Jak malovat keramické dlaždice

Chuť je u lidí odlišná, takže se vám nemusí líbit barva keramické dlaždice, která se vám dostala od bývalých majitelů bytu. Chcete-li provést kompletní opravu, srazit celý celý dlaždice, v tomto případě to nestojí za to, stačí jednoduše překreslit dlaždice. Totéž lze udělat, pokud potřebujete lehce osvěžit interiér koupelny nebo obnovit pracovní stěnu v kuchyni.

pro malování keramické dlaždice budete potřebovat:
- tuhý kartáč;
- čisticí prostředek;
- nátěr na keramické obklady;
- kartáče a válečky;
- základní nátěr.

1 Usaďte pomocí pevného kartáče a čisticího prostředku, aby se keramické dlaždice a švy důkladně omyly. Pak si vezměte jemný brusný papír a zabalte ho do dřevěného baru. Pomocí tohoto nástroje začněte leštit staré dlaždice a čas od času kontrolovat strukturu povrchu. Když vaše prsty cítí lehkou drsnost a pocit hladkého uklouznutí je pryč, přestaňte pracovat.

2 Odstraňte abrazivní prach čistým suchým štětcem nebo hadříkem. Dekontaminujte povrch speciálním složením, věnujte zvláštní pozornost švům mezi dlaždicemi - to jsou ty, které akumulují tuk a nečistoty. Když připravená dlaždice zaschne, ošetřete ji základním nátěrem.

Tento nástroj musí mít vysokou penetraci a odolnost proti vlhkosti. Vyberte si ho ve specializovaných prodejnách se širokou nabídkou produktů, abyste si mohli koupit přesně to, co potřebujete. Kvůli nevhodné práci s nátěrem bude nějakou dobu trvat, než začne znovu.

3 Pak zvedněte barvu, která se bude dobře udržovat ve vlhké atmosféře s vanounebo v kuchyni. Speciálně pro tyto prostory vyrábí disperzní latexové barvy, které vydrží a opakovaně čistí jejich povrch jemným čisticím prostředkem (asi 1000 krát).

4 Naneste několik tenkých vrstev barvy pomocí malého válečku s povrchem z pěnové gumy. Tenká vrstva je ještě silnější a poskytuje lepší přilnavost k materiálu dlaždice. Před nanesením další vrstvy počkejte na úplné vyschnutí předchozí vrstvy nátěru. Místa, kde role nepronikne, natřete štětcem.

Doba, po kterou vrstva nátěru schne, obvykle ukazuje na nádobu, přísně dodržujte pokyny. Aby bylo možné získat hladký povrch keramické dlaždice bez rozvodu, bude nutné aplikovat 2-3 tenké vrstvy nové barvy.