Jak izolovat komínový sendvič s komínem - jak vybrat průměr a deflektor, podrobnosti o videu a fotografii

Obsah článku:

1. Technické vlastnosti sendvičových trubek

2. Základní pravidla pro montáž sendvičových trubek

3. Proces přípravy instalačních prací

4. Algoritmus akcí při instalaci komína

Moderní soukromé domy a chalupy jsou již dlouhou dobu nedílnou součástí takových konstrukcí, jako je například vana nebo krb. Díky nim se můžete nejen zahřát v chladném počasí, ale také vytvořit útulnou atmosféru v domě nebo na jeho místě.

Pokud se v domě nachází krb a v místě je vana, instalace komína zmizí z důvodu zbytečnosti (viz také: "Instalace komína do lázně"). Dnes je pro ně k dispozici obrovská škála návrhů topných systémů a komínů a každý si může plně vyzvednout variantu, která mu bude vyhovovat. Přečtěte si také: "Montáž potrubí do lázně".

Pokud máme říci, že komíny jsou pro komíny lepší, pak jsou komíny pro komínový sendvič dnes jedním z nejoblíbenějších vzorků používaných při stavbě komínů. Důvodem je, že sendvičové trubky pro komíny mají mnoho výhod, z nichž hlavní je samozřejmě jejich bezpečnost.

Obsah
 1. Technické vlastnosti sendvičových trubek
 2. Základní pravidla pro instalaci sendvičových trubek
 3. Proces přípravy instalačních prací
 4. Algoritmus akcí při instalaci komína

Technické vlastnosti sendvičových trubek

\ t

Tyto trubky se nazývají vzhledem ke specifičnosti konstrukce potrubí. Sendvičová trubka zahrnuje vnitřní a vnější potrubí a mezi nimije tepelně izolační vrstva.

Při řešení problému, jak izolovat komínovou trubku, používá mnoho výrobců při izolaci sendvičových trubek čedičové vlákno (minerální vlnu), které je svým označením a vlastnostmi velmi podobné azbestovému vláknu. Hlavní výhody minerální vlny - stabilní zachování účinků organických látek a nejvyšší teploty, je důležité pochopit. Před ohřevem komínové trubky. Materiál je skvělý nejen pro tepelnou izolaci, jeho zvukové vlastnosti jsou celkem dobré.

Standardní tloušťka izolace z čedičového vlákna - 25 - 60 milimetrů. Uvnitř, sendvičové trubky pro komín jsou vybaveny nerezovou ocelí a vnější vrstva může sestávat z palety materiálů. Nejběžnější příklady vnějších trubek jsou nerezové trubky pro komín, ale existují modely, ve kterých se používá mosaz, měď a další materiály.

Hlavní rozdíl mezi sendvičovými trubkami od sebe navzájem je průměr trubky pro komín a tloušťka vrstvy tepelné izolace (podrobně: "Průměr komína"). Pro provoz za různých teplotních podmínek existují různé kategorie trubek.

Spojení sendviče trubky, která je přírubová, ve tvaru "mostu zima", bajonetu, musí být provedeno hermeticky. Izolační komín ze sendviče trubky má nesporné výhody, zejména ve srovnání s komínem s jedním kouřem.

Mezi tyto výhody patří:

 • V takovém zařízení není prakticky žádný kondenzát.
 • Izolační komíny jsou mnohem méně pravděpodobné, že akumulují saze.
 • To nevyžaduje pravidelnou údržbu komína je zárukou dlouhé životnosti a spolehlivé práce (viz také: Zahřívání komína - stupně práce).
 • Není žádným tajemstvím, že většina budov s nebezpečím požáru je dřevěná stavba, takže instalace sendvičové trubky pro komín v dřevěných domech má zásadní význam.

  Rozdíl mezi komínovým sendvičem z cihlového komína:

  • komín z nerezové oceli vypadá mnohem estetičtěji;
  • Hmotnost sendviče komína je podstatně menší než hmotnost cihly;
  • do komínového sendviče je žáruvzdorný materiál.

  Není nutné stavět zvláštní základ pro takový návrh, a proto je tato metoda hospodárnější. Kromě toho koroze takových trubek není náchylná a také se vyznačují dobrou propustností plynů a par.

  Základní pravidla pro instalaci sendvičových trubek

  \ t
 • Při instalaci takové komínové trubky je přísně zakázáno používat ji jako první potrubí, které je umístěno přímo nad topným tělesem.
 • Aby se vyloučila jakákoliv pravděpodobnost požáru, musíte provést následující: segmenty požárního nebezpečí sendvičová trubka (střecha, strop, dřevěné stěny a trámy) musí být vybavena dodatečnou tepelně izolační vrstvou.
 • Pro zařízení tohoto druhu existují dva principy:
  první princip, nazvaný „z kouře“, znamená přítomnost teesidu v systému pro odstraňování kondenzátu;
  Druhý princip, nazvaný “pro kondenzaci”, znamená, že tee není potřebný. Tam je jistá objednávka shromáždění: po odpališti - “pro kondenzaci”, k tee - “kouř”.
 • Proces přípravy instalačních prací

  Komín by měl projít podlahami co nejbezpečněji a pořadí práce na instalaci by mělo být přísně regulováno. Aby se komín udržel ve stropě, musíte použít speciální trubku.

 • Před instalací potrubí je nutné jej řádně připravit. Na stěny potrubí jsou položeny izolační vrstvy z minerální vlny (čedičové vlákno), které řeší otázku, jak zabalit komínový komín.
 • Dále je nutné izolovat vnitřní prostor trysky, jakož i všechna místa, která sousedí se stropem.
 • Poté se trubka připravuje na instalaci. V tomto případě je nutné určit místo ve stropě, kde bude potrubí umístěno. Poté se po požadovaném značení vytvoří speciální překrytí. Tam, kde se potrubí připojuje ke stropu, je položena vrstva tepelné izolace a pak je přímo namontována trubka.
 • Po dokončení výše uvedených opatření může být strop již použit pro instalaci komína, jehož prvky budou procházet stropem. Konstrukce by měla být navržena tak, aby sendvičové trubky neměly žádné kontaktní body se stropními překryvy, protože spojení prvků na podobných místech je silně zakázáno (viz: „Smoky sandwich by itsruce “
 • Vzduchový prostor, který je třeba ponechat mezi trubkou a částmi trysky, je určen k provádění dodatečných funkcí odvádění tepla. Poté, co je trubka vedena stropem, je nutné ztrojnásobit ochranné části potrubí. Také se doporučuje zkontrolovat komínový komín.
 • Není nutné zapomínat ani na méně významné, ale ne méně důležité prvky, jako je například deflektor na komínové trubce (podrobněji: "Deflektor komínů - výroba a zařízení").

  Algoritmus akcí při instalaci komína

 • Dvouokruhový systém slouží jako nejlepší příklad pro instalaci komína. Komínové zařízení musí začínat zdola, tj. Od topného tělesa, a pohybovat se nahoru. Vnitřní komín komína je součástí předchozího a vnějšího komína - i v předchozím, takže tepelně izolační vrstva komína je chráněna před průnikem vlhkosti.
 • Vnitřní části komína instalované "kondenzátem" neumožňují pronikání drenáže kondenzátu, např. Do švů trubek nebo adaptéru pro komínové trubky, proto chrání konstrukci před záplavami.
 • Těsnící hmota umožní dosáhnout vysoce kvalitního a trvanlivého těsnění, ale je důležité, aby jeho provozní teplota nebyla nižší než 100 stupňů.

 • Svorky se používají k upevnění takových prvků potrubí, jako jsou kolena, T-kusy, spoje potrubí. Konzoly se používají k upevnění odpališť a vzdálenost, ve které by měly být od sebe, by měla být brzy 200 centimetrů.
 • Je důležité mít na pamětiSkutečnost, že žádná z horizontálních částí komína by neměla být delší než jeden metr.
 • Komínový systém nesmí za žádných okolností dodržovat takové komunikační objekty v domě, plynovodu, elektroinstalaci atd.
 • Povinnou podmínkou je izolace odboček potrubí pomocí minerální vlny v místech, kde komín protíná jakýkoliv strop - zeď, střecha, strop. Je důležité dodržovat všechny požární bezpečnostní normy.
 • Nezapomeňte na tak důležitou událost, jakou je čištění komínů. K tomu by měl být namontován audit, kterým je otvor s dveřmi, nebo sklo, které je odnímatelnou částí. K procesu čištění by se mělo přistupovat velmi zodpovědně a provádět je ve vhodných linkách.
 • Komín ze sendviče trubek - jeho instalace a výhody, více na videu:

  Podrobné informace o dostupnosti fotografie a videa pro instalaci sendvičové trubky pro komíny naleznete na specializovaných stránkách, pokud je to žádoucí.

  Je tedy možné vyvodit závěr, že zařízení pro samotný komínový sendvič je docela možné, stačí mít k dispozici nástroje a materiály, které jsou pro něj nezbytné. Použití těchto trubek navíc zaručuje majitelům úplnou záruku, že celá konstrukce komína bude trvanlivá, spolehlivá a stejně důležitá, bezpečná. Přečtěte si také: "Instalace střešních sendvičových panelů - technologie".