Jak a kdy řezat zelí v otevřeném terénu?

Pravidelné zavěšení zahradních plodin umožňuje delší udržení vlhkosti v půdě, udržení měkké a volné půdy. Po intenzivním vývoji dalších kořenů dostávají rostliny zvýšenou výživu a poskytují vysoké výnosy. To vše platí pro tak populární zeleninu na našich postelích jako zelí.

Převrácení zelí

\ t
Obsah
 1. Proč zelí?
 2. Když bílé zelí opustí
 3. Po přesazení sazenic do půdy
 4. Uvedeno na podzim
 5. Pravidla převrácení kultury
 6. Kdy a jak předjet jiné druhy zelí
 7. Brožury
 8. Květák

Proč zelí?

Koagulace ve venkovním zelí není podmínkou pro agrotechniku, ale tato praxe v praxi může zlepšit podmínky pěstování, neboť poskytuje užitečné činnosti, jako jsou:

 • profylaxe onemocnění černou nohou;
 • nasycení půdy kyslíkem, zlepšuje asimilaci živin;
 • boj s letícím zelím, které ukládá larvy do horní vrstvy půdy (orba země pod křovinami zelí přerušuje proces zrání larv, a zelí mouchy přestává být rozmnoženo);
 • dodatečné zpevnění kořene v důsledku výskytu bočních kořenů;
 • zabraňující pádu řádků, což může vést k nerovnoměrnému vývoji listů a dokonce ik jejich rozpadu.

Důležité! V důsledku vývoje dalších výhonků na kořenech zelí zelízískat více živin a netrpí nedostatkem vody. Obzvláště důležité je mít pravidelnou kocovinu pro pozdní plemena a pro přetažené semenáčky.

Když bílé zelí

Termíny a četnost převrácení zelí závisí na několika faktorech. Především je to stav sazenic. Například slabé a protáhlé rostliny by měly být co nejrychleji vráceny, aby se kořen mohl rychleji pomoci. Druhým faktorem jsou povětrnostní podmínky. Ve vyprahlém podnebí, vznášející se pomůže udržet vlhkost po srážkách déle. Třetím faktorem je typ půdy. Při pěstování zelí na písčité půdě, posypeme zem vůbec, protože to ztratí vlhkost ještě rychleji.

Zajímavé! Někteří zahradníci nechtějí řezat zelí, ale pravidelně mulčují půdu kolem ní. Tento přístup vám umožní udržet vlhkost po dešti nebo hojném zalévání a posílit dutinu, aniž by ji nechal opírat pod hmotností hlavy zelí.

Po přesazení sazenic do půdy

U všech druhů zelí se doporučuje provést první vznášení 2 týdny po výsadbě sazenic do půdy. Někteří zahradníci dávají přednost sypání půdy pod kořeny za 7 dní, což by mělo zlepšit živobytí rostlin a zajistit posílení kořenového systému.

Bílý květák

\ t

Zelí zelí po přistání v půdě se doporučuje po zavlažování, srážkách nebo hojné rosě. V tomto případě bude účinek "zúžení" stonku maximální: rostlina nebude ohromena hnilobou, zajistí trvalý růst a bude dostávat odpovídající výživu.

Na podzim

Sazenice zelí, vysazené v půdě na podzim, potřebují jediné překrytí, které se provádí jeden týden po transplantaci. Takové pozdní odrůdy musí být uzemněny pouze v těch případech, kdy půda kolem těsnící kůlny 7-10 cm Pokud je to nutné, je nutné před zavěšením předběžně odstranit spodní listy a nechat stonky na místech zlomení několik hodin zasychat.

Pravidla převrácení kultury

Při provádění postupu je nutné dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Je zapotřebí pouze horní vrstva půdy. Jinak můžete poškodit kořeny rostliny.
 • Nejvhodnější je ponořit vlhkou zeminu, protože ponoření přispívá k odpařování vlhkosti a rostliny mohou trpět sušením půdy.
 • Pro zavěšení použijte doušek, ruční jímku nebo speciální ocherknik.
 • Při druhém zavěšení musíte odstranit spodní listy zelí, abyste je nepoškodili pod vrstvou zeminy.
 • Horní úroveň půdy po vzletu by měla být v blízkosti prvních pravých listů.
 • Po uzemnění půdy kolem rostliny se vytvoří kruhová drážka o průměru asi 40 centimetrů. Jeho hloubka by neměla být větší než 7 centimetrů: v budoucnu může být nalita voda při zavlažování a roztocích kapalných hnojiv.

  Kdy a jak předjet jiné druhy zelí

  \ t

  Koagulace v zemědělských strojích se používá nejen pro bílé zelí, ale také projiných druhů a odrůd. V tomto případě mají pravidla a podmínky pěstování půdy značné rozdíly.

  Brožury

  Vaření brokolice zelí

  Potopení zelí brokolice se koná každý týden, jak roste. Poprvé je tento postup prováděn již den po přistání: pozemek musí být uvolněn a trochu podrrebti na stonek. Příště, výška půdy na základně rostliny by měla být 5-6 sm. Je nutné dodržet takovou úroveň převrácení a snažit se zajistit, aby nepřesáhla předchozí překrytí.

  Květák

  \ t

  Při pěstování květáku se doporučuje první vznášení nahradit mulčováním. K tomu použijte suchou trávu nebo slámu. V budoucnu můžete provádět další drancování půdy týden po výsadbě sazenic do země. Následující procedury jsou prováděny během výskytu květenství a kdy rostliny dosáhnou věku 40-50 dnů. V intervalech mezi těmito termíny se půda kolem zelí může uvolnit a mulčovat.

  Pravidelné převisy vegetace nejen stimulují jejich růst, ale také umožňují volnou půdu. Tento postup je obvykle kombinován s odstraňováním plevelů a zaváděním hnojiv. Takže, mezi řádky po loupání zelí, můžete nalít popel nebo suchou hořčici, aby vyděsili hmyzí škůdce. Současně může být proveden přehled o kánonech zelí pro bakteriální nebo virové onemocnění. Všechna tato opatření vám umožní získat vynikající sklizeň. Je známo, že velké šťavnaté zelí \ tpěstované ručně, mnohem chutnější, než bylo v obchodě nakoupeno.