Jak izolovat podkroví v soukromém domě. Izolace větracích potrubí v podkroví

Před izolací podkroví ve vašem vlastním domě je nutné určit místa a prvky izolace. V tomto případě budeme uvažovat tepelnou izolaci nevyhřívaného podkroví. Oteplování podkroví a jeho zdí pomůže udržet teplo v místnosti v zimě a nedovolí vám zahřívat se v místnostech v létě.

Důležitým faktorem je izolace prvků technické komunikace procházejících studeným podkrovím. Může to být například trubka pece nebo ventilační potrubí (potrubí).

Obsah
 1. Co izolovat strop v chladném podkroví
 2. Izolace v podkroví větracích trubek
 3. Zahřívání v podkroví trouby

Co izolovat strop v chladném podkroví

K dnešnímu dni existuje mnoho možností pro zahřátí podkrovního stropu vlastníma rukama.Nejrozšířenější byly tyto izolační materiály :

 • minerální vlna. Patří mezi ně vata ze skla, kamene a strusky. K dispozici v deskách a matracích;
 • pěnový polystyren a pěna. Pěnový polystyren je kvalitnějším materiálem než pěna. Má vyšší pevnost a hustotu, nižší absorpci vlhkosti;
 • polyuretanová pěna (PPU). Jeden z technologicky nejpokročilejších, vysoce kvalitních a drahých ohřívačů;
 • sypké materiály (piliny, expandovaný jíl, struska atd.).

Před zahřátím podkroví soukromého domu jedním z výše uvedených ohřívačů je nutné určit, který z nich bude nejracionálnější. Například je prostě nemožné dělat dobřena desky z minerální vlny. Pro takový případ je lepší použít volné ohřívače, které vyplní všechny dutiny a nerovnosti.

Zahřívání minerální vlny vlastními rukama se vyskytuje poměrně často z důvodu dobré tepelné izolace a zvukově izolačních vlastností. Před pokládkou je výměna na půdní podlahu parotěsnou zábranou, která zabraňuje vlhkosti z nižších prostor.

Když se vlhkost dostane do minerální vlny, její tepelně izolační vlastnosti se výrazně sníží, což vede k významným tepelným ztrátám z nižších prostor soukromého domu.

Minivat je často stohován ve dvou vrstvách. Od horního sloupu parotěsné zábrany a pak se hrubá podlaha pro pohyb po podkroví.

Izolace s pěnovým polystyrenem (pěnou) se doporučuje také se substrátem, pod nímž je vrstva parotěsné membrány. Permeabilita těchto materiálů je minimální, ale je lepší se dostat do bezpečí a zbavit se možných budoucích potíží. Pro vlastní zahřátí v chladném podkroví je lepší použít desky z pěnového polystyrenu, protože jsou silnější než pěna.

Je lepší izolovat studené podkroví pěnovými polystyrenovými deskami se stupňovitým okrajem. Tím se vytvoří hladká izolační vrstva, která neumožní průchodu vzduchu ven.

Izolace nebytových podkroví polyuretanovou pěnou (PPU) je nejúčinnějším a nejkvalitnějším způsobem pro dřevěný soukromý dům.Hlavní výhody polyuretanové pěnyjsou následující:

 • absolutní hladkost. Po aplikaci PPU vzniká monolitická vrstva tepelné izolace;
 • šetrnost k životnímu prostředí. Materiál neobsahuje těkavé složky, které mohou být emitovány během jeho provozu;
 • vysoká přilnavost. PPU se prakticky spojuje s jakýmkoliv povrchem kromě polyethylenových a fluoroplastických povrchů;
 • PPU má jeden z nejnižších koeficientů tepelné vodivosti;

Je však třeba mít na paměti, že materiál by měl být aplikován na suchý povrch s teplotou +10 ° C. Kromě samo-uložených PPU nebude fungovat. To bude vyžadovat vybavení a odborníky, kteří budou schopni správně vybrat obsah komponent a upravit zařízení. Proto, aby se léčit podkroví, bude tento materiál vyžadovat značné finanční investice.

Nejstarší a nejosvědčenější způsob izolace podkrovního podlaží vlastníma rukama je tepelná izolace sypkými materiály. Před vyplněním materiálu je vložena podkladová vrstva - parchamin, parotěsná membrána atd. Zde vše závisí na konkrétním typu tepelně izolačního materiálu a technologii jeho přípravy před bezprostředním pokládáním na strop podkroví.

Při použití izolačních stěn v podkroví, pokud existují, můžete použít všechny výše uvedené materiály. Výjimkou jsou pouze sypké materiály, které z pochopitelných důvodů nejsou vhodné pro izolaci stěn.

Izolace v podkroví větracích trubek

Aby se zachovala stabilita indexů vytápění v soukromém domě a zabránilo se vzniku nadbytečné vlhkosti a formykvalitní izolace větracích trubek a vzduchových kanálů v chladném podkroví. Kondenzace se může vytvořit ve vzduchových vedeních kvůli rozdílu teplot mezi prostředím a prostorem. Kondenzace může způsobit vážná poškození nejen ventilačních trubek a kanálů, ale také stavebních konstrukcí, které pronikají do jejich porézní struktury.

S řádnou a řádnou izolací větracích trubek se objeví následující seznam zřejmých výhod :

 • kondenzát se neobjevuje na vnitřním a vnějším povrchu odvzdušňovacích trubek;
 • s vysoce kvalitní tepelnou izolací odvzdušňovacích kanálů je možné se vyhnout vibracím, když proudí vzduch potrubím, čímž se zvyšuje izolace hluku;
 • výrazné snížení tepelných ztrát. Jednoduchá izolace větracích a topných trubek v podkroví může významně ušetřit prostředky a učinit soukromý dům pohodlným tepelným režimem pro bydlení;
 • moderní ohřívače mají dobré žáruvzdorné vlastnosti, které zabraňují požáru v případě požáru.

Je lepší použít následující materiály pomocí izolace větracích trubek :

 • polyuretanová pěna (PPU);
 • minerální vlna.

Polyuretanové pláště

Sochy polyuretanové pěny mají následující soubor výhod :

 • Polyuretanová pěna (PPU) má ve srovnání s jinými tepelně izolačními materiály jeden z nejlepších koeficientů přenosu tepla. To je fakt, který to dovolujev mnoha stavebních oblastech.
 • Cena výrobků ze skořepinových obalů je nižší než u podobných výrobků vyrobených z jiných materiálů, jako je miniva.
 • Mnozí z nich se hluboce mýlí v ohleduplnosti k tomuto materiálu z hlediska ochrany životního prostředí a upřednostňují používání minerálních výrobků. PPU nehnije a nerozděluje se na malé částice, které mohou vyčnívat a poškodit ostatní.
 • Lešení můžete upevnit vlastníma rukama bez použití specializovaného nástroje nebo profesionálních montérů.
 • Rozsah provozních teplot se pohybuje od -160 ° C do 90 ° C.
 • Trvanlivost PPU je také ve výšce. Životnost za normálních podmínek dosahuje 25 let.
 • Jediná nevýhoda může být způsobena křehkostí materiálu, který se může projevit mechanickým vlivem.

  Montáž pláště PPU se provádí při teplotách od -35 ° C do 40 ° C. Poloválce jsou upevněny pomocí polymerních nebo kovových "upevňovacích prvků", nerezového drátu nebo montážní pásky.Před instalací jsou ventilační potrubí ošetřena antikorozním roztokem, který prodlužuje životnost potrubí a ohřívače .

  Aby se zabránilo mezerám a prasklinám ve skořepině a potrubí by mělo mít stejný průměr. Tloušťka pláště (tepelně izolační materiál) se vypočítá podle povětrnostních podmínek ve vašem regionu podle Snipe 2.04.14-88 (Tepelná izolace zařízení a potrubí). Duté válce skořepiny jsou upevněny pomocí spojení "spike-drážka", ale pro trubky s malým průměremspojení se používá "kroky".

  Každý prvek skořepiny se položí na trubku s určitým posuvem 5-10 cm, čímž se vytvoří překrytí materiálu. V spojích jsou prvky upevněny jedním z výše uvedených způsobů.

  Minerální vlna

  Tento ohřívač liší relativní levnost a požární bezpečnost.Měli byste však vzít v úvahu počet obtíží, s nimiž se při používání setkáváte :

  • Proces instalace je poměrně pracný. Odvzdušňovací kanál v podkroví se promění v vrstvu minerální vlny, která se otáčí galvanizací nebo fólií. Fixace se provádí pomocí bandáže;
  • Při práci se skleněnou vlnou je nutné chránit dýchací systém, kůži a oči před vniknutím do něj;
  • tento materiál má časem vlastnost kácení, což vede ke vzniku mostů chladu a ztrátě tepelně izolačních vlastností;
  • zvlhčování dramaticky zhoršuje tepelně izolační vlastnosti materiálu.

  Izolace ve vývodu pece

  Aby se zabránilo kondenzaci na trubce kamna, která prochází nebytovým podkrovím, můžete použít tekutý izolátor z polyuretanové pěny (PPU). Můžete také použít rukávy, kterými jsou sendvičové trubky - ohřáté komponenty komínové části.

  Kromě kapalné izolace, která je aplikována na trubku ve formě pěny, je možné použít dvojité trubky, které se skládají z tepelně izolačního materiálu, plášťů a sendvičových izolačních materiálů. Tyto materiály mají fólii a funkcitepelná konzervace a zabránění vzniku kondenzátu. Je-li pravděpodobnost zamrznutí trubky vysoká, pak můžete použít speciální elektrický kabel, který se upevní na potrubí, nebo se točí kolem něj se zatáčkami. Jsou zde také trubky s vestavěným topným kabelem.

  Pokud je nutné izolovat cihlovou trubku, která se vyskytuje poměrně zřídka, je možné použít kaolinové desky. K tomu připravte roztok a nalepte desky na potrubí. V horní části desek je aplikována omítka. Po těchto opatřeních lze zpravidla zapomenout na kondenzaci.

  Jak vidíte, oteplování podkroví soukromého domu - jednoduchý úkol, se kterým se můžete vypořádat sami. Stačí znát některé teoretické základy izolačních materiálů a základní stavební dovednosti.

  Doporučujeme, abyste se seznámili s videem o izolaci neobývaného podkroví polyuretanovou pěnou:

  autor
  Pavlov Yuriy
  Nikolajevič

  Sdílet

  Ohodnoťte článek

  \ t


  0

  Nebyla nalezena žádná odpověď!? Doporučujeme přečíst více:


  Pokoj v podkroví vlastníma rukama: jak to udělat a zařídit


  Zahřívání podkroví v soukromém domě: vyberte topení


  Zahřívání překrytí studeného podkroví: materiály a metody