Jak izolovat podlahu v dřevěném soukromém domě: volba topení a technologie práce

Jak izolovat podlahu v dřevěném soukromém domě: výběr izolačních a technologických prací

Navzdory vynikajícím izolačním vlastnostem dřeva musí být dřevěné podlahy izolovány. Bez tepelné izolace se konstrukce nevyrovná roli bariéry, zcela zabraňuje ztrátě tepla. V důsledku charakteristik organických organických posunů mezi prvky se objevují trhliny. Vzhledem k rozdílu vnější a vnitřní teploty na povrchu nosníků a systému dochází ke kondenzaci s nezměněnými důsledky - plísněmi a plísněmi. Vyloučit celý seznam potíží pomůže izolovat podlahu v dřevěném domě, pro jehož realizaci platí speciální technologická schémata.

Obsah
 1. Obsah
 2. Optimální ohřívač pro dřevěné podlahy
 3. Ohřívače pro majitele spořitelen
 4. Modernizované nízkonákladové topné články
 5. Systémy podlahového topení ze dřeva
 6. Tepelná izolace podlahy nad nízkým podzemím
 7. Způsob izolace podlahy nad vysokým sklepem
 8. Dvojpodlažní zařízení

Obsah

 • Optimální izolátory pro dřevěné podlahy
  • Ohřívače pro majitele spořitelen
  • Modernizované nízkoenergetické topné články
 • Systémy podlahového vytápění ze dřeva
 • \ t
  • Izolace podlah nad nízkým podzemím
  • Způsob izolace podlahy nad vysokým sklepem
  • Dvojpodlažní zařízení

  Optimální ohřívače prodřevěné podlahy

  Projednání tématu nejlepšího materiálu pro tepelnou izolaci dřevěné podlahy nemá smysl. Aplikujte prakticky na všechno, od suchých listů dědečka až po drahý vermikulit. Podlahu izolujte v dřevěných domech s volnými variantami tepelné izolace, rohoží a desek. Vzhledem k tomu, že seznam požadavků na topení je stabilně frivolní, minimální propustnost, trvanlivost, provozní bezpečnost, všechny tyto vlastnosti jsou docela spokojeni stavitelé a majitelé dřevěných domů.

  Volba v zásadě závisí na finančních schopnostech vlastníka, druhu základu a způsobu uzavření. Majitelé, kteří nejsou v médiích omezeni, budou moci nakupovat progresivní, snadno instalovatelné materiály s podrobnými pokyny, jak izolovat podlahu v soukromém domě bez zapojení stavitelů a s přesným uvedením tepelných vlastností výrobního výrobku na obalu. Pokud existuje touha zachránit, pak bude muset být hodně co do činění s tradičními schématy izolace.

  Ohřívače pro majitele spořitelen

  Samostatně výdělečně činní majitelé domů, kteří si nepřejí nebo nemají možnost investovat značné částky do izolace, mohou použít jako tepelný izolátor:

  • suché piliny, příjemné na minimální cenu, ale vyžadují zařízení spolehlivé hydroizolace na obou stranách ohřívací vrstvy v důsledku náchylnosti materiálu aktivně absorbovat vlhkost;
  • piliny, které jsou praktičtější možností zpracováníantiseptikum a antipyren;
  • nákladná struska, ale používá se převážně v systémech podlahové izolace půdy;
  • jílit používal k vytvoření tepelně izolační vrstvy značné síly, protože její optimální tloušťka pro naše zeměpisné šířky je 30 cm;
  • jednoduchá minerální vlna bez fólie a vlnitých membrán, které zvyšují tepelně technické vlastnosti;
  • válcová izolace, vyrobená na bázi sklolaminátu, strusky;
  • pěna, která vyžaduje přijetí opatření na její ochranu před pronikáním hlodavců a zánětem.

  S výhradou pravidel pro instalaci tepelné izolace pomocí uvedených materiálů bude vyloučen únik tepla spodním stropem. Jejich závěr však vyžaduje značné úsilí.

  Modernizované nízkoenergetické ohřívače

  Pokud vlastník příměstského majetku nemá hlavní úkol izolovat podlahu v dřevěném domě s malými náklady, pak má k dispozici:

  • Vermikulit - produkt zpracování hydratované slídy, který má vynikající izolační vlastnosti a je dlouhodobě funkční;
  • Finoplex - vyrábí se ve formě desek extrudovaného polystyrenu s vysokou pevností a vynikajícími hydroizolačními vlastnostmi;
  • Různé modifikace Ursa, Thermolife, Izovent, Penofol, Isolite, atd. Jsou reprezentovány matkou a deskou se základem z pěnového polystyrenu, skleněné vaty a analogu čediče, optimalizovaného zvednutím.odolnost proti opotřebení, minimalizace propustnosti vody, uložení fóliových obalů pro inverzní odraz tepelných paprsků a jiných metod.

  V případě drobných úniků tepla může být izolační dřevěná podlaha neprůhledná nebo polyuretanová pěna, ale bez speciálního vybavení není možné tyto materiály vyhodit do vzduchu. Toto je významný mínus, ale plus je vytvořit hustou vodu odpuzující vrstvu izolace, nevyžaduje zařízení k ochraně ohřívače před párou.

  Tepelná izolace dřevěných podlah

  V čísle odstřižku 23-02-2003 jsou vedeny tabulky s normativními hodnotami odporu přenosu tepla a pravidly výpočtů tepelného inženýrství se zaměřením na to, na kterou tloušťku topného tělesa by měla být zvolena. Bez podrobností o zákonech tepelné techniky, stavitelé doporučují postavit ohřátou podlahu nad chladným sklepem ve střední zóně o kapacitě 12 cm, v severních oblastech o tloušťce 20 cm a propojením překrytí v případě úniku tepla přidat 8 cm tepelné izolace.

  Prioritou izolace dřevěné podlahy v soukromém domě je přímo její konstrukce nosníků a systémového systému, který umožňuje zaplnit prostor hlíny, minerální vlny nebo pěny mezi podpěrnými prvky. Obecný princip spočívá v konstrukci mezi protokoly zvláštních "krabic", které usínají nebo montují topení. Práce je jednoduchá, a pokud je to žádoucí, ukázat horlivost je docela možné ručně. Hlavní je zvolit technologický algoritmus, podle kterého je možné dům rychle, kompetentně zahřát.efektivně

  Izolace podlah nad nízkým podzemím

  Jedná se o nejnáročnější metodu, která je dána potřebou demontáže podlah, protože omezené velikosti podlah neumožňují připojit tepelnou izolaci odspodu ke zpožděním. Práce se provádí v následujícím pořadí:

  • Odmítáme základovou desku a mosty a nezapomeneme podepsat prvky podlahy pro účely operativního zpětného stohování.
  • Provádíme revizi dřevěných komponent. Všechny pochybné části systému jsou oříznuty a na jejich místě se nastaví logy stejné velikosti. Vyrábíme pomocí upevnění vpravo a vlevo od lagboardu, upevněné pozinkovanými šrouby.
  • Zašroubujte spodní okraj každého zpoždění znovu na obou stranách tyče. Bude sloužit jako podpěra pro podlahu lebky.
  • Podle vzdálenosti mezi lagunami vyrábíme levné řezivo pro stavbu hrubé podlahy. Kruhová deska musí být řezána na segmentech o délce 1 až 2 cm menších, než je krok montáže zpoždění, takže detaily podlahy lebky volně padnou.
  • Stavíme temnou podlahu s pomocí banálního pokládání sklizených prken desky. Těsně pletené jejich stavitelé nedoporučují, protože charakteristické změny v lese se změní "pevně" uzavřené lebeční podlahy ve spěchu kroků a kopců. Připevnění k podpěrné tyči je také volitelné a není doporučeno.

  Věnujte pozornost. Další akce závisí na stupni nasycení vody základními základy hornin. PodleTechnologické pomůcky jsou uspořádány mezi zpožděními, hrubými podlahami s nimi - s prodlevami je nutné pokrýt vrstvu parotěsné zábrany. Tato bariéra bude chránit ohřívač před parním proudem z povrchu země v souladu se zákony fyziky, ale nebude existovat žádná překážka pro odstranění kondenzátu z tloušťky materiálu. Pokud je však dům postaven na místě s vysokým zrcadlem podzemní vody, místo membrány parotěsné zábrany je lepší použít hydroizolaci - ruberoid nebo pergamen.

  • Izolační vrstvu pokládáme souvislou tkaninou s "kroky" na stěnách 10-15 cm. V důsledku toho by měla vyjít něco jako paleta. Válcované materiály je třeba pokládat pomocí šroubováku a spojit pásy s páskou. Pro spolehlivost a pohodlí v následné práci je možné pravidelně upevnit izolační koberec sešívačky na zpoždění a na stěny.
  • vytvořené mezi mezerami prázdnoty naplněné vybraným ohřívačem tak, že mezi horním okrajem systému a povrchem volného, ​​válcového nebo deskového materiálu zůstává asi 2 cm pro ventilaci. Pokud tloušťka ohřívače neumožňuje ponechat ventilační mezeru, tj. Povrch hladiny tepelné izolace s horní rovinou systému, je nutné vztyčit kolejnice. Porazit stojan ve 40 cm kroku podél "kříže" zaostává v jejich směru.
  • Opět platí, že pergamenová membrána nebo difúzní membrána pro ochranu před tendencí k poklesu vlhkosti. V případě instalace protikusů musí být izolace pod ní.
  • Nakonec namontujte můstky na čísla uvedená na nich v opačném pořadí, položte sokl,Odříznout okraj od sebe izolací.

  Samozřejmě, nemyslete si, jak a jak řádně izolovat podlahu v dřevěném soukromém domě, by mělo být v průběhu stavby zajištěno pokládání izolace, ale k odstranění neúplnosti lze popsat výše a později. Elementární oteplování studeného podzemí během etapy výstavby lze dosáhnout naplněním vrstvy jílu, pokryté geotextilií pokrytou základnou. Komplexnější varianta - instalace trámů předřezaných na velikost krytů podlahových zásuvek, vyplněných tepelnou izolací.

  Způsob izolace podlahy nad vysokým sklepem

  Tato zásada je podobná, avšak akce jsou mnohem menší, protože není třeba demontovat most a algoritmus funguje zrcadlově naproti:

  • Sešívačka je testována na pevnost, repasované nosníky ze strany nespáleného podzemí, upevňuje hydroizolační vrstvu.
  • Zatahovací tyče nebo tenké lamely analogicky přibité na boční strany nosníků zespodu. V surových sklepích, namísto baru, se doporučuje použít pozinkovaný profil. Údaje o nosných prvcích by měly zachovat pouze hmotnost tepelně izolační části.
  • Vyřezáváme minvatat tak, aby šířka kusu byla o 2-3 cm větší než krok mezi zpožděním. Pak se při instalaci ohřívače v jeho "okně" objeví moudřejší, dočasně zamčené, a nebude zasahovat do upevnění hrubé podlahy. Sypké materiály, samozřejmě, v tomto schématu nejsou používány, a desky budou muset být namontovány s asistenty: někdo držímateriál, někdo kolejnice pro jeho podporu.
  • Spodní sešívačka upevní izolační membránu.
  • Šijeme k nosníkům ve směru desky hrubé podlahy.

  Pro ochranu proti kvetoucím hlodavcům je možné mezi hrubovací podlahou a hydroizolací uspořádat kovovou síťovinu s malými buňkami.

  Dvojpodlažní zařízení

  Metoda se použije, pokud výška stropu umožňuje snížit tento důležitý parametr o 12 nebo 20 sm. Je pravda, že majitelé, zmatený problém s minimální změnou rozměrů oteplování dřevěné podlahy v soukromém domě, si můžete koupit kompletní sadu falešných podlah se značkou Knauf, což vám umožní snížit výšku pouze 5 cm.

  Pro domácí řemeslníky, kteří nemají Knaufův soubor „udělej si sám“, potřebujete:

  • sejměte sádrokarton, opravte mosty a vyplňte štěrbiny montážní pěnou, pilinami s lepidlem z truhlářského lepidla nebo namočeným papírem pastou;
  • k vytvoření kulatiny s krokem mezi nimi 0,6-0,7 m, max. 0,9 m;
  • měří výšku a výšku horních rovin, v případě nadměrného přetěžování rovinou, potřebu odstranit substrát pod střechou ruberoidu nebo třísek;
  • položit paru nebo hydroizolaci spojitou látkou s dveřmi ke stěnám;
  • vyplní mezeru mezi ladsitem, bazaltovou bavlnou, pěnovým polystyrenem nebo jiným tepelně izolačním materiálem, aniž by zapomněl na ventilační mezeru;
  • k zakrytí izolované podlahy další izolační vrstvou;
  • obklady desky, překližky, HVLB nebo jinépodobný materiál;
  • ve finální poloze položte podlahovou krytinu a položte sokl.

  Věnujte pozornost. Bez ohledu na výběr technologického schématu, podlahy podlah pilot, stejně jako jejich vrtání a úpravy šroubů, musí být chráněny před vyfukováním větrné bariéry. Nachází se na vnější straně izolačního systému.

  Ve skutečnosti jsou způsoby izolace dřevěných podlahových konstrukcí v soukromém domě mnohem větší, než bychom mohli přinést. Je to prostě základ všech pokročilých technologií a inovativních materiálů stanovených obecnými pravidly a schématy. Jsou přizpůsobeny klimatickým a geologickým charakteristikám specifických oblastí, doplňují nebo snižují počet vrstev v konstrukčním provedení podlahy. Je obeznámen s principem izolace a snadno se vytváří vlastní verze tepelné izolace a ztělesňuje vlastní projekt.