Jak malovat strop vodou ředitelnou barvou

Alespoň jednou v životě si každý z nás položí otázku - udělat opravy v bytě vlastníma rukama nebo pozvat odborníky? Pokud čekáte na rozsáhlou přestavbu, kompletní výměnu elektroinstalací a instalaci stěn nebo stropních sádrokartonových desek, pak bez šikovných mistrů se všemi potřebnými zařízeními nemůžete udělat. Pokud se jedná o otázku lepení tapet, malování stropu a nahrazování linolea, pak jsou tyto práce dostupné každému, kdo se nebojí fyzické práce. V tomto článku budeme hovořit o malování stropu vodou ředitelnou barvou.

Budete potřebovat: žebřík, umyvadlo, štětce, špachtle, malířskou pásku a váleček.

Postarejte se o sebe a nezapomeňte na ochranné brýle, pokrývky hlavy a kombinézy.

Začněte pracovat v předem připravené místnosti, zbytečné by měly být vyjmuty z místnosti nebo pokryty ochranným filmem. Podlahu zakryjte novinami, abyste nepoškodili nátěr.

Především je nutné připravit povrch stropu. Opláchneme je suchým čistým hadříkem, starou barvu očistíme stěrkou, místa postižená plísní nebo plísní se ošetří alkalickým roztokem.

Dalším krokem je základ stropu. Pro tento účel není možné lepidlo lépe aplikovat.

Dalším krokem je vodní disperzní roztok nátěrové hmoty na bázi vody, který použijete. Procházka kolem stropu s velkým válečkem namočeným v tomto řešení, a všimnete si slabin, které by měly být věnovány zvláštní pozornost při malování.

Nyní můžete natřít široký váleček. První vrstva nezředěné barvy na vodní bázi.Barva je vyžadována od hran ke středu stropu.

Počkejte, až bude vše suché.

Konečná vrstva se nanáší pouze novým válečkem s hromadou malé délky.

Aby byl strop čistý a dobře vymalovaný, je-li vše suché, je nutné vyčistit klouby pásků jemnou jehlou. Poté, co je vše připraveno, pokud něco není jasné, nezapomeňte se ptát v komentářích k článku a my rádi oznámíme.