Jak na podlahu na balkóně z korkových desek

Důležitým faktorem určujícím vzhled, teplo a pohodlí balkonu je jeho pohlaví. Jak to položit tak, aby to bylo nejen atraktivní, ale bylo snadné se o to starat? Zvažte možnost vyzvednutí podlahy pomocí korkových desek.

Obsah:

 • Určujeme, co by mělo být na balkóně
 • Věci na lůžku na otevřených nebo uzavřených balkonech
 • Korkové desky: Stack stacked
 • Bezpečnostní opatření v době uzavření
 • \ t

  Balkon může sloužit jako vynikající místo pro odpočinek, skříňku, dítě nebo jen pomocníka v domácnosti. Ale stejně, pro to musíte nejprve uspořádat jeho pohlaví. Podívejme se blíže na to, jak dát podlahu na balkón z korkových desek.

  V závislosti na stavu může být nutné desku oholit a zcela odstranit starý potěr. Pro provedení těchto prací stačí použít kladivo a malý dláto. Získané odpadky samozřejmě vyhodí a připraví základ pro další akce.

  Aby bylo možné správně určit, co má být podlaha na balkóně, je třeba vzít v úvahu:

  • zasklí balkon;
  • jeho funkční orientace;
  • rozpočet pro budoucí práci.

  Pokud jsou finanční prostředky omezené, můžete zůstat na betonové podlaze, linoleu nebo dlaždici.

  Obsah
  1. Věci na lůžku na otevřených nebo uzavřených balkonech
  2. Korkové desky: skládají se a sledují vlastnosti materiálu
  3. Bezpečnostní opatření

  Na co položit podlahuotevřené nebo uzavřené balkony

  Pokud má být balkón ponechán otevřený, je volba podlahy poměrně omezená. V tomto případě jsou vyžadovány materiály, které jsou odolné vůči vnějším vlivům. Nejvhodnější: dlaždice, keramická žula, "tekuté linoleum". Možnou možností je dřevěná podlaha, v tomto případě však podlaha na balkóně vyžaduje pečlivou péči a neustálé zpracování speciálních skladů.

  V případě zaskleného balkónu je volba materiálu pro podlahovou krytinu velmi široká - nebude ohrožena ničivými účinky srážek a prudkých teplotních změn. Tam je další složka: balkon, i prosklené, často zůstává chladné místo v bytě, takže podlahy by měly být také teplé, řekněme, korek nebo koberce.

  Příprava základu

  Bez ohledu na volbu podlahového materiálu je nutné připravit základ, tj. Betonovou desku. Mělo by být čisté (bez prachu a nečistot), rovnoměrné a suché.

  pěnová pěna na podlaze

  \ t

  Ve většině případů jsou podlahy na balkóně položeny na dřevěných polenech. Pokud je volba provedena ve prospěch korkových desek, izolace podlahy, která chrání budoucnost před vlhkostí, pomůže udržet teplo na místě. Pro tyto účely se může jednat například o penofol. Je řezán na velikost balkonu a jemně naskládán na betonovou desku s fóliovou vrstvou nahoru.

  Rovněž vyřízněte kulatinu s nosníkem a výsledné kmeny uložte paralelně k sobě ve vzdálenosti půl metru. Pro zahřátíPodlahy mezi polenami pokládají části ohřívače - extrudovaného pevného pěnového polystyrenu. Zarovnání, na hromádku polen a upevněte šrouby hrubou podlahou z překližky. Podstavec, na který můžete uzavřít kryt z korkových desek, k nastříhání základní desky - připraven.

  Temná podlaha má zvyk pískání. To lze docela vyhnout, pokud dáte překližky s mezerou mezi jeho listy a stěny - dost 3-4 mm. Při podlahovém vytápění jsou také položeny mezery.

  Korkové desky: vlastnosti stohovacích a lepicích materiálů

  Tento typ podlahové krytiny má vysoké tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Je odolný, trvanlivý a spolehlivý, protože je vyroben z kůry kortikálního stromu.

  Pokládání korkové podlahy se provádí lepidlem nebo odlitkem. Na balkóně se používá lepkavý korek, který po pokládce pokrývá trojitá vrstva laku, díky čemuž je nátěr zcela odolný proti vlhkosti.

  Co se týče zástrčky zástrčky, je i po ošetření uzávěru tmelem náchylný k destrukci v důsledku bohaté vlhkosti. Proto by jeho použití na balkóně mělo být ošetřeno opatrně a pouze v případě bezchybného provedení izolace a hydroizolace. Zámky nezakrývejte lakem.

  Korkovou podlahu uložte na pečlivě zarovnaném základu. Musí být předem vysát a poté otřen vlhkým hadříkem. Zasklívací plošky se mohou několik dní držet na balkóně a na teplotu vlhkost aklimatizace.

  Jakuzamknout zámek

  Uzavírací zátka ve svém provedení a uspořádání se prakticky neliší od laminátu.

  • Nejdříve se na základně zhotoví podklad o tloušťce 2 - 4 mm, který lze použít jak synteticky, tak korkovou.
  • Začněte pokládat z úhlu stěny, která leží před zasklením.
  • Nezapomeňte ponechat teplotní mezeru, ustupující od stěny o 1-1,5 cm, mezera pak zakryje základní desku.
  • Uzavírací spoje jsou bohatě mazány těsnicím prostředkem.

  Jak umístit lepicí korek

  pokládka korkových dlaždic

  Používá se pro pokládání korkových podlahových lepidel - kontakt, to znamená, že se aplikuje současně na korkovou desku a podklad. A to znamená, že je dostačující aplikovat matrici na základnu, jak se lepidlo uchopí. Korkové desky se proto lepí na popel následujícím způsobem.

  • Naneste lepidlo a počkejte 15-20 minut.
  • První dlaždice je lepidlo stejně jako je.
  • Na druhou dlaždici naneste lepidlo a počkejte 15-20 minut.
  • Odšroubujte ho lepidlem s otvorem 1-2 mm.
  • Roztáhněte druhou dlaždici (a každou následující) vnější stranou lepidla a aplikujte shora na první (předchozí). Hranice vzdáleného konce je označena tužkou.

  Otočte se a držte se daleko na konci partitury, který se provádí tužkou a původním koncovým bodem při odchodu ve vzduchu. Tyto práce se doporučuje provést společně: jeden lepidlo, druhý drží.

  Mírně zakřivené dlaždice, lepení přední části. Výsledkem je malý oblouk ve středu.

  Jemně zatlačte dlaždici doprostřed. Korek je pružný a stlačený materiál, takže nevznikají žádné problémy. Na dlaždici můžete klepat gumovým kladivem, aby se pevněji hodila k základně.

  • Když lepidlo zaschne, podlaha se otře a nanese se váleček laku.
  • Aplikujte také druhou vrstvu - leží rovnoměrně.
  • Před třetí povrchovou úpravou se vrstva laku sublimuje, aby se odstranily nepravidelnosti a malé vlivy, pak se vysají a promyjí.

  Použití pro práci speciální lak určený speciálně pro zástrčku. Je pružnější a při lisování nepraská. Úplné vyléčení laku trvá přibližně jeden měsíc.

  Bezpečnostní opatření

  \ t

  - Lak a lepidlo - gumovité materiály, takže musíte vyloučit přítomnost jakéhokoli zdroje otevřeného ohně na místě práce.

  - Páry lepidel představují nebezpečí pro lidské zdraví, proto musí být práce prováděna v respirátoru.