Jak izolovat vchodové dřevěné dveře

Obsah
 1. Levné a rozzlobené
 2. Obsah
 3. Možnosti oteplování předních dveří?
 4. Jaké materiály se používají k izolaci předních dveří?
 5. Pořadí prací?
 6. Izolace pěnových plastových dveří?
 7. Jak utěsnit dveřní štěrbinu válečky

Levné a rozzlobeně

Tento článek odhalí některá užitečná doporučení, jak využít dostupné prostředky k izolaci vstupních dřevěných dveří bez použití pomoci odborníků.

Obsah

 • Možnosti izolace předních dveří
 • Jaké materiály se používají k izolaci vstupních dveří
 • Pracovní řád
 • Izolace pěnových plastových dveří
 • \ t

Jak vřele zachránit dům - tento úkol je v zimě téměř ve všech Rusech. A protože hlavně masy studeného vzduchu pronikají do našich domovů a bytů, především oknem a vstupními dveřmi, měli byste jim nejprve věnovat pozornost. Chcete-li to provést, namontujte speciální předizolovaná dvířka nebo je izolujte sami. Je jasné, že pokud právě stavíte, pak nejlogičtější budou všechny tyto otázky s nechtěným únikem tepla, včetně dveří, jak byste měli předem myslet, což se obvykle děje. V dnešní době majitelé budoucích domů dávají přednost okamžitému nasazení předních dveří, takže problémy jeho další těsnosti samy zmizely. Moderní izolační materiál na bázi pěnového polystyrenu nebo minerální vlny v hotových dveřích se nachází včásti, mezi dvěma vrstvami překližky, což činí takové dveře teplými a světlými. Ale pokud jsou vaše dveře již na svém místě, ale jeho izolační funkce nechávají mnoho na přání, naše informace jsou pro vás.

Možnosti ohřevu předních dveří?

Tyto metody nebyly náhodně populární - jen ukázaly svou účinnost. To a zájem lidí - všechno je logické.

Mezi způsoby, jak izolovat dveře, jsou nejběžnější.

 • Na krabici namontujte těsnění;
 • Čalouněné dřevěné dveře s vhodným ohřívačem:
 • Otvor utěsněte pomocí válečků.

Pro více podrobností se zaměřme na každou metodu. Takže, jak nainstalovat těsnění na dveřní krabici, aby se ucpaly praskliny a mezery? Těsnící tmel na dveřní skříni

Před přilepením lepicí pásky musíte nejprve odstranit ochrannou vrstvu

.

Studený vzduch vstupuje do místnosti skrze trhliny vzniklé v důsledku nedostatečně těsného připevnění k popruhu. Tyto praskliny jsou odstraněny lepením pryžového profilu po obvodu krabice. Samotěsnící tmel je vyroben na hotovém adhezivním základu, takže instalace těsnicí hmoty nevyžaduje zvýšené úsilí a dodatečné náklady. Těsnící tmel lepicí gumy s ochrannou vrstvou je přilepen po obvodu dveřního boxu, těsnění je dosaženo na úkor dodatečného těsného upevnění plátna k krabici. Gumové těsnění někdy nahrazuje několikrát složenou dermatitovou pásku - je přibitá na dřevěnou krabici malouČalouněné nehty mohou být zdobeny klobouky pro další estetiku. I v případě, kdy máte kvalitní vstupní dveře a je ohřátý, může být stále nutné odstranit mezery mezi dveřmi a skříní. Nejdříve je třeba provést měření: obvod krabice, tloušťku mezer a šířku záhybů - tj. Těch oblastí, kde se křídlo dveří srazí s krabicí samotnou, a kde budete lepit gumovou pásku. Tyto údaje budou potřebné pro přesnější výběr těsnicí hmoty podle množství a objemu. Je zřejmé, že délka těsnicího materiálu bude vyžadována podle velikosti obvodu dveří. Zbývá zvolit správnou šířku a tloušťku. Zvolte šířku gumové pásky pro stejnou šířku záhybu, tloušťku - v souladu s mezerou mezi krabicí a samotnými dveřmi. Nezapomeňte, že byste měli vypočítat tloušťku tmelu ve stlačené formě. Samotné lepení gumové pásky na záhyby dveřního boxu je velmi jednoduchý proces: odstřihněte pásky požadované délky a opatrně uchopte zadní stranu ochranného papíru těsnicího materiálu, zatlačte pásku do záhybů.

Jaké materiály se používají k izolaci předních dveří?

Není to tak dávno, kdy se jako ohřívač nejčastěji používala čistá vlna - tento materiál má řadu výhod, včetně dobré tepelné izolace, ale má také mnoho minusů. Ale hlavní je, že vata absorbuje vlhkost ze vzduchu, což zase vede k šíření škodlivých mikroorganismů v ní. Životnost vlny je malá, měla by být měněna ne méně než každé 2-3let V současné době je výběr materiálů mnohem bohatší. Aktivní využití:

 • Porolon je velmi praktický syntetický materiál, který se dokonale hodí pro izolaci dveří, kromě toho se s ním snadno pracuje. Ale také absorbuje vlhkost a po chvíli se začne rozpadat a bude vyžadovat výměnu.
 • Minerální vlna - materiál vyrobený z čedičových a syntetických vláken, se nerozkládá. Jeho mínus se může projevit v tom, že minvat bude rozbít pod čalouněním a nebude vám dávat vizuální svazek.
 • Isolon - také syntetický materiál s malou tloušťkou, který má vynikající tepelně izolační vlastnosti.
 • Pěnoplast - vhodný v tom, že je lehký a zachovává si svůj tvar. Izolace pěnových plastových dveří má určitá specifika.

Kromě vlastního ohřívače pro čalounění vstupních dveří bude vyžadovat dermatit, umělou nebo pravou kůži.

Pořadí prací?

Chcete-li určit velikost materiálu, odstoupit od konců plátěných dveří 1 cm od každé strany a změřit šířku a výšku. Pokud je izolovaná strana vedle krabice, měření by měla být provedena se zavřenými dveřmi s odsazením 1 cm od boku, ale od stěny krabice.

 • Lepení plechu ohřívače. Připevňujeme ho malými hřebíky nebo konstrukčními držáky. Zakryjte horní část předvařeného čalouněného materiálu o velikost o něco větší, než je výška ohřívače.
 • Dermatin je upevněn pomocí sešívačky, která vychází ze středu stran dveří a pohybuje se v různých směrech. Dermatoven polstrování je připojeno v těch místech, kde není topení(Za tímto účelem byla hrana 1 cm). Samotný Rabat není snadný, ale pro pomoc budou zapotřebí další ruce. dát hadřík dokonce a vyhnout se zbytečným sálům a záhybům.
 • Aby byly dřevěné vstupní dveře efektivnější a zároveň vypadaly esteticky, je po obvodu plátna aplikován váleček. Jsou vyrobeny z pásů ohřívače, které jsou zabaleny v pásech čalounění. Ohnuté válce po obvodu dveří přibité speciálními rukavicemi na nábytek. Se smyčkovou stranou by měl být válec uspořádán přesně podél okraje, zespodu - měl by být pevně přilehlý k prahu, a z horní strany a kde je veranda obvykle vyčnívána 3-5 mm.
 • Pokud chcete udělat krásně, můžete použít křídou na čalounění nějaké geometrické kreslení a zabít dekorativní nábytek nehty v rozích. Někdy jdou dál, táhnoucí se mezi hřebíček pruhy kůže, šňůry nebo tlusté šátky. Na konci všech prací opatrně zašroubujte všechna pera a zajistěte je na místě.
 • Izolace pěnových plastových dveří?

  Usnadněte to vlastníma rukama. Po měření jsme rozřízli požadovanou velikost pěnové desky - měla by být v blízkosti obvodu dveří (nebo v případě izolace zevnitř - po obvodu lumen dveřní schránky). Zakrýváme ji dermis a přilepíme na plátno tekuté nehty. Existuje další možnost. Dřevěné kolejnice stejné tloušťky si můžete přiblížit po obvodu. Mezi kolejnice vložte ohřívač a my obložíme podšívkou nebo laminovanou dřevovláknitou deskou. S druhou možností se dveře stanouznatelně těžší a možná bude nutné nainstalovat další smyčky.

  Jak utěsnit dveřní štěrbinu válečky

  Pokud se vám nepodaří odstranit dveře z pantů (například na ulici je už zima), můžete to udělat jinak a válec přichytit přímo k dveřnímu boxu. Jak udělat váleček, již bylo řečeno výše. Je nutné pouze zjistit jeho polohu přesně tak, aby dveře, které jsou v uzavřené poloze, byly v těsném kontaktu s ním. Na prahu by takový váleček neměl být přibit, protože se brzy stane zcela nedostatečným. Nejlepší válec se připevní ke spodnímu konci dvířek. Takovýmto jednoduchým způsobem je možné ohřátí dřevěných vstupních dveří dostatečně pohodlně pro zimování s pohodlím. (viz Jak izolovat přední dveře).

  Navrhuji, kdo se zajímá o problematiku jednoduché izolace vstupních dveří v domě, aby si toto malé video prohlédl: Podrobná doporučení, jak se izolace dřevěných dřevěných dveří otevírá dermatitidou (video obsahuje mnoho užitečných tipů):