Jacuzzi vana je funkční a užitečné zařízení

Do dnešní doby není vířivá vana pouze luxusním indikátorem a stavovou položkou, ale opravdu funkčním a užitečným zařízením, které může poskytnout relaxační masáže a příjemný odpočinek po náročném dni.

Z tohoto důvodu je možné doporučit koupi hydromasážní vany každému, a co je nejdůležitější, pro instalaci je dostatek místa v koupelně.

Obsah
 1. Historie vířivky
 2. Zařízení pro koupel s vířivkou
 3. Jak si vybrat vířivou vanu?
 4. Materiál pro hydromasážní koupel
 5. Velikost a tvar vířivky

Historie vířivky

\ t

První vířivka v moderním smyslu se objevila v Německu, ve vzdáleném roce 1956. Toto stalo se možné kvůli skutečnosti, že starší bratři Roy a Kandyro Yakutsy se stěhoval do Berlína (pozdnější jejich jméno se změnilo na více známé “jacuzzi” pro nás).

Provedli pokusy o instalaci vzduchových kapes v bazénech a lázních a později zavedli veřejnou lázeň, do které bylo čerpadlo namontováno. Ale první modely takových koupelí byly neúčinné, ale bratři se nezastavili a postupem času se tato zařízení stala velmi populární nejprve v Německu a pak po celé Evropě.

Společnost Roy Jacuzzi získala v roce 1968 licenci, která mu umožňovala provádět takové koupele sériově na komerčním základě. A ve stejné době, popularita vany z jacuzzi stále rychle roste.

Vana s vířivkou

Moderní lázněS vířivkou pracují na následujícím principu:

 • voda se odebírá ze samotné lázně;
 • poté, co voda vstoupí do hydromasážního systému, smíchá se se vzduchem;
 • dále od vstřikovačů hydromasážního systému, vody smíchané se vzduchem přiváděným pod tlakem do lázně, kde působí na tělo osoby ponořené ve vodě.

Jak si vybrat vířivou vanu?

Pokud se rozhodnete provést opravu a nainstalovat koupel s vířivkou, musíte být velmi zodpovědní za to, abyste si vybrali takovou koupel. Hlavní věc při výběru koupele je věnovat zvláštní pozornost systému hydromasáže, jak to je z její práce závisí na účinku vířivky.

Účinnost hydromasáže závisí na následujících faktorech:

 • jak jsou hydromasážní prvky umístěny v lázni;
 • z počtu trysek;
 • z konfigurace trysky.

Pokud má vámi zvolená vana malou velikost a malý počet hydromasážních trysek, musíte zvolit konfiguraci, ve které budou trysky nasměrovány do nejdůležitějších částí těla, které potřebují masáž: na zádech, nohou a krku.

Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že pokud má vana malý počet trysek, je žádoucí, abyste měli možnost seřídit jejich směr. Proto je nutné zvolit takové modely, jejichž konstrukce umožňuje směr tryskových trysek na vlastní vůli.

Vířivé koupele jsou také ovládány různými způsoby. V nejjednodušších modelech vířivé vany je pouze jeden provozní režim, takže budete muset uspokojit pouze jeden typmasáže

Ale sofistikovanější a funkční hydromasážní systémy mohou poskytnout sinusovou a pulsující masáž a mohou navíc zahrnovat aromaterapii a bleskové moduly různých barev, což přispívá k výraznému zvýšení relaxace.

Materiál pro hydromasážní vanu

Při výběru vířivé vany je důležitá velikost lázně a materiál, ze kterého je vyrobena. Forma a velikost konverzace bude probíhat níže a nyní musíte zjistit, které z materiálů prezentovaných na trhu jsou dominantní.

Pro výrobu vířivé lázně se často používají materiály patřící do akrylové skupiny:

 • kari;
 • metakryl;
 • akryl.

Tyto materiály mají spíše podobné vlastnosti. U metakrylu a akrylu není příliš kluzký, ale zároveň příjemný na dotek, mají vysokou tepelnou izolaci a jsou velmi odolné vůči namáhání.

Při výběru vířivé vany je nutné zvolit nejkvalitnější zařízení, pro tento účel je nutné zajistit, aby:

 • lázeň má tloušťku ne menší než 5-7 mm (to je důležité pro ty lázně, které mají nesprávný tvar, zejména jde o úhelníky);
 • po celém povrchu barvy bylo stejné, nebyly žádné tmavé a žluté skvrny;
 • struktura lázně byla homogenní.

Kromě akrylu je na moderním trhu vanu z litiny a oceli, ale nemůže být úplnou alternativou akrylových lázní, protože tyto materiály mají řadu speciálních vlastností,mezi nimi je velmi vysoká tepelná vodivost.

Velikost a tvar vířivky

\ t

Poté, co se rozhodnete pro materiál, musíte zvolit konfiguraci a tvar vířivé vany. Pro mnoho apartmánů, kde koupelny mají poměrně malou plochu, jsou rohové vany vířivky perfektní. Taková vířivá vana se vejde i do koupelny panelového domu a vizuálně zvětší volný prostor. Pokud se vám nelíbí rohová vana nebo vám to nevyhovuje, pak je na trhu obrovský výběr obdélníkových tvarů, které mohou mít různé konfigurační vlastnosti.

V designérské řadě koupelen je zvláštní místo obsazeno kulatými koupelemi. Jacuzzi má tento tvar, vypadá to skvěle v samém centru koupelny, ale je třeba mít na paměti, že koupelna by měla mít poměrně velkou plochu.

Dalším důležitým parametrem při výběru lázně je její velikost.

Bez ohledu na zvolenou formu lázně je třeba mít na paměti:

 • optimální hloubka pro hydromasážní koupel - od 42 cm a hlouběji;
 • dostatečná délka by měla být nejméně 1,5 - 1,7 m

Pokud má zvolená lázeň takové velikosti, bude pro vás velmi výhodné sedět v posteli nebo si lehnout a ocenit všechny kouzlo hydromasáže v této poloze.

Pokud má lázeň menší velikost, pak bude možné sedět v ní pouze při sezení, takže nákup takové koupele je nutný pouze tehdy, když se do koupelny vejde plná vana.

Pro výběr koupeleVířivka, nepotřebujete žádné speciální znalosti ani zvláštní úsilí. Ale musíme přistupovat zodpovědně to volba, pokud chcete vířivka vám dal relaxační masáž po dlouhou dobu.

, se může obrátit svou pozornost na různé lázní, jakož i oválné, kulaté a úhlové vířivou vanou může být stejně dobře plnit své funkce.