Jak izolovat podkroví v soukromém domě, vybrat správnou technologii, hustotu a střešní dort, které materiály použít lépe, video + foto

Obsah článku:

1. Požadavky na ohřívače

2. Výběr topných těles

3. Izolace podkroví s pěnou

4. Izolace podkroví s minivitou

5. Izolace podkroví polyuretanovou pěnou

6. Jak správně izolovat podkroví

Nachází se přímo pod střechou budovy (viz foto) a nazývá podkroví, majitelé obytných nemovitostí používají podle svého uvážení jako prostor pro bydlení nebo sklad. Pokud se plánuje vytvořit dětský pokoj, obývací pokoj, pracovnu atd., Musíte vědět, jak izolovat podkrovní podlahu a realizovat získané informace v praxi, čímž se zajistí komplexní izolace prostoru pod střechou. Množství budoucí práce závisí na oblasti a konfiguraci místnosti.

Technologie atmosférického ohřevu naznačuje, že tepelná izolace by se měla dotýkat celé místnosti zevnitř. K tomu je třeba koupit materiály pro izolaci, ale tento problém se nepředpokládá, protože dnes na trhu jsou tepelné izolátory nabízeny kupujícím v široké škále různých cenových kategorií.

Informace o tom, jak správně izolovat střechu podkroví, lze nalézt v odborné literatuře nebo na internetových stránkách věnovaných tomuto tématu.

Obsah
 1. Požadavky na ohřívače
 2. Výběr topných těles
 3. Tepelná izolace podkroví pěnou
 4. Izolace podkroví s minivitou
 5. Izolace podkroví polyuretanovou pěnou
 6. Jak správně izolovat podkroví

Požadavky naohřívače

\ t

Před zahájením prací je nezbytné určit, které topné těleso je nejlepší k izolaci podkroví v konkrétní budově.

Existuje několik kritérií, která musí tepelně izolační materiál splňovat:

 • vlastnosti s vysokou tepelnou izolací;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • požární bezpečnost;
 • odolnost proti vysoké vlhkosti;
 • dostupné náklady.

Při výběru materiálu berte v úvahu schopnost střešního nosiče odolat nákladu.

Ohřívače

K dnešnímu dni zodpověděl otázku: "Jaký materiál izolovat půdu?", Odborníci rozlišují od všech druhů minerální vlny, polyuretanové pěny a pěny. Samozřejmě neexistují žádné ideální izolační materiály a každý má své výhody a nevýhody. Volba ohřívače se odráží v kvalitě prováděné práce, a tím i na úrovni komfortu bydlení, takže je třeba jít na výběr zodpovědně, než zahřejete podkrovní střechu.

Minerální vlna . Často majitelé soukromých domů provádějí izolaci podkroví minerální vlnou, protože materiál může vydržet vysoké teploty (až 1000 stupňů) (viz také: "Podkroví v soukromém domě - etapy doplňku").

Mezi výhody patří také:

 • hořlavost;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • vysoké indikátory zvukové izolace a tepelné izolace;
 • velký výběr tvarů - minuvat prodávaný v deskách, ve formě rolí a rohoží.

Je třeba poznamenat, že materiál není dostatečně silný a absorbuje vlhkost. Pro tepelnou izolaci podkroví odborníci doporučují použití rohoží z minerální vlny, jak je vidět na fotografii. KNAUF mansard vyrobený s nejnovější technologií tepelné izolace je vláknitá struktura, která nepráší a neobsahuje škodlivé nečistoty obsahující fenolformaldehydové pryskyřice (přečtěte si článek: "Izolace střechy s modifikátorem, způsoby pokládky izolace").

Polyuretanová pěna . Tento materiál se často používá při izolaci rozbitého podkroví - složité konfigurační místnosti.

Materiál je charakterizován tím, že:

 • dokonale drží teplo, protože má nízkou tepelnou vodivost;
 • praktické, odolné, vodotěsné;
 • zajišťuje rovnoměrné pokrytí bez švů;
 • snadno a rychle přilne k povrchu, který má být aplikován;
 • šetrný k životnímu prostředí a požární ochrana;
 • není vystaven hlodavcům;
 • lze použít pro tepelnou izolaci vnějších a vnitřních konstrukcí.

Použití polyuretanové pěny umožňuje provádět tepelnou izolaci na nejvyšší úrovni. Díky kvalitativnímu potahu je vyloučena možnost tvorby mostů chladu. Jeho jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena nejen materiálu, ale i služeb specialistů.

Pěnoplast . Tato moderní a požadovaná konstrukční polymerní izolace, prezentovaná na trhu různými typy pro použití v těchtonebo jiné podmínky a pro různé účely. Má řadu nesporných výhod oproti ostatním izolačním materiálům, takže izolace pěnové střechy je velmi rozšířená.

Navzdory skutečnosti, že hustota izolace pro podkroví je nízká, má pěna vysokou životnost. Účinným materiálem pro izolaci je mírná tepelná roztažnost a vysoké tepelně izolační vlastnosti. Je extrémně lehký, vhodný pro montáž, upevnění, stohování, snadnou manipulaci, řezání a lepení. Pěnový polystyren je ohnivzdorný a ekologický ohřívač, který není zdraví škodlivý. Mezi jeho pozitivní vlastnosti patří také skutečnost, že nepřitahuje prach a neobsahuje nebezpečné látky v kompozici, takže společnosti vyrábějící potraviny jej aktivně používají k balení a skladování různých potravin. Ve stavebnictví se pěna používá k zajištění protihlukové izolace a tepelné izolace. Její vlastnosti, jako např. Únava a koroze, zvyšují životnost tohoto ohřívače na 50 let a více (viz také "Jak izolovat střechu soukromého domu").

Mezi nevýhodami je třeba poznamenat zvýšenou hořlavost, hořlavost světla. Pokud je pěna namontována jako tepelný izolátor na vnějších konstrukcích budovy, je nutné zajistit její ochranu před přímými slunečními paprsky, protože ultrafialové záření tento ohřívač ničí (viz také: "Jak správně zahřát podkroví soukromého domu."

Izolace podkroví s pěnou

Přijmoutkvalitní práce se provádí ve fázích.

První etapa.

Než budete moci izolovat střechu podkroví pěnou, musíte nejprve připravit potřebné materiály, protože izolační vrstva musí sestávat z:

 • z hydroizolace;
 • tepelná izolace;
 • parotěsná zábrana.

Druhá fáze. Na trámcích a mezi nimi upevnit hydroizolační fólii, která bude chránit ohřívač před navlhčením a pronikáním do vrstvy atmosférických srážek. Důležitým bodem při provádění práce je zabránit porušování těsnosti filmu. Materiál je vrstvený překrytím a všechny švy a dokovací místa jsou vloženy páskou.

Třetí etapa. Provede se instalace pěny. Práce bude obtížná vzhledem ke sklonu střechy - je obtížné materiál fixovat. Bez problémů pěna na povrchu pomůže lanu, cik-cak-jako natažené na pre-přibité malé nehty. Šířka ohřívače by se měla rovnat vzdálenosti mezi nosníky.

Fáze 4. Izolace střešní střechy s pěnou je dokončena instalací parotěsné vrstvy.

Doporučení montérů pro izolaci pěny:

 • pro parotěsnou vrstvu je nutné vytvořit ventilační systém;
 • mezi materiálem parotěsné zábrany a vnějším povrchem, ponechte minimálně 15 centimetrů vzduchové vrstvy (viz také: "Jaká strana k umístění izolace páry do ohřívače");
 • Pro ohřívací vrstvu je nutné zajistit větrání. Pěnoplast neabsorbuje vlhkost, ale kondenzace sníží stupeň tepelné izolace;
 • mezi listy pěny, mezery by měly být minimální (viz také: Izolace podkroví s pěnou a její výhody).

Izolace podkroví s minivitou

K provádění izolace podkroví v soukromém domě často používejte minerální vlnu, která se ukládá do jedné nebo více vrstev. Mezi tepelným izolátorem a střechou je nutné vytvořit větraný systém.

Současně vypadá dort pro ohřívání podkroví takto:

 • střecha podkroví;
 • kobra;
 • větraná vrstva;
 • film odolný proti větru;
 • kolejnicové kolejnice;
 • ohřívač;
 • parotěsná zábrana;
 • dekorační materiál (obvykle lněný nebo lepený).

Vyplňte prostor mezi nosníky minivátu. Poté, co je izolace střechy nahrazena vnitřkem, zespodu na ni položí fóliový parní izolátor (reflexní strana uvnitř místnosti) nebo ruberoid. Místa dokování jsou vložena páskou a pro upevnění fólie jsou upevněny dřevěné kolejnice. Mezi parotěsnou zábranou a dokončovacím materiálem opouštějte vzdálenost (přečtěte si podrobný článek: "Jak izolovat půdu se změnou, stupni a výhodami").

Izolace podkroví polyuretanovou pěnou

Použití polyuretanové pěny (PPU), jak již bylo zmíněno, je považováno za účinný způsob tepelné izolace, je aplikováno na povrch různých konfigurací, složitých i jednoduchých,zpracovávány těžko dostupná místa. Dokonce ani s vědomím, jak správně izolovat střechu střechy polyuretanovou pěnou, je nemožné vytvořit vlastní izolaci, protože vyžaduje speciální vybavení.

V podmínkách nejtěžší zimy na domácích územích zůstávají tepelně izolační vlastnosti PPU nezměněny. Polyuretanovou pěnu lze aplikovat jedním ze dvou způsobů: větranou nebo nevětranou.

První varianta zahrnuje provedení tepelné izolace stropního povrchu posledního podlaží rozprašováním směsi mezi zpožděními. Pokud není půdní prostor plánován jako obydlí, aplikuje se na podlahu pěna. Tato metoda se může používat v případě větrání výrobků.

Kvalitnější možností je vytvoření neventilované tepelné izolace

systémy - pěnová polyuretanová pěna se aplikuje na šikmý povrch, od dna střechy až po brusle, při zachycení štěrku. Před zahřátím podkroví římsy je třeba mít na paměti, že v důsledku práce by měla být vrstva PPU dostatečně tlustá, aby se zabránilo zamrznutí v zimě, a v létě nenechte teplo projít.

Tepelná izolace vozovky se brzy vyplatí. Úspory vyplývají z nedostatku potřeby instalovat topení. Zvláštní pozornost by měla být věnována zranitelným oblastem v oblasti krokví.

Polyuretanová pěna během tepelné izolace může být kombinována s jinými tepelně izolačními materiály, jako např.například minerální vlnu. Spodní vrstva v kombinované verzi je 3 cm vrstva PPU a minerální vlna - svršek.

Jak zahřát pravou půdu, viz video:

Jak izolovat pravost podkroví

Někdy z důvodu nezkušenosti, spěchu nebo jiného důvodu může být tepelná izolace místnosti v podkroví prováděna špatně. Jiná tepelně izolační vrstva je zkažená při nesprávné montáži odvodnění atmosférických srážek. Ohřívač je také mokrý, když vytvořené větrací otvory z řady důvodů neplní své správné funkce (viz také: "Tepelná izolace podkroví - které topení zvolit").

Tepelná izolace proto nebude účinná a kvalitní, pokud nebude eliminovat nedostatky a nedokonalosti. Především je nutné opravit střechu a konstrukci drenáže, utěsnit okenní otvory a další opravárenské práce.

Je nutné věnovat pozornost následujícím informacím: bariéra proti parním parám, pokud se jako tepelně izolační materiál používá skleněná vata, kamenná vlna, pěnový plast. Při použití polyuretanové pěny nebo oválu ji není třeba používat. Funkce odolná proti větru spočívá na desce z dřevěných vláken, speciálním filmu nebo membráně (viz: "Jak izolovat střechu na střeše, který materiál zvolit").

Nedostatečně provedená tepelná izolace brzy způsobí tvorbu kondenzátu a poškození izolačního materiálu. Přítomnost námrazy na střeše je důkazem špatné izolace, protože začíná teplý vzduchúnik v důsledku nedostatečně zateplené podkrovní místnosti.