Jak embosovat vaši koupelnu s sádrokartonem vlastníma rukama?

Při instalaci koupelny existuje dilema. Na jedné straně musíte nějak ukrýt svou nevzhlednou fasádu. Na druhou stranu je nutné zajistit snadný přístup ke komunikacím, protože není žádoucí platit za opravy zaplavených sousedů. Jaké jsou dnes možnosti?

  • Koupelnu zakryjte plastem.
  • Namontujte posuvné dveře.
  • Vložte koupel do cihly a dlaždice.

Všechny tyto možnosti jsou přijatelné a docela dobré. Dalším způsobem, jak tento problém vyřešit, je použít sádrokartonové desky. Snadno poklepává. Má rovný povrch. Je-li to nutné, můžete poskytnout odnímatelnou možnost, obrazovka se odstraní a otevře se přístup ke komunikaci.

Vana, zdobená stejnou dlažbou jako všechny pokoje, se vejde harmonicky do celkového interiéru. Stane se jednou se stěnami a podlahami.

Obsah
  1. Jak vyšívat koupelnu sádrokartonem vlastníma rukama?
  2. Montáž rámu pro sádrokarton
  3. Jak správně vyschnout koupelnu sádrokartonem?
  4. Pokládka dlaždic na sádrokartonové desky
  5. Obrazovka pro koupel ze sádrokartonu. Video

Jak embosovat vaši koupelnu sádrokartonem vlastníma rukama?

Pečlivě navržený design pomůže opravit sanitární zařízení bez zničení dokončovacích materiálů. Bohužel, mnoho majitelů bytů, a co je tajemstvím úkrytu, někteří smutní mistři zapomínají, že každé potrubí bude někdy vyžadovat upgrade. Někdy musíte otevřít silniční tašku, prolomit zdivooddíly se dostanou k úniku. A to, jak víte, vylévá do nových oprav.

Montáž rámu pro sádrokarton

Nosné regály jsou provedeny s profilem ud. Snadno se připevní ke stěnám a podlaze. Ale jak ji připojit k koupelně? Vlastní řez? To nebude fungovat. Lepidlo Toto je možnost. Nyní se prodává mnoho různých skladů, které tento úkol zvládnou. A můžete to udělat, jak se říká, levné a snadné. Dost, aby se vzala montážní pěna a zvedla konec profilu ke stěnám vany. Současně je možné a zahřívat jeho dno. Takže v jednom pádu můžete vyřešit dva problémy: izolaci dna a instalaci volného konce stojanu. V tomto případě musí svorky stisknout ud-shk a pracovat s pistolí kolem něj tak, aby byla ponořena do polyuretanové pěny. Když ohřívač zůstane studený, přebytek může být snadno řezaný nožem.

Pokud necháte horní konec profilu nechráněný, listy sádrokartonové desky budou "chodit", což má za následek, že dlaždice může spadnout za základnu. A nemusíme se o nic starat.

Proto je profil pevně připevněn ke stěnám a podlaze. To nám pomůže s hmoždinkami a šrouby. Kování se volí podle materiálu nosné plochy. Za prvé, pevné nástěnné regály, pak pás nad podlahou.

Důležitým bodem je výpočet mezery mezi okrajem lázně a sádrokartonem. Zde je třeba zvážit tloušťku plechů, lepidlo a dlaždice. Pokud je stále možné snadno určit tloušťku pevných materiálů, je to s lepkavým roztokem vpravojinak. Typicky, centimetr hřeben je používán položit dlaždici. Při výpočtu je třeba vzít v úvahu jeho velikost. V každém případě je lepší udělat trochu s pažbou tak, aby dlaždice nestačila mimo stranu vany.

Když je rovina tažena po obvodu, musí být zesílena dalšími sloupky s krokem 400 mm. To by mělo být provedeno tak, že se neprovádíte bezstarostností při přenášení listu uprostřed. Další základní regály musí být bezpečně připevněny k základnímu kovu. Pokud tak neučiníte, tuhý design nebude fungovat.

Jak správně vysušit koupelnu sádrokartonem?

A teď je to důležitý okamžik. Před pokračováním omítky koupelny s sádrokartonem, musíte snížit technologický poklop, který bude poskytovat přístup ke komunikaci, položil na koupelně. To je vhodné, když je již jasné, kde a jak je dlaždice položena. Protože v tomto případě bude mít řez všívaný šev a bude nepostřehnutelný.

K bezpečnému zamknutí dveří můžete uspořádat magnetický zámek. Bude schopen udržet místo řezu spolu s dlaždicí na místě. Můžete použít velké nábytkové magnety, které se zašroubují na vnitřní stranu sádrokartonu. Na dvířkách jsou kovové plechy přišroubovány od otvoru.

Můžete také nainstalovat plastové dveře, které mohou v případě potřeby otevřít obě strany. Obecně platí, že existuje mnoho způsobů, jak opravit poklopy. Každý majitel si může vybrat možnost, kterou má rád.

Pokládka dlaždic na sádrokartonové desky

Dalším krokem je položení dlaždice. První řádek je vyučován na úrovni. Mezi dlaždice jsou vloženy plastové kříže, které umožňují nastavit šířku švu. Následující řádky jsou vedeny první.

Pokud položíte dlaždici poprvé, je vhodné řádky předem změřit. Pokud je vyložen mozaikový vzor nebo vzor s barevnou dlaždicí, je vhodné předem nakreslit náčrtek. Lepší změny proveďte ještě jednou na papíře. Co dělat poté pracovat.

Když je dlaždice uzavřena, švy jsou vyplněny speciální stěrkou. To může být maloval a vyzvednout v tónu dlaždice, tak v kontrastních barvách. Nadměrný obvaz se odstraní z povrchu dlaždice měkkým hadříkem.

V každé konkrétní situaci bude řešit stanovené úkoly. V každém případě, nyní víte, jak embosovat koupelnu sádrokartonem a dát mu rafinovanější vzhled. A potěšení z práce provedené vlastníma rukama bude trvat tak dlouho, dokud bude stavba, kterou provedete, vydržet. Hodně štěstí na vaše snahy a nové tvůrčí úspěchy.

Síto pro koupelnu sádrokartonu. Video