Jak glazovat balkon a lodžii


Jak glazovat balkon a lodžii.

Před chvílí se mnozí snažili využívat balkony jako sklad různých zbytečných věcí. A teď bylo v módě vyrobit útulné verandy nebo dokonce ložnice z balkonu (samozřejmě v teplém období). V tomto případě je velmi obtížné bez zasklení balkonu. Je nutné chránit před městským hlukem a pouličním prachem. Nyní, podrobněji, zvažte, jak glazovat balkon a lodžii.

1. Nejprve vyberte typ zasklení. Většina ostatních používá hliníkové, kovové-plastové nebo dřevěné žaluzie a rámy. Mohou být posuvné a otevřené. Volba materiálu samozřejmě závisí na životnosti a kvalitě zasklení. Například dřevěné rámy netrvají tak dlouho jako ostatní, ale bude snazší s nimi pracovat. Kromě toho mohou své balkony polevit pomocí běžných truhlářských nástrojů.

2. Nyní se ujistěte, že zábradlí a parapet jsou spolehlivé. Parapet, v případě potřeby by měl být vyztužen zdivem, kovovým rohem nebo svařováním - to je důležité. Lidé níže mají být v bezpečí.

3. Nakreslete schéma okna. Při vytváření výkresů mějte na paměti, že šířka markýzových dveří by měla být větší nebo se shodovat se šířkou balkonu. Uzávěry 10-20 cm šířky menší než je hloubka balkonu, aby byly volně zavřené a otevřené. Zamkněte skříňky a police na balkónové stěně tak, aby nenarušovaly žaluzie.

4. Změřte výšku konstrukce od stropu k parapetu. Je třeba vzít tloušťku z získané hodnotyparapet, pokles hladiny, horní výběr. Výsledek je vzat v úvahu ve velikosti návrhu. Při měření délky konstrukce se neberou v úvahu montážní a úhlové spoje. Průzor musí přesahovat délku hotové stavby o 20-30 cm a délka okenního parapetu bude větší o 15-30 cm. Měření předejte firmě, která rám zhotovuje.

5. Po dodání hotových rámů začněte s instalací oken. K zobrazení krabice použijte úroveň a sklon. Bezpečně jej připevněte k parapetu, stěnám a stropu. Namontujte švy s těsnicí pěnou a zakryjte viditelnou pěnu.

6. Nyní můžete dveře instalovat sami. Je žádoucí svěřit to profesionálům, jinak existuje riziko, že se vaše okna po chvíli „povedou“ a jednoduše se přestanou připojovat. Nyní si můžete glazovat balkon sami, nebo, pokud si nejste jisti silou, pak kontaktujte odborníky.