Jak izolovat cihlový dům zevnitř - několik užitečných tipů

Každý z nás chce, aby byl dům v každém ročním období pohodlný a pohodlný. Často se však jedná o to, že přemýšlíme o izolaci domu s nástupem chladu. A pak zůstane možnost pouze zahřátím zdí domu zevnitř. V článku vám povím přesně o této metodě izolace.

Obsah
 1. Cihla - oblíbený stavební materiál v Rusku
 2. Výhody a nevýhody cihel
 3. Materiály
 4. Stěny
 5. Strop
 6. Koupelna
 7. Podlahy
 8. Rizika při izolaci vnitřních stěn
 9. Metoda vnitřní izolace doporučená odborníky
 10. Nedostatky izolace zevnitř

Cihla - oblíbený stavební materiál v Rusku

Výhody a nevýhody cihel

Cihla ve stavebních domech je populární po celém světě

Teprve v Rusku, ale také v mnoha zemích se cihlová budova považuje za ukazatel prosperity a spolehlivosti. Cihla v Rusku - jeden z nejoblíbenějších stavebních materiálů. Po tisíce let své existence, jako stavební materiál, vnitřní struktura cihly prošla velmi malými změnami. Technologie jeho výroby se samozřejmě zlepšuje, její vzhled se do jisté míry mění. Ale jaký pokrok! Doslova asi o půl a půl až před dvěma desítkami let se předpokládalo, že tento plochý, poměrně hladký a těžký tvarovaný kus pálené hlíny nebo dušeného vápna by měl být pouze dvě až tři velikosti a dvě barvy - červené a silikátové cihly.
Dnes, domácí cihelny vyrábějí více než sto druhů cihel. A zahraniční a další.
Aby cihla v žádném případě nepřijala své pozice a nerozdělila dlaň šampionátu s popularitou použití jako hlavní stavební materiál ze dřeva.

Nicméně, cihla má jednu negativní vlastnost - tento materiál slabě šetří teplo v místnosti. Ve většině ruských regionech, klima diktuje jeho podmínky, a tloušťka stěn cihly (v případě, pokud nemáte v úmyslu dále léčit) by měla být od 62 do 65 cm nebo více, pouze pak dům bude nejen krásné a trvanlivé, ale také dost teplé a vytápění místnosti v zimní sezóně bude vyžadovat méně peněz. Ale dnes takové dimenzionální domy o tloušťce několika metrů staví. A to díky vzhledu dobrých izolačních materiálů.

Materiály

Pěnoplast má vysoké parametry tepelné izolace

Oteplování cihlového domu vlastníma rukama je docela reálné.
Izolace cihlového domu zvenčí bude jistě účinnější . Ale někdy kvůli těmto nebo jiným okolnostem musíme zahřát stěny cihlové konstrukce zevnitř. Mimochodem, izolace vnitřních stěn prostor do určité míry zvyšuje sílu, a tím i spolehlivost designu, zatímco šetří peníze. Zahřívání stěn uvnitř ohřívacích místností uvnitř ... Podívejme se, co k tomu potřebujete.

V závislosti na volbě, kterou potřebujete:

 • pěnový polystyren;
 • extrudovánopěnový polystyren (pěna);
 • pěnová pěna;
 • dlaždice ze sádry nebo plastu;
 • dlaždice;
 • pogumovaná koupací rohož;
 • ventilátor.

Stěny

Moderní ohřívače lze snadno řezat a montovat

Izolaci vnitřních stěn cihlového domu lze provést pomocí pěnového polystyrenu. Musíte předem pečlivě přemýšlet o plánu oteplování. Pro izolaci vnějších stěn se doporučuje použití pěny, pro vnitřní izolaci bude optimální volbou tzv. Extrudovaná polystyrenová pěna.

Často chceme zahřát vnější stěny s minimálními ztrátami vnitřního prostoru. Pro tento účel jsou dobré dobré tepelně izolační materiály, jako je extrudovaná pěna nebo pěnová pěna. Tyto moderní materiály mají relativně malou tloušťku, asi 2 cm a mají dobré tepelně izolační vlastnosti. Zajímavý je také fenofol, protože má dobrý vodoodpudivý povrch, který poskytuje vysokou požární ochranu.

Strop

Tepelná izolace stropu se často provádí pomocí minerální vlny

.

Na izolaci cihlového stropního domu by nemělo být zapomenuto. Je nutné dbát na jeho izolaci. často stropy nevenují dostatečnou pozornost a on, bez izolace, uvolňuje ze svého velkého povrchu studený vzduch. Aby se tomu zabránilo, můžete provést izolaci stropu s pěnou a zavřít pěnové plastové panely sádrokartonem. Často se také používá speciálnídekorativní pěnové plastové prvky, nazývané také pěnové obklady.

Koupelna

Tepelná izolace stěn koupelny je přímo spojena s hydroizolací.

Tepelná izolace koupelny

Situace je spíše běžná, když v koupelně není vytápění, ale vysoká vlhkost. Z kanalizační šachty pronikají kapuce v koupelně a další praskliny v místnosti studený vzduch. Jako výsledek, to dopadá nepříjemné, studené a vlhké. Chcete-li odstranit tyto nepříjemné okamžiky, musíte zahřát koupelnu. Přemýšlejte o izolačním systému. K izolaci koupelny je často doporučeno použít strach z vlhkosti pěny. Ještě lépe, pěna (pěnový polystyren), která je také dobrá, protože kromě vysokých tepelně izolačních vlastností, má prakticky nulovou absorpci vody, z tohoto důvodu se stává účinnější v boji proti vlhkosti.

Ve větracím otvoru koupelny se doporučuje zavést speciální mřížky, které lze ručně uzavřít a otevřít. Pokud je to možné, dejte ventilátor do ventilačního otvoru. Ventilátor může zabránit vniknutí studeného vzduchu do místnosti a snadno vytáhnout všechny nahromaděné páry.

Podlahy

Dobré výsledky dávají podlaze teplo.

Přibližná izolace podlah

Proces izolace podlahy v cihlovém domě není tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tepelně izolační, hydroizolační a parotěsné materiály, jakož i různé druhy povlakůMnohé z nich jsou nyní nabízeny, a to dělá úkol mnohem snadnějším. Je možné zvolit optimální řešení ze všech těchto množství. O tom, jak izolovat podlahu ve vašem domě, naleznete zde podrobně.

Rizika při izolaci vnitřních stěn

Zahřívání uvnitř areálu je považováno za možné, ale stále je spojeno s určitými riziky. Jedna z nejpravděpodobnějších - vlhkost uvnitř místnosti.

Skutečnost, že vnitřní stěny domu by neměly být vystaveny stálé vlhkosti, z toho se postupně zhroutí. Izolace stěn uvnitř areálu tedy poskytuje správný výběr materiálů a technologií pro jejich použití. V opačném případě můžete získat opravy na podlaze a stěnách, a vzduch v domě bude syrový jako v suterénu.

Metoda vnitřní izolace doporučená odborníky

Specialisté na účinnou izolaci cihlového domu zevnitř doporučují druhé zděné zdivo

Nedostatek izolace zevnitř

Je třeba vzít v úvahu, že při zahřívání stěn zevnitř se může objevit kondenzace. Nejen, že vzduch v těchto místnostech je nepříjemný, protože konec konců, zničení zdí a zpracování interiéru bude intenzivnější. Proto je velmi důležitý materiál, který leží jako tepelně izolační vrstva uvnitř stěny. Izolace by měla být provedena z odolného materiálu, jehož životnost nesmí být menší než životnost materiálu nosných konstrukcí. Čím méně materiálu absorbuje vlhkost, tak jeodolnější. To je způsobeno tím, že voda vstupující do pórů při negativních teplotách mrzne a expanduje v objemu, což nevyhnutelně vede k porušení integrity tepelně izolačního materiálu.

Specialisté na účinnou izolaci cihlového domu zevnitř doporučují druhé zděné zdivo. Prostor mezi zdivem a zdí se vyplní speciální minerální vlnou, která neabsorbuje vlhkost. V tomto případě, pokud máte správné větrání, nebude s izolací žádný druh problémů.

Výhody této metody spočívají v tom, že není nutné mazat některé pokročilé systémy chladiče. Ohřívače se upevňují ke zdi a šijí, například sádrokartonové desky. Pokud omítky povrch vrstvy omítky v tloušťce přibližně 20-30 mm., To výrazně zvýší požární bezpečnost stěn.