Jak izolovat stěny lázní?

Po výstavbě lázeňského domu je nutné přemýšlet a zahřát. Mikroklima v něm se liší od obvyklého domova. Stěny, podlaha a strop by tedy měly být lépe izolovány, ale celá konstrukce? odolný vůči vlhku a horkému vzduchu. Správná a účinná izolace pomáhá rychle zahřát, šetřit palivo a dlouhodobě udržovat teplo uvnitř koupelny. O tom, jak izolovat stěny ve vaně, stejně jako podlaha, strop, okna a dveře, které materiály použít, bude pokračovat dále.

Obsah:

 • Zvolte ohřívač pro dřevěné stěny
 • Izolované:

 • okna a dveře;
 • podlaha;
 • podkrovní pokoj a podkroví;
 • stěny a strop zevnitř;
 • vnější strana lázně;
 • Závěr

Termální lázně - komplexní proces. Parní lázeň, hotelový pokoj, rekreační místnost nejsou všechny stejné, a to je třeba vzít v úvahu na prvním místě. Pokud je vše provedeno správně, vana dokonale plní své funkce a vybrané materiály vydrží dlouho a spolehlivě.

Obsah
 1. Zvolte ohřívač pro dřevěné stěny
 2. Izolace oken a dveří
 3. Izolace podlah
 4. Izolujte podkrovní místnost a podkroví
 5. Izolace stěn a stropu zevnitř
 6. Izolujte lázeň z vnějšku
 7. Závěr

Zvolte ohřívač pro dřevěné stěny

Jako izolace stěn se již dlouho používají nejdostupnější přírodní materiály: mech, vlněná plst, lněné třísky a konopná sláma.Použití přírodních materiálů má své výhody:

 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • dobré utěsnění;
 • vynikající vnitřní výměna vzduchu.

Existují však jejich nevýhody: způsobují škody, ptactvo a také proces oteplování zabere spoustu času. Mech se hnije pod vlivem vlhkosti a může poškodit plot. Přírodní ohřívače jsou žádoucí pro manipulaci s různými impregnacemi, které nepříznivě ovlivňují osobu.

Moderní výrobci, kteří mají v koupelně dělat izolaci stěn, nabízejí skvělou alternativu ve formě lněných a jutových vláken, která nejsou prakticky poškozena bahnem a jsou odolná vůči hnití. Juta se osvědčila jako univerzální ohřívač pro stěny vany. Je odolný vůči hnilobám, je šetrný k životnímu prostředí a je cenově dostupný.

Existují různé varianty ohřívače juty. Nejkvalitnější je indická juta. Vyznačuje se vysokou tepelnou a trvanlivostí. Za těchto parametrů je juta mnohem lepší než ložní prádlo.

Izolace oken a dveří

Okna prochází hodně tepla. Desky se objevují nejčastěji v důsledku volných brýlí a špatně vybavených přikrývek. Aby se zabránilo tepelným ztrátám, sklo v rámu by mělo být vloženo silikonovým tmelem a samotný rám pevně zapadne do pásů. Pro okna ve vaně se doporučuje použít dvojité a nejlépe trojité zasklení. Dobrou možností je nainstalovat okna s dvojitým zasklením.

V cihlové koupelně mohou být okna nahrazena skleněnými tvárnicemi, ale neměli bychom zapomenout na krabici, která je velmiJe důležité udržovat mikroklima v místnosti. Tepelné ztráty mohou být sníženy co nejmenším umístěním oken.

Dveře v parní lázni z důvodů tepelné konzervace vykazují nízké hodnoty. Musí být pevně uchyceny a nemají žádné praskliny.

Izolační podlahy

Ideální podlahová krytina v prostorách a prádelna je keramická dlažba. Následující podlahy jsou izolovány následujícím způsobem. Na dno nosníků je šitá kraniová tyč, která je položena temnou podlahou desek. Pak je zde vrstva parotěsné zábrany (obvykle parchamin). Dutiny mezi nosníky jsou vyplněny izolačním materiálem. Pro tyto účely je nejvhodnější pěnový polystyren a může být také použit hliník. Nahoře je betonový potěr vyztužený kovovou síťovinou.

Po vysušení se provede hydroizolace podlahy pomocí podlahové krytiny vrstvy hydroizolu. Pak je další potěr vyroben v tloušťce 3-5 cm, na kterém je zabudován systém teplé podlahy. Na potěr se položí keramická dlažba.

Pokoje odpočíváren a sauny jsou vybaveny dřevěnými podlahami. Proces jejich izolace je podobný předchozímu, ale místo kravaty je položena hydroizolační vrstva a na nosníky jsou připevněny dřevěné desky.

Zahřívám podkrovní pokoj a podkroví

V případě, že podkrovní místnost není vytápěna, oteplování začíná výrobou papouška. Na stropě je vrstva polyethylenu, thalia nebo hydroizolu. Potom se nalije jílit, struska nebo pokládka lepenkových desek. Základní požadavky na topení: odolnost proti vznícení a z hlediska tepelné vodivosti by měla tloušťka vrstvy tepelné izolace odpovídat 25 cm minerální vlny. Na tepelnou izolaci je upravena cementová písková tloušťka 3 cm a pojezdové desky. Pokud je v horní části plánováno instalace teplého podkroví, pak můžete omezit efektivní zvukovou izolaci.

Podkroví je izolováno následovně. Na stropě ve dvou vrstvách je parotěsná zábrana, spoje jsou opatřeny speciální páskou. Následuje vrstva tepelné izolace. Jako tepelná izolace můžete použít pěnový polystyren nebo minerální vlnu. Tloušťka vrstvy by měla odpovídat 25 cm minerální vlny. Poté položte hydroizolační vrstvu, uspořádanou rošt a po střeše.

Izolace stěn a stropu zevnitř

Zahřívání parní lázně začíná stropem. První vrstva mezi kolejnicemi je obyčejný rolový papír. Je pevně spojen s velkým překrytím a předpokladem na stěnách. Pak se zahřeje. Pro pár je nejvhodnější pro listy čedičové bavlny (to hoří). Poté je vrstva hliníkové fólie pevná. Tím se vytvoří termosový efekt.

Soustruhy jsou ošoupány na latě. Jako dekorace v parní lázni používaly listnaté stromy? osika, lípa, olše, atd. Někteří milovníci používají jehličnany. Poskytují příjemnou, příjemnou vůni, ale nevýhodou je, že jehly pod vlivem tepla „pláčou“ s pryskyřicí, oteplování stěn vany zevnitř v parní lázni je stejné.

Strop a stěny v ostatních místnostech jsou izolovány stejnou technologií, ale místo čediče lze použít minerální vlnu. Místo hliníkové fólie se používá papír kraft.

Izolujte lázeň z vnějšku

Tato fáze izolace se provádí po dokončení vnitřní práce. Jak izolovat stěny vnějšku závisí na materiálu samotné konstrukce. Cihlové lázně obvykle zateplují omítkou. Základ lze opatřit ozdobným kamenem.

Dřevěné konstrukce jsou pečlivě pleteny a opatřeny vrstvou dekorativního laku. V případě, že je dodatečná dekorační výzdoba plánována látkou nebo obložením, položí se pod ní vrstva minerální vaty a vodotěsný film. Tím se vytvoří dodatečná izolace stěn, která nebude přehnaná. V některých případech jsou dřevěné rámové koupele obloženy ozdobnými cihlami. V mezeře mezi cihlou a stromem je vyplněn malý hliník, pěnové kuličky nebo jiné volné izolace.

Závěr

Existují tradice, které jsou mimo kontrolu času, které i přes pokrok zůstávají součástí našeho života. Jednou z tradic byla a zůstává ruská lázeň. Sauna, postavená a izolovaná podle všech pravidel, se stane oblíbeným místem pro odpočinek celé rodiny. Dá veselost, dobrou náladu, očištěné tělo a dlouhověkost. Lidové přísloví říká: "V jaký den se vaříš, nejsi ten den stárnutím."

Doporučujeme přečíst si navíc - Tepelná izolace lázně, Tepelná izolace lázní a Zahřívání stěn vany zevnitř. Můžete se také ptát - jak se zahřátstřešní vany, zateplení cihlové vany.