Izolace podlahy před potěrem: materiál a návod k obsluze

Ochrana betonových podkladů a překrytí před zničením vlivem vlhkosti a chemických sloučenin, které jsou v něm přítomné, prováděním prací na hydroizolaci podlahy před potěrem v různých prostorách. Základní metody a materiály, principy práce a technologie popsané v tomto článku jsou umožnit komukoliv, aby vodotěsné vlastní ruce.

Druhy prostor a podmínky hydroizolace

Není žádným tajemstvím, že vlhkost je schopna zničit beton, zejména když obsahuje aktivní a agresivní chemikálie, jako jsou: soli, zásady a kyseliny, přirozeně ve vodném roztoku. Jakýkoliv, i ten nejmenší zlom nebo výměna je hrozbou pro integritu celé konstrukce. Pokud se stěny a hlavně, foukané a přirozeně vyschnout, pak podlahy měly štěstí mnohem méně. Pro ochranu betonových desek před destruktivní činností je hydroizolace podlahy provedena před a někdy po potěru.

Které prostory jsou považovány za nejproblematičtější:

 • koupelna (vysoká vlhkost, přímý kontakt s vodou a rozdíl teplot, kondenzace);
 • WC (přímý kontakt s vodou, vysoká vlhkost);
 • pro objekty individuální konstrukce je také kotelna (konstantní kondenzát, teplotní rozdíl a konstantní vlhkost).

Je jednodušší s kuchyní a místností, ale pro soukromé domy se doporučuje mít kompletní izolaci podlahy k zařízení pro utěsnění obytného prostoru ze sklepa.

Metody a materiály pro hydroizolaci standardních obytných prostor

\ t

Ideálníhydroizolační vrstva musí být pevná, v opačném případě je nutné rozložit materiál a překrýt švy. Nejjednodušší technikou je obložení povrchu hustým filmem. Důležitý bod - film by měl jít na zdi 20-30 cm

.

Hydroizolační fólie a příprava na potěr.

Pokud se předpokládá použití sypkých podlah jako kravaty, ztrácí se v důsledku hydroizolačních vlastností těchto podlah potřeba neprůhlednosti stehů.

Samonivelační podlaha s hydroizolačním účinkem.

Pro "problémové" místnosti se používají hustší materiály na bázi polymerů (ruberoid, rubitex a bitumen). V koupelnách, toaletách a kotelnách se provádí hydroizolace podlah před potěrem bez ohledu na tloušťku vrstvy výplně a povrchovou úpravu.

Hydroizolační lázeň s asfaltovým tmelem.

Při práci s válcovým materiálem není nutné, aby plameny na stěnách byly v rozmezí 20-30 cm a pásy se položily do výšky 20 cm

.

Je třeba dbát na rohy, které by měly být úhledně složené (můžete rozřezat rohy) a připevnit sešívačku.

Zvýšení úhlu od rozpadu při vyplňování potěru.

Tyče a švy musí být ošetřeny živičnými tmely po celém povrchu klapky. Asfaltová hydroizolace podlahy před potěrem může být cenným materiálem na stejné úrovni jako tmel a asfalt.

Technologie provádění staveb

\ t

První věc, kterou je třeba udělat, je vyjasnit již existujícíbetonový povlak.

Připravte povrch potěru pro hydroizolaci.

 • mechanicky zametat pilu a sebrat větší kusy;
 • odpuzují nečistoty a nerovnosti, odstraňují nebo vysávají povrch;
 • zcela promyjte a vysušte.
 • Poté je materiál položen podle různých metod:

  • kousky asfaltu zahřívejte, dokud se zcela neroztaví, a naneste štětcem štětcem na povrch v několika vrstvách. Pokud jsou v místnosti, které jdou ven ze suterénu přes sporák, potrubí, také slibujeme a zabalíme do ruberoidu.
  • rozšiřujeme střešní krytiny o schody na stěnách a klopení na další pás.

  Hydroizolace střechy s ruberoidem.

  • sbíráme rohy, konečně vyrovnáme všechny pruhy a začneme plnit potěr.

  Montáž majáků pro podlahové potěry.

  Další podmínky pro hydroizolaci podlahy před potěrem

  Použití tmelů (včetně asfaltu) je omezeno původní kvalitou povrchu. Tmely pracují, když je vrstva nanesena nejvýše 3 mm najednou a celkem ne více než 5 mm. Proto, pokud je rozdíl větší než 5 mm, pak použití tmelu, resp. Není rozumné.

  Věnujte velkou pozornost „křupavým“ (spojům desek) jako potenciální zdroj pronikání vlhkosti.

  V případě potřeby čistíme a pokládáme mezi listy.

  Před zahájením zpracování povrchu podlahy je nutné tyto spoje očistit, poté ošetřit vodotěsným tmelem a teprve poté pokračovat v procesu.hydroizolace podlahy následným provedením vyrovnávacího potěru.