka samoresize trvá? Při jednorázovém ošetření by jejich délka neměla překročit 10 mm, je-li ošetření zdvojnásobeno - je nutné vzít ne méně než 35 mm.

Při instalaci panelů odborníci GKL často doporučují ponechat mezeru přibližně 5 mm mezi hranami - pro snížení zatížení větrem. Pak se šev naostří a položí se speciální výztužnou páskou.

Povrchová úprava. Švy jsou předem potažené tmelem, snadno se lisují hadovitou páskou. Po vysušení vrstvy naneste další vrstvu. Po zákroku je strop natřen nebo nalepen vybranou tapetou podle chuti.

Video: Instalace sádrokartonu vlastními rukama?