Izolace víčka mimo pěnový polystyren: instrukce + foto

Tepelně izolační vlastnosti stavebního materiálu silně závisí na vlhkosti. Plné nasycení vodou je schopno zvýšit tepelnou vodivost. Tento problém je zvláště důležitý pro základní část budovy.

V článku čtenářům stránek rems-info.ru ukážeme jeden ze způsobů izolace základny domu a možné varianty dalšího externího zpracování.

V období podzimu a jara může kombinace vysoké vlhkosti s nízkou teplotou a nedostatečnou hydroizolací víčka a bez izolace způsobit zničení víčka a zamrznutí zdí na úrovni přízemí. Aby se tomu zabránilo, proveďte nejen hydroizolaci, ale také izolaci víčka s následnou úpravou.

Výběr a montáž ohřívače

Vzhledem k tomu, že část soklu budovy provozované pod přímým přímým vlivem vody (déšť, sníh), není žádoucí používat hygroskopické materiály. Nejlepší pěnový polystyren je vhodný - je hydrofobní (odpuzuje vodu, ale neabsorbuje), nepodléhá hnilobě, má nízké náklady při vysokých tepelně izolačních vlastnostech. Koeficient tepelné vodivosti pěnového polystyrenu při vysoké vlhkosti je však snížen.

Pěnový polystyren pro izolaci základny je vhodnější k vytlačování, je tvrdší. To platí zejména v případech, kdy je jako konečná úprava použita tvrdá dlažba (například „divoký kámen“).

V počáteční fázi práce na izolaci základny je nutné připravit povrch. Z tohoto důvodu je zeď očištěna od skvrnřešení, lokální projekce (krumpáč), atd. Půda by měla být poté opatřena základním nátěrem. Po sušení se provede hydroizolace uzávěru. Směsi na bázi epoxidových pryskyřic jsou velmi vhodné.

Instalace izolačních fólií se provádí pomocí speciálního lepidla (prodává se jako suchá směs v sáčcích, smíchaná s vodou). Použití speciálních lepidel na pěny (např. Tytan Styro 753) je povoleno.

Při montáži izolačních desek je nutné dosáhnout celkové roviny vnějších ploch.

Po vysušení lepidla jsou desky ohřívače dodatečně zajištěny speciálním upevňovacím prvkem - hmoždinkami. K tomu se pomocí ohřívače vyvrtá otvory ve zdi o průměru 10 mm. Hloubka otvorů by měla odpovídat délce hmoždinek. Nejběžnější typ je 140 mm. Otvory jsou zpravidla uspořádány tak, že každý list je zajištěn v rozích a uprostřed - 5 upevňovacími prvky.

Je instalována deštníková hmoždinka.

Při instalaci střešních hmoždinek je třeba věnovat pozornost dostatečnému rozložení hmoždinky v tělese stěny pomocí plastového nebo kovového hřebíku obsaženého v montážní sadě. Nekvalitní upevnění je často obtížné instalovat do otvoru, v takovém případě je nutné řezat vrstvu na hmoždinkové části.

Vytvoření ochranné vrstvy

\ t

Po instalaci topných desek na základnu pokračujte v jejich zpracování. K tomu budeme potřebovat fasádní mřížku a lepidlo (to se také nazývá arming) sklad. To je obvykle stejnélepidlo - mnoho výrobců vyrábí univerzální směsi, vhodné pro lepení ohřívače a pro jeho "omítání".

Síť se obvykle bere s hustotou nejméně 145 g /m. náměstí Musí pokrýt celou plochu stěny. Tyčinka jednotlivých kusů sítě by měla být nesena na 5-10cm klapce. Aplikujeme stěrku vrstvu lepidla na část stěny, pak aplikujeme mřížku a opět protáhneme špachtli na rovinu místa, ponoříme mřížku do lepicího skladu.

Stěna stěny s vytvořenou ochrannou vrstvou.

Pro pohodlí práce je lepší rozdělit stěnu na samostatné parcely. Pokud jsou tyto prostředky příliš velké, kompozice bude mít čas sušit, což značně ztěžuje její vyrovnání špachtlí.

Úprava izolační stěny stěny

Nad ochrannou vrstvou je povolen prakticky jakýkoliv druh povrchové úpravy - dekorativní omítkové kompozice (např. "Kůra"), obklad s různými obklady, obklady, dekorativní kámen atd. Možné varianty zdobení víčka jsou uvedeny na následujících fotografiích.

Fotografie výzdoby základny s kompozicí omítky "Koroid" s následnou malbou. Montáž obkladů ze střešní oceli.

Povrchová úprava keramickými obklady.

Fotografie kombinovaného zpracování pánve Koroid a keramických obkladů.

Tváří v tvář čepici "Wild Stone".

Kamenné obložení s ochrannými zástěnami ze střešní oceli.

V případě, že izolace víčka tvořila prohlášení srovina stěny, její horní plocha musí být nutně chráněna před srážkami srážek pro vodovodní víčko, vyrobené z plechů střešní oceli nebo jiných materiálů.