Jak dát laminát na parkety

Pro doplnění vnitřku místnosti hotového typu se laminát úspěšně aplikuje. Na úkor bohatství své palety můžete vyzvednout materiál, který přesně odpovídá konceptu designu. Kromě toho je tento povlak dodatečnou izolací jakéhokoliv pohlaví. Laminát můžete umístit na parkety, ale jak vám naše stránky řeknou.

Pro vložení laminátu na parkety budete potřebovat:
- elektrický holicí strojek;
- ruleta;
- kladivo;
- tužka;
- šilhání;
- dřevorubec;
- míčový míček.

1 Držte zakoupený laminát v místnosti, kde bude pokládka probíhat, asi dva dny. Je nutné, aby se přizpůsobil vlhkosti a teplotě místnosti. Připravte si laminátové pokládací nástroje. Obvykle jsou to: elektroblok, ruleta, kladivo, tužka, škrtidlo, dřevorubec, vidle bar.

2 Připravte povrch parket. Vyhodnoťte pozadí základny pro laminát. Pokud existují nerovnosti, zarovnejte je s bruskou. Zkontrolujte tvrdost nátěru. V případě, že se desky posadí pod váhu osoby, měly by být nahrazeny nebo posíleny. Aby bylo možné přesně určit horizontální pokrytí, naneste na něj samonivelační šroub.

3 Umístěte polyethylenový film kolmo ke směru, který bude použit při pokládání laminátu. Poté vložte podklad. Nejlepší možností je zástrčka, protože je vyrobena z ekologicky šetrných materiálů, ale lze použít i pěnový polyethylen různých tlouštěk.

4 Dejte tolaminát na povrchu starých parket. Správná cesta - stohování podél linie padajícího slunečního světla. To je dáno tím, že spoje panelů nejsou viditelné.
Laminát je rozdělen na dva typy: bezleley (hrad) a lepidlo. První z nich má buď uzamykatelné zámky (Lock) nebo skládací zámky (cvaknutí). Hlavní výhodou posledně uvedeného je síla spojení. Lock-lock je zase levnější, s nižší kvalitou spojky. Typ laminátu zámku je naskládán vložením hrotu jednoho panelu do jiné drážky.

5 Umístěte laminát „cihlovým“ způsobem, tj. Řádky musí být propojeny. Nastavte první řádek. Pokud je tento panel delší, než je nutné, odřízněte, protože mezi ním a stěnou musí být vůle asi 3-5 mm. Začněte druhou řadu s výřezem. Mějte na paměti, že by neměla být kratší než 20 cm. Podobně proveďte všechny stohování.