Jak čistit dlaždice z lepidla - čištění dlaždic z lepidla na dlaždice

Obsah:

 • Z čerstvého lepidla
 • Od velmi suchého lepidla
 • Z důkladně vysušeného lepidla
 • Ocet
 • Soda
 • Chlor
 • Kyselina citronová
 • Parní mopper
 • Preventivní opatření
 • \ t

  Pokud se vše provádí včas, je možné se vyvarovat mnoha dalších prací. Například, po dokončení zdiva dlaždice, pokud není okamžitě umyt, pak musíte zlomit hlavu, přemýšlet o tom, jak vyčistit dlaždice z lepidla, což je sinter na to. K této práci není tak jednoduché, jak se zdá, a to, co včera mohlo být provedeno s lehkostí, dnes, "dokonce škrábání zubů." To je způsobeno vlastnostmi lepidla, které musí pevně držet dlaždice, ale postupně získává sílu a stává se stále více každým dnem. Zvažte různé metody odstraňování lepidla v závislosti na tom, kolik času uplynulo po dokončení práce.

  Obsah
  1. Z čerstvého lepidla
  2. Od velmi suchého lepidla
  3. Z důkladně vysušeného lepidla
  4. Ocet
  5. Soda
  6. Chlor
  7. Kyselina citronová
  8. Parní mopper
  9. Preventivní opatření

  Z čerstvého lepidla

  Vyčistěte čerstvé lepidlo

  Zatímco lepidlo není suché, není obtížné ho odstranit obvyklým mokrým hadříkem, nicméně můžete být tak obdivováni, že bez toho, aby si to všiml, ucpejte tyto švy odpadem. Pak, před drážkou švů, bude trvat dlouho, než se obtěžují, vyčistí tento prostor, což bude obtížné.

  Jen sušená hlína je však bez velkého úsilí odstraněnamůžete škrábnout dlaždice, protože obsahuje brusný nebo jemný písek, který působí jako brusný papír. Ano, můžete snadno odstranit lesk a dokonce způsobit hluboké škrábance.

  Z velmi suchého lepidla

  Konstrukce struhadla

  Odstraňování lepidla na dlaždice z dlaždic může být provedeno ve dvou krocích, zpočátku se provádí suché čištění pomocí stavebního struhadla. Během práce nedejte mnoho úsilí, protože můžete škrábnout jakékoli dlaždice. Obzvláště snadné poškození dlaždice, které se dotkly nátěru mezi spoji, takže buďte velmi opatrní. Tato metoda je dobrá v případě, že lepidlo ještě nezměnilo na kámen a stále zůstává drobivé. Lepidlo v tomto stavu může být více příjemné, pokud je nasyceno vodou.

  Po vysušení dlaždice je možné pokračovat do druhého stupně - odstranění zbytků lepidla houbou navlhčenou v teplé vodě. Otřením povrchu kruhovými pohyby se postupně zbavíte veškerého lepidla.

  Z důkladně suchého lepidla

  Činidla pro odstraňování lepidel

  Pokud jste přivedli dlaždici do takového stavu, budete muset použít speciální nástroje, které vás poučí, jak čistit dlaždice od lepidla a co musíte udělat. Můžete použít ATLASSZOP, nebo podobné, speciálně určené pro takové práce. Použijte příručku, která byla dodána s nimi, a postupujte podle doporučených pokynů, protože pro všechny neexistuje žádná příručka.

  Pokud se čištění dlaždic provádí po položení švů, pak si všimněte, že světelná mřížka můžeztmavnout použitím chemikálií.

  Ocet

  Pro tyto účely můžete použít také standardní ocet. V každém případě byste měli postupovat opatrně a pečlivě ošetřovat dlaždice.

  K práci budete potřebovat:

 • Ocet.
 • Teplá voda.
 • Houba.
 • Spatula.
 • Konstrukce struhadla.
 • Soda

  Existuje také další nenákladný způsob, jak efektivně vyčistit dlaždice od těžké kontaminace - běžné jedlé sody. Na vlhkou houbu nalijte trochu sody a otřete kontaminovaná místa, ale nepřehánějte to, protože soda může také škrábnout dlaždice. Pokud však houba obsahuje velké množství vody, lze těmto problémům zabránit. Po vyčištění směs opláchněte vodou.

  Chlor

  Chlor

  Chlor je poměrně žíravá látka, která je schopna zvládnout úkoly a je obtížnější. Vzhledem ke specifickému zápachu tento lék prakticky přestal být používán v ústavech, nicméně mnoho z nich si stále pamatuje, jak byly pokryty toaletami, po kterých se staly výrazně čistšími. Také, chlóru koláče s lepidlem na dlaždice. Pro práci je nutné bělidlo rozředit vodou a nalijte do stříkací pistole. Po rozptýlení kapaliny na povrchu kontaminované dlaždice je nutné vyčkat nějaký čas, aby se chlor přilnul k lepidlu, a poté se povrch očistí vlhkou houbou.

  Tento levný způsob čištění má další výhodu oproti jiným technologiím - chlor je vytvrzován plísní, což je obzvláště vhodné pro koupelny a jiné mokré místnosti.

  Kyselina citrónová

  Pokud nebudete bojovat s plísnímůžete použít kyselinu citrónovou. Když je dlaždice silně rozmazaná, tento nástroj může být aplikován na stěnu spreje, pokud potřebujete odstranit lepidlo na několika místech, pak použijte štětec, škrábání pouze místa, kde je třeba vyčistit. Stejně jako v předchozím případě by ošetřené plochy měly být omyty vodou. Po takovém očištění nezanechává zápach a bakterie jsou zničeny.

  Parní mopper

  Čištění parního mopu

  Toto zařízení je multifunkční díky velkému počtu trysek. Nasměrováním proudu páry na „špinavé“ místo můžete snadno nalepit lepidlo, ale lépe ho použít pro těžko dostupná místa.

  Preventivní opatření

  \ t

  Vzhledem k tomu, že jakákoli kyselina je agresivní látkou a může způsobit poškození lidského zdraví, dávejte pozor, aby vás nenarazila do očí a na tělo. Pokud ano, opláchněte kyselinu velkým množstvím vody.

  Při práci se stříkací pistolí nedovolte, aby postřiková kapalina směřovala na vaši stranu.