Izolace rámového domu s moderními tepelně izolačními materiály

Správně provedená izolace vám umožní udržet v místnosti komfortní mikroklima bez ohledu na sezónu. Zvláště důležitou roli hraje tepelně izolační materiál při montáži rámového domu. Kromě své hlavní funkce, úspory energie, musí mít dobrou zvukovou pohltivost.

Zahřívání rámu domu deskami z minerální vlny

Obsah
  1. Izolace rámové vaty z minerální (čedičové) vaty
  2. Technologie izolace rámu z čedičové vaty
  3. Izolace starého rodinného domu
  4. Technologie zateplení domu ruční metodou
  5. Izolace rámového domu z pěnového plastu
  6. Fáze prací na izolaci orámovaných stěn pěnou

Zahřívání rámové haly z minerální (čedičové) vaty

\ t

S největší pravděpodobností se minerální vlna používá jako ohřívač pro rámové domy. Nehoří, vytváří dobrou zvukovou izolaci a ekologickou. Pokud jde o tepelně izolační vlastnosti, tloušťka vrstvy může být změněna v 5 cm, což odpovídá ekvivalentu cihlového zdiva o šířce 58 cm.

Hlavním úkolem ohřevu tohoto materiálu je ochrana minerální vlny před kondenzací a rosným bodem. Pro tyto účely se používají speciální parotěsné a membránové fólie.

Technologie teplé izolace rámu čedičové vlny

Svislé regály rámu jsou zpravidla upevněny v kroku 60 cm, což plně odpovídá šířce desky z minerální vlny. Tloušťkajedna deska se rovná 5 cm, takže požadovaný počet vrstev je určen podle umístění v závislosti na klimatických podmínkách.

Je-li tloušťka izolace na jihu 10 cm, pak v severních oblastech by měla být dvakrát vyšší. Současně je v dřevěných regálech připevněno 15 cm (3 vrstvy) minerální vlny a 5 cm (1 vrstva) je umístěno na vnější straně tak, aby pokrylo všechny nosníky kostry, čímž je vyloučena možnost vytvoření "mostů chladu".

Zpravidla již existuje vnější parotěsná zábrana na vnějšku rámu domu, takže před změnou není třeba ji provádět interně.

Je velmi důležité správně uvést materiál. Měla by být umístěna mezi regály pevně, ale zároveň neohýbat a přiléhat k celé ploše. Podlaha ohřívače musí být upevněna parotěsnou fólií, všechny spoje upevněné lepící páskou (páskou).

Izolace rámu domu minivity

\ t

V tomto případě je dokončena izolace z minerální vlny rámového domu.

Izolace rámového domu s sova

Tento moderní materiál je velmi populární díky své šetrnosti k životnímu prostředí, dostupným cenám a vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem. Tloušťka vrstvy ekvivalentní 13 cm je ekvivalentní tloušťce stěny pórobetonu v 60 cm.

Chobotnice je v podstatě celulóza zpracovaná kyselinou boritou (antiseptickou) a hnědou (zpomalovač hoření). Celkem je možné jej izolovat třemi způsoby: ve formě suché náplně, postřikem vodou nebo lepidlem.

První způsob je nejlevnějšírozpočtu (stejně dobré pro izolační stěny, podlahy a střechy), a proto nejoblíbenější.

Technika izolace domova ruční cestou

\ t
  • Nejjednodušší způsob je izolovat vodorovný povrch. Nejdříve je třeba materiál připravit. Prodává se pro bahnice ve formě lisovaných briket o hmotnosti 15 kg. Po uvolnění (elektromixer nebo dezintegrační stroj) se jeho objem zvyšuje trojnásobně.
  • Sova pak usne mezi zpožděním a rovnoměrně rozloženým, tvořícím malý kopec. Toto je děláno aby dělal to více kompaktní po položení prkna.
  • Pro izolaci stěn k vertikálním dřevěným regálům je připevněna parotěsná zábrana nebo OSB deska (OSB orientované holicí desky), lze použít sádrokartonové desky (GKL). Zároveň musí být nahoře mezera, přes kterou bude materiál položen. Zpočátku se vajíčko jednoduše dostane do vytvořeného prostoru, naplní ho a pevně natlačí na vlastní váhu. Ale na konci hromadné, musí být zastrčený rukou.

Pro zjednodušení a zrychlení procesu izolace domu s ecovillage stěn rámu domu je možné pro instalaci ekovyny použít expanzní jednotku, např. "Uralekomaster-650" (k dispozici u-650). Ale budu muset hledat firmu, která jí dá nájem.

Izolace rámového domu z pěnového plastu

Pěnový polystyren (PPP) se nejčastěji používá pro vnější izolaci konstrukcí. Ale nezapomeňte, že pěna prakticky nemázvukově izolační vlastnosti a při spalování uvolňuje jedovatý plyn. Navíc často trpí zuby hlodavců. Navzdory zjevným nedostatkům, díky vynikající izolaci a nízkým nákladům, se její popularita nesnižuje.

Izolace rámového domu s pěnou vně

\ t

Fáze prací na izolaci orámovaných stěn pěnou

\ t

Stěny před izolací musí být vyčištěny a nesmí vykazovat žádné nesrovnalosti. Aby bylo možné konečně dát pěnu na rovný povrch, nejprve udělejte svislé přívěsky s krokem 60-70mm. Díky nim bude okamžitě jasné, kde potřebujete odstranit trochu materiálu, a kde naopak přidejte další lepidlo. Rovněž je důležité nastavit rovinu profilu rovnoměrně pomocí úrovně.

Poté naneste lepidlo na list (předem naředěné podle instrukce pro balení) na pět bodů a proužek po obvodu. Poté se pěna přilepí ke stěně a pevně se stlačí. Kromě toho je zajištěna hmoždinkami nebo šroubováky se širokými klobouky. Všechny následující řádky jsou založeny na cihlovém zdivu.

Takto zahřívaná stěna může být zdobena jakýmkoliv obkladovým materiálem.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Oteplování rámu domu (ForumHouseTV)