Jak izolovat střechu domu vlastníma rukama, jak správně izolovat ohřívač na powerlotu pro rozbitou nebo jednosměrnou střechu, detaily o videu a fotografii

Obsah článku:

1. Co vyžaduje izolace střechy?

2. Střešní izolační materiály

3. Zahřívání střechy pomocí minerální vlny

4. Jak upevnit ohřívač mezi krokvy?

5. Izolace střechy pěnovým polystyrenem

6. Izolace střechy s expandovaným jílem

7. Použití pilin pro izolaci střechy

8. Výsledky

V zimě se teplo z místnosti neodpařuje a v létě nedošlo k přehřátí - je nutné izolovat střechu.

V článku budeme hovořit o tom, jak ohřívat střechu domu, provádět minimální tepelné ztráty a udržovat spolehlivé návrhy.

Každá moderní budova, bez ohledu na velikost, má střechu. Tento atribut chrání vnitřní prostor před účinky různých srážek, větrů a prachu.

Pokud jste správně stavět a zahřívat střechu - pak v pokojích domu bude teplé a pohodlné.

Obsah
 1. Proč potřebujete izolaci střechy?
 2. Izolační materiály pro střechu
 3. Zahřívání střechy s použitím minerální vlny
 4. Jak upevnit ohřívač mezi krokvy?
 5. Izolace střech z pěnového polystyrenu
 6. Izolace střešní krytiny z expandované hlíny
 7. Použití pilin pro izolaci střech
 8. Výsledky

Proč potřebujete izolaci na střeše?

Zde budeme hovořit o tom, jak izolovat rozbitou střechu, je důležité izolovat střechu, je možné bez této operace.

Pokud zahříváte střechu, můžete výrazně ušetřit na vytápění místnosti. Navícstřešní konstrukce spolehlivě ochrání celou budovu.

Pokud neprovádíte kvalitativní izolaci střechy zevnitř a nevodotěsnou, pak vlhkost pronikne do střechy střechy. To způsobí rozpad dřevěných trámů a trámů. A za 4 roky bude celý design nefunkční.

Samozřejmě nikdo nebude rád za drahé opravy, které nahradí celý střešní rám během několika let. To je důvod, proč by souběžně s montáží konstrukce střechy měla být řádně izolována a hydroizolace střechy domu.

Jak izolovat střechu v soukromém domě? Pokud postavíte mansardovou podlahu, bude požadavek izolace ještě závažnější.

Izolace střech

\ t

Nejprve je nutné zvolit ohřívač.

Dnes jsou nejpoužívanějšími materiály tohoto druhu:

 • minerální vlna;
 • Tirsu;
 • Pěnoplast;
 • Cladit.

Výše ​​uvedené materiály mají své vlastní zásluhy. Vzhledem k tomu, že neexistuje dokonale dokonalý výrobek, má každý z těchto ohřívačů také své nevýhody.

Abychom pochopili, jak správně izolovat střechu, rádi bychom hovořili o stavební technice. Poté budete moci vybrat nejlepší možnost.

Izolace střechy s použitím minerální vlny

Při rozhodování o tom, jak izolovat střechu soukromého domu, často stavitelé dávají přednost minerální vlně jako ohřívači.

A to je rozumné, protože materiál má mnoho výhod:

 • Minerální vlna je nehořlavá;
 • Nesmí se skládat ze škodlivých látek;
 • má vysoké tepelně izolační vlastnosti;
 • Minerální vlna je lehký materiál, takže proces stohování nepředstavuje práci.
Mezi nedostatky může patřit vysoká hygroskopičnost. Pokud chcete použít minerální vlnu, pak určitě potřebujete kvalitní vodu a parní izolaci. Nyní bych rád zvážil kroky, jak izolovat jednovrstvou střechu minerální vlnou.
 • Když je vorový systém připraven, naloďovací desky jsou na vnitřní stěně nacpány na krokví. To je nutné pro zajištění ohřívače. Stack montážní popruhy 20-30 centimetrů.

Jak upevnit ohřívač mezi krokvy?

Vnější povrch krokví bude vyžadován pro pokládku minerální vlny ve 1-2 vrstvách. Je velmi důležité nedovolit průchod otvorů ve vrstvě ohřívače (podrobněji: "Izolace střechy přepínačem"). Rovněž je nutné pevně tlačit na stupně spojů desek.

Po dokončení prací na pokládání topného tělesa můžete začít hydroizolaci. Měl by být přibit k krokvám, ne tahání, ale s mírným poklesem.

Špička: Při pokládání vodotěsného materiálu nemíchejte strany v jeho membráně. Vzhledem k tomu, že horní vrstva je navržena tak, aby udržovala vlhkost a dno by nemělo zasahovat do průchodu páry a vlhkosti.

Mělo by být provedeno s mírným překrytím při pokládání vodotěsných plechů. Je důležité ponechat mezeru 5 cm mezi membránou a vrstvou ohřívače.Ve střešním žlábku je po celé délce střechy vytvořen větrací otvor (cca 10 cm, na kterou se membrána nepřipojuje na krokvy), čímž se vytvoří další chuť.

 • Po položení hydroizolační fólie je možné zajistit dodatečné větrání. To se děje tak, že zabijete tyče podél krokví. Průřez musí být 25x50 nebo 50x50.

Rada: Při této práci se doporučuje používat malé kousky dřeva do délky 1-2 metrů.

Po montáži desek je nutné vyplnit mřížku pomocí desek. Měly by být položeny přes krokvy. Před prováděním prací je vhodné zpracovat veškerý dřevěný materiál antiseptickým roztokem.

Ponecháte-li takovou mezeru, zajistíte odpařování vlhkosti a kondenzaci z membrány. Pak na latě je materiál pro střechu.

 • Proces izolace střechy předpokládá použití parotěsné zábrany. Zabraňuje pronikání do ohřívače vodní páry v místnosti. V tomto případě musíte pochopit, jak správně umístit parotěsnou zábranu.

Materiál pro parotěsné zábrany by měl být napnut na konstrukci krokví zevnitř místnosti. V horní části je výplň roštů z kolejnic. Je nezbytné pro další upevnění vnitřního pláště ve formě překližky, obložení a dalších materiálů (viz také: Užitečné tipy - jak izolovat střechu zevnitř).

Izolace střech z pěnového polystyrenu

Pěnový materiál je dnes široce používán pro izolaci střechy.Pěnový polystyren je polymerní kulička naplněná vzduchem (viz: "Izolace střechy s pěnovým polystyrenem, výhody a nevýhody").

Díky tomu poskytuje materiál vynikající tepelnou izolaci. A díky malé hmotnosti se s ním snadno pracuje. Pěna je navíc velmi snadno řezatelná i běžným nožem.

Pozitivní vlastnosti pěnového polystyrenu:

 • Nízká propustnost par;
 • Tepelná izolace vysoké kvality při jakékoliv vlhkosti;
 • neabsorbuje vlhkost;
 • Dlouhá obsluha i při fyzickém opotřebení;
 • Schopnost chránit před bioparazity ve formě hub, hmyzu a bakterií;
 • Nehořlavý materiál vzhledem k vlastnostem samozhášivého materiálu.

Pěna se snadno podrobí řezání, jakož i zpracování brusného papíru v případě nerovností okrajů řezaných desek. Při práci s materiálem nebudete cítit prach a nepříjemné pachy, takže je velmi populární izolace střechy pěnou.

Dá se říci, že volba pěny pro izolaci vaší střechy nemůže překonat a snadno odpovědět na otázku, jak izolovat powerlift.

Systém izolace střechy pěnovým polystyrenem je podobný režimu pro minerální vlnu. Jsou-li mezi deskami vytvořeny velké desky, mohou být snadno uzavřeny montážní pěnou.

Izolace střechy s expandovaným jílem

Claydite se používá k ohřívání střechy na půl století. Tuto možnost lze proto přičíst tradičním metodám.

Výhody expandovaného jílu zahrnují:

 • Nízkánáklady;
 • vysoká tepelná izolace střechy;
 • Absence sklonu k popálení;
 • Tolerance nízkých teplot;
 • Hydrofobní, takže materiál neabsorbuje vlhkost.

Tepelně izolační materiál je tvořen expandovaným jílovým pískem, štěrkem a drceným kamenem. Proces oteplování je založen na následující technologii: je pouze nutné vyplnit hlínu uvolněnou v dutině, čímž se vytvoří vrstva tepelné izolace.

Výhoda této metody v šetrnosti k životnímu prostředí. To je dáno tím, že expandovaná hlinka je vyrobena z hlíny a neexistují žádné syntetické přísady.

Použití pilin pro izolaci střechy

Při neexistenci významných finančních možností bude ideální možností izolace střechy piliny. Tento materiál ve své čisté formě se však může stát zdrojem vzniku myší na střeše. Ale jak správně zahřívat střechu domu?

Tirsu musí být smícháno s vápnem. Nejlepší možností je nákup dřevní štěpky, která vzniká při tkaní dřeva.

Proces izolace střechy s pilinami je poměrně jednoduchý. Stačí je vyplnit na střeše dutiny. Výsledkem je vytvoření spolehlivé vrstvy, která teplo nevypouští.

Tento způsob izolace je mimořádně vzácný v důsledku rychlého vznícení materiálu.

Montáž izolátoru a parotěsné zábrany, viz video:

Výsledky

Jak izolovat střechu vlastníma rukama? K tomu je třeba podrobně prostudovat materiály o popisu práce. Doporučujeme obrátit se na fotografie a videa. SZjistí, jak izolovat vlnitý hangár. Dobrou možností bude svěřit veškerou práci na izolaci profesionálů střešního topení, což v co nejkratším čase a na vysoké úrovni poskytne výsledek (více: "Ohřívač střechy - výběr materiálu").

Pokud se chcete ujistit, že práce je prováděna kvalitativně, měli byste věnovat pozornost střeše v zimním období roku. Když vidíte rampouchy, víte, že proces izolace střechy byl proveden v rozporu s technologií. Také si přečtěte článek: "Oteplování střechy domu, který materiál si vybrat".