Jak lepit stropní lištu

Při zdobení interiéru bytu, spoje stěn a stropů jsou stále poměrně nedávno omítnuté ohraničené papír obrubník. V posledních letech, aby bylo možné přidat ke stropu zvláštní kouzlo a slušný vzhled, ošklivá mezera mezi stěnou a stropem je zdobena stropní lištou.

Stropní transparenty, pěnové basreliéfy, polyuretan nebo polystyren, tato popularita je dána nízkou cenou, jednoduchostí a snadnou instalací. S trochou trpělivosti můžete snadno pracovat s instalací stropního podstavce.

Stropní sokl z pěny

Obsah
 1. Jak nalepit stropní desku
 2. Montáž stropních podložek vlastníma rukama
 3. Natírání stropního podstavce

Jak lepit stropní lištu

Stropní brány mají různou strukturu, šířku a vzor. Jsou konkávní nebo konvexní. Standardní mlýn je zpravidla 2m. délky Hlavní determinantou je bezesporu váš vkus.

Při nízkých stropech se doporučuje používat úzké sokly, protože široko vizuálně snižoval strop pod ním.

Pro místnost s tapetou s květinovým ornamentem potřebujete hladkou základní desku (bez obrázku), pro monofonní stěny můžete hrát a experimentovat se vzorem a texturou.

No, stropní desky byly vybrány, zbývá správně vypočítat požadované množství (rozdělíme obvod místnosti délkou soklu, plus jednu nebo dvě desky, které vezmeme na sklad) a nalepíme. stropní lištu.

náspotřeba:

  • tužka;
  • nůž;
  • ruleta;
  • houba;
  • tesařství, tzv. Speciální box, ve kterém jsou otvory v nezbytných rozích;
  • lze použít montážní lepidlo, silikonové tmely a tekuté hřebíky;
  • stropní kryt.

Montáž stropních podložek vlastníma rukama

S přípravnými pracemi, které jsme si prohlédli, nyní pečlivě zvažujeme, jak se provádí obložení stropních podlahových desek.

Přilepte lepidlo jednou stranou ke stropu, druhou ke stěně. Vzhledem k tomu, že povrch stěn a stropů není vždy stejný, stiskněte drážku tak, aby se neohýbala, a vyplňte vytvořené dutiny tmely nebo tmelem.

Je nutné začít pracovat z rohu stěny, která se nachází naproti vstupním dveřím v místnosti.

Jaké lepidlo použít pro stropní lištu? Nejlepší je samozřejmě speciální polymerní lepidlo pro stropní lišty. Ale ne každý má rád toto lepidlo s tím, že je nutné udržet relativně dlouhou dobu, takže lepidlo je lepší "přilnutí". Poměrně často k lepení stropních podkladů: lepidlo moment-montáž, master-lepidlo, mix na PVA tmel.

Nejčastějšími otázkami jsou: jak dělat úhel stropní podložky? jak snížit úhel stropní podložky?

Při neexistenci rohových prvků bude nejobtížnějším postupem v tomto procesu správně oříznuta a pletená rohy. Zde a pak používáme stoličku, díky níž bude popruh oříznut v potřebném úhlu (obvykle 45 nebo 90 stupňů).

Je to mnohem snazšís krátkými frézami, s nimi se začátečník snadno manipuluje. Pokud je základní deska bageta dlouhá dva metry, pak budete potřebovat pomocníka, který bude lepit a držet drážku přímo z obou stran. Po dokončení teorie, můžete začít lepení stropní desky.

Jak již bylo zmíněno, mlýn může být vyroben z následujících materiálů:

 • pěna (soklová stropní pěna);
 • polyuretan (stropní polyuretanový strop);
 • polystyren.

Všechny mají vysokou kvalitu a jsou vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí.

Natírání stropního podstavce

\ t

Víčka stropu někdy malovat. Lepená páska je naskládaná, loupaná jemným slupkou v rozích, spoje trámů a zeminy, pak může být natřena. Všechny tyto předběžné operace jsou nezbytné, aby se zabránilo sklouznutí barvy.

Obvykle malovaná pod barvou stropu nebo stěn, ale vypadá dobře a bílá sádrokartonová bageta.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Jak přilepit stropní podlahu