Jak krmit květiny kvasinkami a jak připravit obvaz

Kvasinky - nepostradatelná přísada pro pečení a různé startovací kultury. Vzácná příprava velkolepého testu se neobejde bez této volné látky. Rozsah jejich použití je však mnohem širší, než se zdá na první pohled. Věděli jste, že kvasnice mohou krmit zahradu a dům květiny? Podívejme se blíže na případy, kdy mohou být použity jako hnojiva, jak je používat a jak je používat.

Obsah
  1. Vliv kvasinek
  2. Video «Jak vyrobit krmivo»
  3. Recepty
  4. Jak správně živit
  5. Video "Vše o používání výživy"

Účinek kvasinek

\ t

Krmení kvasinkami se používá především k tomu, aby se živiny, mikro- a makroprvky, přenesly do půdy, kde rostou květiny. Samy o sobě obsahují proteiny, sacharidy, vitamíny B, jakož i různé minerální doplňky. Po rozpuštění tvoří sloučeniny, které posilují kořeny již vysazených rostlin nebo jim pomáhají rychleji vytvářet sazenice; Navíc vitamíny pomáhají urychlit regenerační procesy květin, spolu s nasycením nezbytnými přísadami, například organickým železem, aminokyselinami.

Hnojivo kvasinkami má pozitivní vliv na složení půdy. Získejte aktivní růst prospěšných mikroorganismů, které v interakci se zeminou a organickými zbytky tvoří dusík, fosfor, vápník. Vliv kvasinek na kořeny rostlin lze pozorovat již ve stadiu sazenic místnosti v roztoku. Roste mnohem rychleji než kořenyhustší, masitější.Takové oblékání ve fázi pěstování sazenic zpevňuje květiny, což je činí odolnějšími vůči chorobám, patogenním organismům a škodlivým účinkům na životní prostředí.

Video «Jak vyrobit krmivo»

Ukázkové video s podrobným návodem na přípravu výživy kvasinek.

Recepty

Aby se připravilo hnojivo z kvasinek, nebude to trvat mnoho času a úsilí. Pokud nemáte čerstvé nebo práškové suroviny, můžete ji nahradit obilnými zrny, chmelem, chlebem. Připravuje se většinou roztok, protože je vhodnější přivést ho do země a kontrolovat stupeň nasycení prostoru kolem rostliny. Použité čerstvé, suché, lisované suroviny, kombinované s cukrem.

Recept # 1. Vezměte 10 litrů teplé vody, rozpusťte 10 g sušeného droždí, 60 g cukru. Roztok nechte 2-3 hodiny v teplém a teplém prostředí. Takové hnojivo by mělo být ředěno 1: 5, aby nedošlo k poškození rostlin.

Recept # 2. Čerstvé kvasinky by měly být rozpuštěny v teplé vodě v poměru: 1 díl suroviny na 5 dílů vody. Roztok se nechá stát přes noc a poté se dále zředí 1:10.

Recept # 3. Během jedné hodiny vaříme 1 šálek suchého chmele, pak kmen a smícháme 2 polévkové lžíce. lžíce cukru a 4 lžíce. lžíce mouky. Směs se důkladně promíchá, dokud se celý roztok nerozpustí, směs se nechá 2 dny na teplém místě. Když je roztok zastaven, přidejte 2 kly na struhadlo brambor, znovu promíchejte. Vše, kvas je připraven k použití.

Přibližně může být získán stejný kvaszrna pšenice Budete potřebovat 1 šálek pšenice, kterou potřebujete namočit na jeden den, dokud se neobjeví výhonky. Tyto výhonky musí být zředěny, smíchány se 2 polévkovými lžícemi. lžíce cukru a 2 lžíce. lžíce mouky. Směs se vaří 20 minut na nízkém teple a pak se nechá na teplém místě jeden den.

Recept # 4. Budete potřebovat nádobu o objemu 10 litrů. Udělejte drobky nebo sušenky, 1 šálek dřevěného popela, kyselé mléko, balení suchých droždí. Nalijte ji teplou vodou, dobře ji zabalte přikrývkou nebo přikrývkou a nechte ji na teplém místě. Tato směs musí být míchána dvakrát denně po dobu jednoho týdne.

Ve skutečnosti může být další přísada použita naprosto bez jakýchkoli doplňků stravy: sekaná tráva, listy, bramborové lusky. Tyto složky přispějí k nasycení zeminy dusíkem, což pozitivně ovlivní růst květů.

Jak správně živit

Zahradní květiny jsou obzvláště důležité pro správné krmení a krmení, protože jsou náchylné k mnoha nebezpečím pro životní prostředí. Ale to je nezbytné, aby nedošlo ke zničení kvetoucích výsadeb. Pamatujte, že směsi kvasinek fungují dobře pouze v teplé půdě.

Povzbuzujte umírněnost, nekrmte své záhony každý měsíc. Nejvhodnější bude oplodnit během transplantace sazenic, tj. Na jaře nebo počátkem léta, a pak podle potřeby přidat. Pokud si všimnete, že květina je slabá nebo vybledlá, můžete ji podpořit výživnou směsí- spustí mechanismy vegetace a regenerace. Nezapomeňte, že můžete hnojit zavlažováním v okolí kvetoucích rostlin, ale nedoporučujeme ho pod stonek - můžete ho poškodit. Také nezapomeňte, že během fermentace bakterie aktivně absorbují draslík jak z půdy, tak z kořenů rostliny. Tento problém lze vyřešit přidáním popela v roztoku.

Video "Vše o používání výživy"

Informační video s užitečnými radami a tipy na používání hnojiv pro rostliny.